Php if

jel isto kad napisem if(!isset($_POST[“abc”])) i if($_POST[“abc”] == “”)
Radim neke skripte pa mi treba. Jel isto postizem kad napisem jedno od to dvoje?

Nije ti isto. Dobit ćeš warning ako testiraš _POST varijablu koja nije postavljena. Prvo bi trebao ispitati dali su sve varijable postavljene i onda ispitati njihovu vrijednost. Ili možeš ovako si postaviti test i postavljanje u jednu varijablu:

$sABC = isset($_POST["abc"]) ? $_POST["abc"] : "";

if($sABC == "")
{
...
}

(Naravno ovo ti vrijedi ako poistovječuješ “” sa time da ti _POST varijabla uopće nije postavljena)

[quote=“v4n P3rs13”]jel isto kad napisem if(!isset($_POST[“abc”])) i if($_POST[“abc”] == “”)
Radim neke skripte pa mi treba. Jel isto postizem kad napisem jedno od to dvoje?[/quote]

Nije isto.

!isset($_POST[‘abc’]) provjerava da li varijabla nije postavljena (isset vraca true ako je varijabla razlicita od null, odnosno false ako je null). Taj uvjet ce biti istinit ako je $_POST[‘abc’] jednak null.

$_POST[‘abc’] == “” provjerava da li je $_POST[‘abc’] jednak praznom stringu, null, 0 (kao broj), false i praznom polju (ako se ne varam, jos mi mozak ne radi :smiley: ).

Isto nije, ali je slicno. Sta ces upotrebljavati ovisi o tome sta stvarno zelis provjeriti.

Inace, trebao bi u drugom uvjetu imati if (isset($_POST[‘abc’]) && $_POST[‘abc’] == “”).

[quote=“ivan.skugor”]Nije isto.

!isset($_POST[‘abc’]) provjerava da li varijabla nije postavljena (isset vraca true ako je varijabla razlicita od null, odnosno false ako je null). Taj uvjet ce biti istinit ako je $_POST[‘abc’] jednak null.

$_POST[‘abc’] == “” provjerava da li je $_POST[‘abc’] jednak praznom stringu, null, 0 (kao broj), false i praznom polju (ako se ne varam, jos mi mozak ne radi :smiley: ).

Isto nije, ali je slicno. Sta ces upotrebljavati ovisi o tome sta stvarno zelis provjeriti.

Inace, trebao bi u drugom uvjetu imati if (isset($_POST[‘abc’]) && $_POST[‘abc’] == “”).[/quote]
U krivu si, $a=="" će generirati warning jer je $a nedefiniran, makar na webu kad imaš isključen error_reporting to prividno dođe na isto…

Ajd popij kavu … pa procitaj moju zadnju recenicu. :smiley:

:smiley: to pa ja nisam vidio hehe
vidio sam ovo pa sam odmah reagirao :slight_smile:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja