Php events

Bok,

trebala bi mi pomoc oko jedne skripte…neznam od kud poceti :frowning:

Ovako bi trebala izgledat stvar

Korak 1

Kreiranje eventa… npr. ime , datum od - do (znaci on bi se ponavljao od datum do nekog datuma)

Korak 2.

s obzirom na datumsko razdoblje kreirala bi se recimo neka tablica gdje bi se moglo poklikat po terminima npr. 8:00 , 8:20 , 9:10 i sl. (ti termini mogu biti fixni, oni bi se mogli unaprijed definirat jer ce uvijek biti isti)

…e sad…stvar bi trebala biti takva da kad unesem recimo 10 eventa ili vise…neograniceno… da mi recimo za danasnji datum kaze da recimo u 8:00 imam sljedece evente…

Dali moze pomoc molim vas…

Nadam se da sam dobro objasnio…

Pozdrav i hvala unaprijed,
Ivan

PHP ti nema evente zato trebaš koristiti cron. Osima kao koristiš PEAR, on mislim da ima nešto za evente ali mislim da ih nema na vremenskoj bazi, nisam siguran.

Hej hvala na odgovoru,
samo ne vidim smisla da coristim cron jer ne trebam pokretat automatski nikakvu skriptu…nego upisivat u sql i onda po danima i terminima izlistavat sve…

pozzz

p.s muci me na koji nacin to upisivat u bazu i sve…

imati mysql u verziji od 5.1 eventse pa pogledaj jel to može pomoći.

Mislim da nisi čovjeka skužio, hoće napraviti kao nekakav kalendar događanja.

da izgleda ja sam prema naslovu zaključivao da su nekakvi eventi u priči:ded:

recimo da bi to trebalo najvise slicit kalendaru…:frowning: netko???

To ti netko, u najboljem slucaju, mogao napraviti za više stotina kuna, malo je previše posla da bi netko mogao gratis napraviti.

ja ne pitam da mi netko napravi…samo nek me uputi gdje i od kud pocet…hehe

  1. korak = naučiti html

  2. korak = naučiti css

  3. korak = naučiti JavaScript

  4. korak = naučiti neki od jezika koji se koriste na serveru (asp.net, php, ruby, python, perl, itd. itd. )

  5. korak = informirati se i učiti o teorijskom dijelu razvoja aplikacija (izgled, workflow, dizajn, klase, objekti, itd. itd.)

  6. korak = naučiti neku od dostupnih baza podataka (mysql, ms sql, postgresql, firebird, idtd, itd,)

  7. korak = dizajn aplikacije ili specifičnog dijela tvoje aplikacije na papiru

  8. korak = dizajn baze na papiru

  9. korak = kreirati projektno okruženje u nekom od razvojnih alata ( zend studio, aptana studio, visual studio, itd. itd. )

  10. korak = pristupiti kreiranju aplikacije

  11. korak = testiranje aplikacije

  12. korak = release private beta aplikacije

  13. korak = update aplikacije prema prijavljenim pogreškama u beti

  14. korak = release public beta aplikacije

  15. korak = ponovi 13. korak

  16. korak = release public aplikacije

Ukoliko se budeš držao sljedećih koraka, vjeruj mi da ti neće biti problem odakle krenuti s razvojem aplikacije, bilo kakve.

No comment…

moze lock teme ili delete.

Pozdrav,