PHP - čitanje iz HTML tablice - kako?

pravim obrazac za unos količina, koje kasnije trebam zapisati u MySQL bazu

na HTML stranici napravim tablicu.

u zaglavlju je već odabran kupac i datum isporuke i sad pravim tablicu sa dva stupca

1. stupac - vrsta robe
  2. stupac - u njega unosim količinu robe.

vrstu robe popunjavam iz MySQL tablice, problem je što se uvijek može dodat nova vrsta robe - dakle broj vrsta robe nije konstantan.

Kad popunim gornju HTML stranicu, kako kad submitam formu mogu pročitati količine upisane u drugom stupcu, da ih mogu zapisati u MySQL bazu ?

hvala

Napiši kod od te HTML tablice (stavi ga u CODE tag).
(po meni se to ne radi s table nego sa form, ali dobro)

Napiši SQL upit kojim povlačiš popis vrsta robe.

Može i izgled te tablice u koju se zapisuje količina.

Postoje dva načina za to odraditi, jedan je preko javascripte, a drugi je preko čistog PHPa i sessiona. Možeš odabrati koji ti je draži. Ako ne znaš niti jedan niti drugi reci pa ćemo napraviti nekakav primjer ovdje.

[quote=“dev_masta”]Napiši kod od te HTML tablice (stavi ga u CODE tag).
(po meni se to ne radi s table nego sa form, ali dobro)

Napiši SQL upit kojim povlačiš popis vrsta robe.

Može i izgled te tablice u koju se zapisuje količina.[/quote]

itekako se neki podaci unose kroz tablicu, posebno kad se rade ponude ili narudžbe.

kucaš šifru, iz baze se vuku podaci o proizvodu, dodaje se količina, cijena, rabat ili se i to dohvaća iz cjenika ovisi o x faktora, i nakon toga se sprema u bazu.

ima x kombinacija kako ovo napraviti.

Da, oko vidi tablicu, ali sam ja po ovom “na HTML stranici napravim tablicu” shvatio da dečko radi

, a većina (mojih) autoriteta me uvijek odgovarala od tablica.

Htio sam vidjeti da li dečko ima već nešto od koda.

Creatif, možda mu je PHP dovoljan i bez sessiona, jednostavno izlista podatke iz mysql tablice unutar , gdje za svaki stavi name=ID koji je unique.
I onda pošalje to GET/POST u drugi php koji to sve pospremi u bazu.

zahvaljujem svima na pomoći.
mislim da sam našao rješenje, onako kako preporuča dev_masta.

sad to razrađujem i pokušavam isprogramirati ( nov sam u programiranju pa možda kompliciram i previše).

pokušat ću sve što radim staviti i na nekakav besplatni host… pa da možete vidjeti što radim i eventualno predložiti kakvo bolje rješenje.

Ovo što si programiram mi služi za posao, dakle na lokalnom hostu će biti sa 3 - 5 računala u mreži.

Još jednom, hvala svima

PS… ako gdje zapnem, znam gdje mogu tražiti pomoć :slight_smile:

evo, uspio sam postaviti par slika i kratak opis mog posla, čisto da vidite o čemu se radi.

PHP | …

slobodno komentirajte.

danas nisam stigao ništa programirati, čim i to riješim, stavit ću na internet i PHP i MySQL bazu.

pozdraF

Dobro idu šparoge! :slight_smile:

evo… uspio sam uploadati … možete pogledati ovdje Glavni meni

Ma šta, I dick, II dicks ? :smiley:
Mda, bolje složiti bazu nego lijepiti one silne papiriće po stolu…

U Glavni meni ti ne rade 2 linka:
Pakiranje - čini mi se da ti fali .php u samom linku
Korisnici - čini mi se da ti fali jedan < na početku korisnici.php :wink:

Ovako deluje pristojno za početnika, okači nam PHP kod negde (pastebin recimo) da vidimo možeš li nešto popraviti ili dodati.

ta dva linka koja ne rade ( korisnici, pakiranje) … još nisu gotovi, nisam ih ni započeo.

@dev_matsa: pa zato to sad i programiram, da se riješim tih svih silnih papirića, nemate pojma koliko je to zamorno i koliko treba vremena dok se to sve pripremi i posloži da bi tek onda moglo započeti stvarno pakiranje. Užas jedan.

ne znam gdje bih vam i kako stavio PHP kod da ga možete pogledati. Obzirom da dosta često čačkam i mijenjam neke sitnice, mislim da nema smisla stavljati ga negdje kao običan text. Pokušat ću večeras nešto iskemijati :slight_smile:

evo, iskemijao sam :slight_smile:

dakle, na svakoj stranici, dolje možete vidjeti source kod - foru sam iskopirao iz XAMPPovih primjera (Biorhythm).

PHP učim iz knjige “Uvod u PHP & MySQL (BHS)”. Knjiga je u PDF formatu (skinuta sa E-knjige i tutoriali na našem jeziku by m4rk0 || Tutorijali na srpskom i hrvatskom jeziku), no nažalost nedostaje zadnjih 70ak stranica. Ako netko ima full verziju :slight_smile:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja