[PHP & MySQL] Učitavanje pola slike (čudan problem)

Imam čudan problem kojem nikako ne mogu pronaći rješenje.
Danas sam par sati izgubio tražeći gdje sam pogriješio ali nisam uspio, zato sam tu :smile:

Znači radi se o tome da uploadam sliku na server i pohranim je u mysql bazu.
Ispisujem/učitavam sliku npr. slika.php?idSlike=5

Sada, ponekada se cijela slika učita, a nekada samo pola slike… Mislio sam da je možda problem u samom prijenosu slike ali pošto točno ispiše dimenzije (x*y) počeo sam sumnjati u taj razlog problema.

Evo kako to izgleda…
(dolje sam stavio jedan link na kojem su ostali linkovi jer novi korisnici mogu samo 2 linka staviti)

Evo još jedan primjer pogrešnog učitavanja…
(dolje sam stavio jedan link na kojem su ostali linkovi jer novi korisnici mogu samo 2 linka staviti)

Evo sada primjera gdje je točno ispisao sliku…
(dolje sam stavio jedan link na kojem su ostali linkovi jer novi korisnici mogu samo 2 linka staviti)

Evo, da olakšam onima koji žele prihvatiti ovaj izazov, struktura tablice tj. stupca u koji se sprema slika je BLOB i jedna stvar mi još sumnjiva, a to je da možda nekako nešto treba poslati preko PHP-a sa header-om, ja šaljem samo content-type… Ovako izgleda dio koda za ispis slike…

SLIKE OVDJE POGLEDAJTE

Unaprijed hvala svima koji žele pomoći, pozdrav!

Ne znam odgovor na tvoje konkretno pitanje, ali iz kojeg razloga spremas slike sirektno u bazu a ne u neki direktorij i onda samo link u bazu?

1 Like

slazem se, nemoj slike stavljati u bazu…
u bazu stavis filename, eventualno i putanju, ali same fileove uploadaj u neki folder. nije praksa drzati fileove u bazi

Jesi probao slati i Content-Length u header ?

Najviše zbog samih provjera za pregled slika, ali ima jako puno mana to se slažem, kada to kažem konkretno mislim na ‘lijene’ query-e ali za to šta radim to mi ne stvara problem, pa eto zato :smile:

Izgleda da će tako i biti :stuck_out_tongue:

Jesam, čak sam i čistio header-e i opet ih slao, isti problem uvijek…

Hvala svima na sugestijama, eto ako se nađe netko da je imao sličan problem ili sumnja u izvor problema zanimalo bi me pa bi volio da tema ostane, a ja ću pričekati još malo pa da vidim ako ne ići će slike na direktorij i amen.

ma stavi odmah sve slike normalno, samo putanje u bazu i to je to, takva je normalna praksa i ispravan nacin.

probaj testirati koliko resorsa i vremena ti uzima citanje slike iz baze i onda njen prikaz, i samo njen prikaz s diska, pa ces vidjeti i zasto

Ma znam ima mali milion benchmark testova.
Tako sam i koristio ali sam bio odlučio prebaciti spremanje u bazu čisto radi provjera za prikaz slike/a.

Ali opet mogao bi spremati sliku kao string sa base64 encoderom i onda je prikazivati preko html img, ali time nisam dobio ništa drukčije od spremanja na direktorij…

Vratit ću onda na staro i bok, ali ako netko zna volio bi ćuti

  • hvala još jednom…

Spremanje slika u bazu i rendeiranja natrag je opcija samo ukoiko se radi o desktop ili mobilnim aplikacijama … za web to nikako nije, usporava prikaz do bola a i trosi vise rama i vise CPU-a.