PHP Mysql EXcel

Postovanje svima,

Potrebna mi je vasa pomoc, primjer na koji nain bi mogo da uradim sljedece: Imam search formu pomocu koje mogu da trazim podatke izmedju dva datuma, znaci naprimjer izmeju 01/03/2016 i 20/03/2016. Znaci izabirajuci ta dva datuma ili bilo koja druga, dobijem listu aktivnosti koja su se desila, e sad bi ja zelio da to pokupim i sacuvam u excel tj na dnu stranice ispod te liste da stavim ikonicu excela i klikom na nju da mi se sacuvaju svi ti podatci izmedju ta dva datuma. Da li neko ima ideju primjer ili bilo sta drugo kako i na koji nacin to da uradim.

Srdacno Alen

Plain PHP ili OOP? Koristi se neki framework, mozda? Vjerujem da ova biblioteka ima sve sto ti treba (primjeri). Ako treba jos nesto, postavi dio konkretnog koda koji stvara gresku sa opisom greske - tesko je nagadjati gledajuci u kristalnu kuglu.

Ja tebe ne kužim. Iznova i iznova te pamtim samo po toj tvojoj kristalnoj kugli i kad tražiš da vidiš code koji je totalno nerelevantan sa temom. :confused: Mene si s time izmorio toliko puta…jednom sam imao problem u phpMyAdminu, ti si me tražio code programa xd. Meni to zvuči kao baljezganje…sorry.

Čovjek ima listu aktivnosti koju želi putem gumba sa stranice prikazati kao excel. Koji te sada točno njegov code zanima da shvatiš pitanje? :o
Što bi on trebao pejstat cijeli svoj projekt…da se vidi kako u datoj situaciji je najlakše ugraditi gumb i povezati stvari? Dali bi se ikome dalo uopće proučiti kako je nj. projekt posložen? Dali je to uopće ispravan pristup odgovoru?

Mislim ocke je što si čovjeka uputio prema biblioteki koja će mu možda biti od koristi, no ovo trekeljanje s kristalnom kuglom je ništa drugo nego trekeljanje i indirektno ponižavanje sugovornika. Sorry, ali ja to tako vidim…

Nema potrebe dublje traziti smisao.
Bez koda koji je odgovoran za gresku u aplikaciji/programu apsolutno nema potrebe razbijati glavu sta i kako jer je moguce pogrijesiti na 1k nacina a uraditi ispravnu stvar na jedan (uslovno receno).
Kod je jedini nacin da se vidi pristup/manjkavosti trenutnog stanja.
Kako da se zna sta ce pomoci ukoliko se ne zna domet ovog (inkluzivno) sto postavlja pitanje?
Mislim da ne vrijedi napisati Zend modul koji radi trazeno ako aplikacija nije radjena u Zend-u. To je ta logika.

Naravno, osjecaj se slobodnim da izneses svoje vidjenje rjesenja.

I jos jednom, sto ce pomoci kako postavljacu tako i pomagacima - jedini ispravan nacin za traziti pomoc ovakvog tipa.

p.s. Izvinjavam se za kuglu ako je nekom povrijedila osjecanja.

2 Likeova

Jasno da, za većinu slučajeva.
No ako je pitanje “Kako najbolje da napravim to i to” … i onda tražiti code? čega uopće ne kužim?
Jer u ovom slučaju čovjek niti nema grešku, doslovice je mogao postaviti isto pitanje da fiktivno razlaže svoju ideju u glavi…bez da je počeo i tipkati išta…

Vrlo jednostavno. Ako pokretač teme već nije dao nikakve smjernice…onda se može priupitati:
-dali ti to radiš sa PHP-om, pythonom?..koja tehnologija je u pitanju?

Sigurno neću tražiti komad codea koji nema veze sa pitanjem …da bi iz istoga zaključivao radi li se o PHPu, pythonu…ili da iz codea prokužavam o kojem se frameworku radi…

Slazemo se da imamo razlicite pristupe. :wink:

Postovanje,

Ne radim pomocu nikakvog pomagala ili neke gotove skripte, nego je to rucno programiranje iz hobija, nisam nikakav poznavalac php, znam malo osnovno i vjezbam ga u slobodno vrjeme.

Znaci ovo je kod skripte za pretragu podataka iz baze pomocu dva datuma, kod je ispravan i sa njim nema nikakvih problema.

> `<link href="http://code.jquery.com/ui/1.10.4/themes/ui-lightness/jquery-ui.css" rel="stylesheet">
> <script src="http://code.jquery.com/jquery-1.10.2.js"></script>
> <script src="http://code.jquery.com/ui/1.10.4/jquery-ui.js"></script>
>       <!-- Javascript -->
>       <script>
>          $(function() {
>             $( "#from" ).datepicker({
>                dateFormat: "yy/mm/dd",
>                monthNames: [ "Januar", "Februar", "Mart", "April", "Maj", "Juni", "Juli", "August", "Septembar", "Oktobar", "Novembar", "Decembar" ],
>                dayNamesMin: [ "Ned", "Pon", "Uto", "Sri", "Cet", "Pet", "Sub" ], 
>                prevText:"Prosli mjesec",
>                nextText:"Sljedeci Mjesec",
>                showOtherMonths:true,
>                selectOtherMonths: false
>             });
>             $( "#to" ).datepicker({
>                dateFormat: "yy/mm/dd",
>                monthNames: [ "Januar", "Februar", "Mart", "April", "Maj", "Juni", "Juli", "August", "Septembar", "Oktobar", "Novembar", "Decembar" ],
>                dayNamesMin: [ "Ned", "Pon", "Uto", "Sri", "Cet", "Pet", "Sub" ], 
>                prevText:"Prosli mjesec",
>                nextText:"Sljedeci Mjesec",
>                showOtherMonths:true,
>                selectOtherMonths: true
>             });
>          });
>       </script>


> <div id="contenu">
> <center>

> <?php
> error_reporting(E_ALL ^ E_DEPRECATED);
> if(!isset($_POST['find']))
> {
> ?>
> <form method = "post" class="form-style-9" action = "<?php echo $_SERVER['PHP_SELF'];?>">
> Od&nbsp;:&nbsp;<input type = "text" id="from" name = "from">
> Do&nbsp;:&nbsp;<input type = "text" id="to" name = "to"></td>
> &nbsp;<button type = "submit" class="tsc_c3b_small tsc_c3b_green tsc_button" name = "find" value = ""><i class='fa fa-search'></i>&nbsp;&nbsp;Pretraga</button>
> </form>
> <?php
> }
> else
> {

> $from = trim($_POST['from']);
> $to = trim($_POST['to']);

> 	
> $result = mysqli_query($con_signin,"SELECT * FROM tracking WHERE datum_registracije BETWEEN DATE_FORMAT(datum_registracije,'%".$from."') AND DATE_FORMAT(datum_registracije, '%".$to."') ORDER BY datum_registracije");

> 	
> echo "<table id='example2'>";
> echo "<thead><tr>";
> echo "<th>ID Posjetioca</th>";
> echo "<th>Ime</th>";
> echo "<th>Kompanija</th>";
> echo "<th>Kontakt</th>";
> echo "<th>Ulaz</th>";
> echo "<th>Izlaz</th>";
> echo "</tr></thead>";

> while($row = mysqli_fetch_array($result))
> {
> echo "<tr>";
> echo "<td>$row[id]</td>";
> echo "<td>$row[ime]</td>";
> echo "<td>$row[kompanija]</td>";
> echo "<td>$row[posjeta]</td>";
> echo "<td>$row[datum_registracije]</td>";
> echo "<td>$row[datum_odlaska]</td>";
> echo "</tr>";
> }
> echo "</table>";
> }
> ?>
> 		
> </div>

`
Moje je pitanje sljedece, kako da nakon ovog ispisa pokupim podatke i sacuvam ih u excel fajl, znaci neko dugme i klikom na to dugme (Ukoliko zelim da kliknem) da mogu da podatke koji su ispisani u zadatom vremenskom periodu da sacuvm u excel fajl.

Jel ima neko ideju ili primjer kako se radi ?

Slažemo, očito. :smile:

No što da ti pokretač teme sada kaže:
“Čuj, nemam ja još nikakav code, ja ovako razlažem ideju u glavi. Nije mi jasno kako ću listu aktivnosti koju dohvatim između dva datuma prikazati putem excela pomoću nekog gumbića na stranici? Ima li neko ideju ili primjer kako se to može uraditi?”

Gdje ti je sada code? A pitanje ostaje u potpunosti isto?

Ocke, ti se u tom momentu možeš okrenuti “mojim” tehnikama, pa racionalnim protupitanjima preciznije prokužiti što točno muči pokretača (iako je očito). No problem je ako ti u tom momentu nastaviš inzistirati na kodu, što postaje nesuvislo …a ja sam te takvog doživio zato ti i prigovaram.

Moglo bi se probati napraviti kompletan string te upotrijebiti sljedece (jednostavnije) rjesenje:

if (mysqli_num_rows($result) > 0) // nema potrebe nastavljati ako nema rezultata
{
    $string = "<table id='example2'>";
    $string .= "<thead><tr><th>ID Posjetioca</th>";
    $string .= "<th>Ime</th>";
    $string .= "<th>Kompanija</th>";
    $string .= "<th>Kontakt</th>";
    $string .= "<th>Ulaz</th>";
    $string .= "<th>Izlaz</th>";
    $string .= "</tr></thead>";

    while( $row = mysqli_fetch_array($result) )
    {
        $string .= "<tr>";
        $string .= "<td>$row[id]</td>";
        $string .= "<td>$row[ime]</td>";
        $string .= "<td>$row[kompanija]</td>";
        $string .= "<td>$row[posjeta]</td>";
        $string .= "<td>$row[datum_registracije]</td>";
        $string .= "<td>$row[datum_odlaska]</td>";
        $string .= "</tr>";
    }
    $string .= "</table>";
}

$file="test.xls";
header("Content-type: application/vnd.ms-excel");
header("Content-Disposition: attachment; filename=$file");
echo $string;

Moguce da ima nedostataka, ili ako uopste ne radi tako, onda ubaciti tekst i varijable u repliku koda ovog primjera.

Ne vidim da sam insistirao, u njegovom je interesu da se rijesi pitanje.

Ostajem pri onom sto sam rekao. :smiley: