PHP compiler

http://www.readwriteweb.com/archives/facebook_gets_faster_debuts_homegrown_php_compiler.php?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+readwriteweb+(ReadWriteWeb)&utm_content=Twitter

Cini mi se da ce s ovim PHP dobiti velik vjetar u ledja i definitivno ce zakoraciti u enterprise vode. :slight_smile:

sumnjam…
slažem se s Rasmus Lerdorfom

ovo ionak neće pomoći ni 5% sajtova koji postoje, i nije neka vijest, vijest bi bila da su ubrzali za 90% baze podataka :slight_smile:

php ionako nikad nije bio prespor, tak da ovo najvjerojatnije neće izmijeniti ništa

[quote=“Kečko”]sumnjam…
slažem se s Rasmus Lerdorfom

ovo ionak neće pomoći ni 5% sajtova koji postoje, i nije neka vijest, vijest bi bila da su ubrzali za 90% baze podataka :)[/quote]

php nikad nije bio prespor da bi ga sad ovo nešto poguralo

Ne razumijes bas sta covjek govori. Za manje sajtove (“smaller template style PHP pages”) to nece imati utjecaja. U tom kontekstu performanse PHP-a (a i ostalih jezika) nisu bitne (performanse jezika nisu usko grlo).

Ja bi rekao, ne samo “smaller”, nego i “medium” … za vece sajtove je bitno (mislim da na linku pise da je pad opterecenosti procesora servera pao sa 80% na 20%).

Tu se govori o web sajtovima, medjutim, to je samo jedno podrucje di se PHP moze koristiti.

S ovim se otvaraju nova vrata PHP-u … samo se nadam da ce se dodati jos pokoji feature OOP-u. :slight_smile:

bez obzira nekako mislim da neće to nešt previše utjecati, jer php nikad nije bio izvan opcija zbog svoje brzine… Makar će sad biti i puno brži to neće previše značiti, bar po mojem mišljenju, vrijeme će pokazati

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja