PHP klik na profil link

Pozz svima, sve sam napravio sto treba, i stavio sam link “pogledaj svoj profil”…
e sad, napravio sam korisnik.php da se prikaze kad kliknem na taj link “pogledaj svoj profil” informacije o korisniku, znaci username, email, bla bla…

ali ja ne znam sta treba tu napisati…

znaci kad kliknem na profil link, zelim da mi se prikaze informacije o korisniku u korisnik.php
ovako localhost/korisnik.php?id=

ovo dole je link ali ovako ne ide

<code><li class="firstmain"><a href="korisnik.php?id=$id" target="_self">Profil</a></code>

1 Like

Jedno rješenje je da u korisnik.php napišeš $_GET[‘id’] i dohvatiš ID korisnika tj. parametar URL-a ‘ID’, napraviš funkciju koja će izvršiti upit nad bazom za tog korisnika (za taj ID) i onda prikažeš podatke koje si dobio u rezultatu upita.

ovo je moj korisnik.php , ali nisam bas neki u php

<?php include_once 'dbconnect.php' $id=$_SESSION['id']; $result3 = mysqli_query($mysqli_con, "SELECT * FROM korisnici where id='$id'"); while($row3 = mysqli_fetch_array($result3)) { $korisnickoime=$row3['korisnickoime']; $email=$row3['email']; $address=$row3['kaj1']; $contact=$row3['kaj2']; $picture=$row3['picture']; $gender=$row3['kaj3']; } ?>

Razlika je uglavnom u tome dal želiš napraviti da drugi korisnici vide sve profile ili samo svoj.

Po ovome, ID se uzima iz sesije i uglavnom ti onda ni ne treba parametar ID u URL jer korisnik gleda svoj profil uvijek. Ako želiš da jedan korisnik vidi ostale profile onda onako kako sam ti napisao, uzme ID iz URL-a i prikaže taj profil koji odgovara tom ID-u. Znači izbaciš sesiju i dohvaćaš preko parametra.

1 Like

Aha, hvala ! :slight_smile:

ljudi, nisam uspio, jednostavno mi nece
u pocetna.php sam stavio link koji ide ovako `

  • Profil
  • `

    i sad kad klikne zelim da se otvori korisnik.php?id=1
    i sad kad ja kliknem na taj link meni se prikaze samo gore localhost/korisnik.php?=id
    i nema nicega. pise Stranica localhost ne funckcionira i gore ne pise moj id…

    kod korisnik.php ide ovako

    <?php include_once 'dbconnect.php'; $id = $_GET['id']; $query = $mysqli_con->query("SELECT * FROM korisnici WHERE id=" . intval($id); $result = mysqli_query($mysqli_con,$query); ?>

    Ugl, rijesenom, taj id mi ne treba za ovo, moze lock