PHP i forma

Pozdrav svima,

Imam jedan mali problem, imam jednu veliku formu koja se sastoji od jedno desetak input fieldova za unos brojeva, i sada ako želim da se samo po jednom unosu unese samo jedan podatak na koji način da postavim uvjet na stranici na kojoj se odvija php skripta. Znači samo jedan podatak tj. broj u ovom slučaju može biti unesen tj. kada se stisne submit gumb želio bi da se ispiše ako je uneseno više od jednog unosa poruka “Možete unijeti samo jedan podatak!” ili u suprotnom da je sve prošlo u redu.

Forma je klasična sa jedno desetak inputa. Probao sam sa if petljom ali mi ne uspijeva.

Ako postavim uvjet:

if ($_POST[‘value1’] != 0 && $_POST[‘value2’] != 0 && $_POST[‘value3’] != 0 && $_POST[‘value4’] != 0) {
echo “Možete unijeti samo jednu kategoriju za jedan unos!!!”;
}

onda mi se javlja greška samo aku su svi uneseni, a recimo ako su samo dva od tih desetak unesena uredno prođe, a to ne valja.

Znači kako da postavim uvijet da samo jedna vrijednost može biti unesena kada se klikne submit.

Stavi petlju koja ce proci kroz sve varijable koje primis iz inputa i ako ima vise od jedne izbaci gresku.

Btw. ne znam kako si to zamislio al’ zar nije prakticnije koristiti ?

A kako bi prošao kroz sve varijable, jel se može te varijable staviti u neko polje pa proć kroz svaku ili?

A ne koristim select jer ovdje korisnici samo upisuju radne sate, znači za jednu određenu vrstu rada upiše broj radnih sat, npr. uglavnom upisuju osmice.

[quote=“escobar”]A kako bi prošao kroz sve varijable, jel se može te varijable staviti u neko polje pa proć kroz svaku ili?

A ne koristim select jer ovdje korisnici samo upisuju radne sate, znači za jednu određenu vrstu rada upiše broj radnih sat, npr. uglavnom upisuju osmice.[/quote]

Pa zar ti to nije jednostavnije odraditi s dva selecta? npr, nešto ovako:
[HTML]

Odaberi vrstu posla
Savjetovanje
Programiranje
Neka treća vrsta posla

<select>
	<option>Broj sati</option>
	<option>1</option>
	<option>2</option>
	<option>3</option>
	<option>4</option>
	<option>5</option>
	<option>6</option>
	<option>7</option>
	<option>8</option>
</select>

[/HTML]

[quote=“escobar”]A kako bi prošao kroz sve varijable, jel se može te varijable staviti u neko polje pa proć kroz svaku ili?

A ne koristim select jer ovdje korisnici samo upisuju radne sate, znači za jednu određenu vrstu rada upiše broj radnih sat, npr. uglavnom upisuju osmice.[/quote]

Eto zmaj ti je naveo primjer kako mozes lako da pojednostavis sebi :slight_smile:

A cisto da znas da ako si stavio name input-a sa value1 value2 etc…i ako stavis brojač $i koji se mijenja 1,2…,n

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja