Php automatsko kreiranje linka iz djela baze

Bok,
imam bazu sa poljima Ime , Prezime, Opis
Vučem iz baze na jedan dio sajta Ime i Prezime, i želim da mi Ime automatski pretvara u link, na koji kad kliknem otvara se popup prozor koji prikaže tekst OVO JE OPIS TOG IMENA i onda ispod toga ispiše podatke Opis iz baze …
Nadam se da sam dovoljno jasno objasnila. Kako da to napravim?
Unaprijed hvala !

pa može se na jako puno načina, jedan je čisto s javascriptom popup odmah (preporučio bi ipak modal popup da se ne ostvara novi tab/window) drugi je opet modal popup, učitavanje s ajaxom, i treći bi bio otvaranje potpuno novog prozora…
ako su opisi kratki i prikazuješ malo vijesti onda bi prvo riješenje bilo dobro, ako su opisi podulji onda bi uzeo #2 opciju…
i u svakom slučaju bi koristio modal popup, a ne obični popup

ok…al mi treba malo više uputa oko toga! :smiley:

pa to je dosta uputa :slight_smile: to je tak kak da dođeš i oćeš upravljat helikompterom, a ovi te pitaju znaš li, a ti veliš znam voziti bicikl :smiley: zašto ti lijepo ne počneš raditi pa pitaš di zapneš, a ne da neko napravi sav posao za tebe, niti se kome da radit sav posao za tebe, niti ćeš ti što naučiti od toga

neka ti ovo bude index.php

<html>
<head></head>
<body>
<?php
$dbhost = "localhost";
$dbuser = "root";
$dbpass = "";
$dbname = "korisnici";
$con = mysql_connect($dbhost, $dbuser, $dbpass) or die (mysql_error());
$sdb = mysql_select_db ($dbname, $dbhost) or die (mysql_error());
$sql = "SELECT id, ime FROM korisnici ";
$result = mysql_query($sql, $con);
while ($row = mysql_fetch_assoc($result)){
      $idkorisnika = $row['id'];
     $imekorisnika = $row['ime'];
?>
<a href="korisnik.php?id="<?php $idkorisnika; ?>"><?php echo $imekorisnika; ?></a>
<?php
}
?>
</body>
</html>

ovo neka bude korisnik.php

<html>
<head>
</head>
<body>
<?php 
$dbhost = "localhost";
$dbuser = "root";
$dbpass = "";
$dbname = "korisnici";
$sql = "SELECT id, ime, prezime FROM korisnici ";
     echo "Ime korisnika: ". $row['ime'];
     echo "
";
     echo "Prezime korisnika: " . $row['prezime'];

?>
</body>
</html>

na stranici index.php trebali bi se ispisati linkovi na profile korisnika, a kada kliknes na neki link otvorit ce se npr. stranica korisnik.php?id=213213 , i na toj stranici ce se ispisati ime i prezime korisnika pod id-jem 213213
:derese: Ovo mi je prva poruka na forumu :gitara::gitara:

[quote=“k1c0”]neka ti ovo bude index.php

<html>
<head></head>
<body>
<?php
$dbhost = "localhost";
$dbuser = "root";
$dbpass = "";
$dbname = "korisnici";
$sql = "SELECT id, ime FROM korisnici ";
?>
<a href="korisnik.php?id="<?php $idkorisnika; ?>"><?php echo $imekorisnika; ?></a>
<?php
}
?>
</body>
</html>

ovo neka bude korisnik.php

<html>
<head>
</head>
<body>
<?php 
$dbhost = "localhost";
$dbuser = "root";
$dbpass = "";
$dbname = "korisnici";
$sql = "SELECT id, ime, prezime FROM korisnici ";
     echo "
";

?>
</body>
</html>

na stranici index.php trebali bi se ispisati linkovi na profile korisnika, a kada kliknes na neki link otvorit ce se npr. stranica korisnik.php?id=213213 , i na toj stranici ce se ispisati ime i prezime korisnika pod id-jem 213213
:derese: Ovo mi je prva poruka na forumu :gitara::gitara:[/quote]

Hm pokusao sam pokrenuti ovaj kod ali mi ne radi u potpunosti, ne razumijem zasto… naime pokaze linkove ocitane iz baze ali ne linka na zeljeni id nego mi je link :
http://localhost/veleri/korisnik.php?id=

Znaci ne stavi i id u link

evo moj kod za index.php :

<html>
<head></head>
<body>
<?php
mysql_connect("localhost", "root", "root") or die(mysql_error());
mysql_select_db("veleri") or die(mysql_error()); // veleri je ime baze

$sql = "SELECT id, ime FROM korisnici "; // korisnici je ime tablice
$result = mysql_query($sql);
?>

<?php
}
?>
</body>
</html>

Hvala unaprijed na odgovoru :wink:

pogledaj u bazi što ti je id, možda si krivo iskreirao bazu pa ti je id ustvari null, lol :smiley:

to je zato jer ti fali $_GET[’’];

npr ja sam si to rjesio na sljedeci nacin:

na stranici gdje je link napravis spajanje na bazu i izvlacis podatke. moj primjer je na pm systemu koji sam napravio:

inbox.php

Na istoj stranici stavis link:

sad kako ja imam navedeni link index.php?page=page=mojprofil&subpage=searchuser&userid=".$userid."

znaci da sam definirao preko funkcije switch() koje stranice da mi se otvaraju ovisno o linku:
znaci
definirao sam switch() za searchuser:

i onda radis searchuser str:

[code=php]<span class="syntaxdefault"><br /></span><span class="syntaxkeyword">include&nbsp;</span><span class="syntaxstring">'mysql/config.php'</span><span class="syntaxkeyword">;<br />&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">$userid&nbsp;</span><span class="syntaxkeyword">=&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">$_GET</span><span class="syntaxkeyword">[</span><span class="syntaxstring">'userid'</span><span class="syntaxkeyword">];&nbsp;</span><span class="syntaxcomment">//&nbsp;ovo&nbsp;ti&nbsp;je&nbsp;nedostajalo&nbsp;u&nbsp;prethodnom&nbsp;kodu&nbsp;i&nbsp;zato&nbsp;ti&nbsp;&nbsp;izbacuje&nbsp;link&nbsp;http://localhost/veleri/korisnik.php?id=&nbsp;<br />&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">$query&nbsp;</span><span class="syntaxkeyword">=&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">mysql_query</span><span class="syntaxkeyword">(</span><span class="syntaxstring">"SELECT&nbsp;*&nbsp;FROM&nbsp;userlist&nbsp;WHERE&nbsp;id&nbsp;='"</span><span class="syntaxkeyword">.</span><span class="syntaxdefault">$userid</span><span class="syntaxkeyword">.</span><span class="syntaxstring">"'&nbsp;LIMIT&nbsp;1"</span><span class="syntaxkeyword">);<br />&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">$userprofile&nbsp;</span><span class="syntaxkeyword">=&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">mysql_num_rows</span><span class="syntaxkeyword">(</span><span class="syntaxdefault">$query</span><span class="syntaxkeyword">);<br />&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;while(</span><span class="syntaxdefault">$fetch&nbsp;</span><span class="syntaxkeyword">=&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">mysql_fetch_array</span><span class="syntaxkeyword">(</span><span class="syntaxdefault">$query</span><span class="syntaxkeyword">)){<br /></span><span class="syntaxcomment">//ovdje&nbsp;izvlacis&nbsp;stagod&nbsp;ti&nbsp;treba&nbsp;iz&nbsp;baze&nbsp;i&nbsp;dalje&nbsp;valjda&nbsp;znas&nbsp;sam&nbsp;:)<br /></span><span class="syntaxkeyword">}<br />&nbsp;</span><span class="syntaxdefault"></span>[/code]

Iskreno neugodno mi je ali nisam uspio :frowning: (tek sam se uhvatio php-a i mysql-a)

ovako prvo provjerio sam id i nije null :slight_smile:

petljao sam nesto sa ovim posljednjim kodom od kristijana85 ali nesto krivo radim…

Ok imam test.php koji ce ispisivat iz baze sve korisnike (ivan,marko,jasmin…)

pokusao sam ovo napisati za test.php :

<html>
<head></head>
<body>
<?php
mysql_select_db("veleri") or die(mysql_error());

$queryid = mysql_query("SELECT id from korisnici WHERE ime = '".$ime."'");
  $rows = mysql_num_rows($queryid);
  while($fetchid = mysql_fetch_array($queryid)){
      $userid = $fetchid['id']; 

// ne znam jel mi ovo uopce potrebno :)
$userid = $_GET['userid'];
    $query = mysql_query("SELECT * FROM korisnici WHERE id ='".$userid."' LIMIT 1");
    while($fetch = mysql_fetch_array($query)){
	$userid = $fetchid['id']; //vjerovatno je i ovo krivo :(
}  	$ime = $fetchid['ime'];
	//////   

?>
<a href="korisnik.php?id="<?php $userid; ?>"><?php echo $ime; ?></a>

<?php
}
?>
</body>
</html>

naravno nista se ne prikaze

napravio sam i korisnik.php koji radi odnosno ispisuje sve podatke o pojedinom korisniku (ime,prezime,adresa…)

ali naravno ako rucno promjenim link u zelji da prikaze samo korisnika sa id-om 3 ne radi… znaci localhost/veleri/korisnik.php?id=3

<html>
<head>
</head>
<body>
<?php 
mysql_select_db("veleri") or die(mysql_error());

$sql = "SELECT id,ime,prezime FROM korisnici";
$result = mysql_query($sql);
     echo "
";
	 echo "
";
	 echo "
";
}
?>
</body>
</html>

Jos jednom ispricavam se na ovakvim pitanjima, zaista sam tek krenuo sa mysql-om i php-om… Nadam se da necete zamjeriti.

Hvala puno

idemo ispocetka…
ovako
prvo index.php u kojem je lista linkova sa usernameovima korisnika

sada kad imamo listu usera, klikom na bilo koji od usernamea otvara se nova stranica korisnik.php sa definiranim id-em iz baze.
sada radimo korisnik.php str

to bi bilo to… nadam se da radi jer kod nisam provjeravao…

Evo radi, skuzio sam u cemu je bio problem, Kristijane hvala ti puno danas sam nesto naucio ;-)… evo citam malo tutoriale i istrazujem php i mysql :slight_smile:

Hvala ljudi na razumjevanju

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja