PHP pravljenje nove stranice iz forme

Pozdrav , ovako, imam ovu stranicu za umetanje u bazu
[HTML]

Kolicina
Cijena

[/HTML]

forma.php:

To mi radi,u bazi sam stavio i id-A_I e sad bi htio da , ako je uspjesno umetanje u bazu, da se napravi nova stranica sa tim podacima iz baze (ako je moguće pomoću id-a)
znači da pise kolicina:xx, cijena:xx,

Nadam se da ste me razumjeli,
Hvala na odgovorima.

pa samo po uspjesnosti unosi napravi novi upit gdje ces povuci podatke iz baze, sve ili onoliko koliko zelis(za to koristi LIMIT) i onda ih ispisi…

Znaci sad ti treba korak gdje ces SELECT…

mysql_insert_id() ce ti vratiti zadnji upisani id, e sada mozes na osnovu njega raditi neki upit, odmah kreirati file ili sto vec zelis
PHP: mysql_insert_id - Manual

[quote=“ivan.m”]mysql_insert_id() ce ti vratiti zadnji upisani id, e sada mozes na osnovu njega raditi neki upit, odmah kreirati file ili sto vec zelis
PHP: mysql_insert_id - Manual[/quote]

ako zeli samo te podatke vratiti sto je upravo unio, nema smisla jer ih vec ima u skript, cemu praviti nepotreban upit…

U principu nemam pojma sto on tocno zeli, samo sam mu htio pokazati na koji način može provjeriti ID zadnjeg upisa. Ovo sam samo za primjer napisao da na osnovu toga moze raditi upit ili što god on želi.

ah tek sada vidim da sam krivo shvatio njegovo pitanje, on ne želi kreirati file nego stranicu, ja sam shvatio da zeli kreirati file koji u imenu ima id upita…
Uglavnom tvoj odgovor je ono sto ga zanima.

Hvala na odgovorima,
znam da je malo cudno,
nisam bas dobro objasnio
kao na stranice za prodaju(njuskalo), korisnik ako zeli prodati nesto unosi sve podatke,nakon sto je zavrsio , stvori se nova stranica sa tim podacima,
e sad ta nova stranica treba imati te podatke ali trebaju biti promjenjivi, tj. npr:
količina je 40 i korisnik dodje i naruči 20 , napravim formu koja promjeni u bazi 40-20=20, sad neki drugi korisnik dodje moze samo 20 narucit, i tako… zato trebam koristiti podatke iz baze,

sad bih to sve trebao spojit, znaci kako da se sama stranica napravi sa tim zadnjim podacima,koji bi se onda mijenjali kasnije

[quote=“mrSalamander”]Hvala na odgovorima,
znam da je malo cudno,
nisam bas dobro objasnio
kao na stranice za prodaju(njuskalo), korisnik ako zeli prodati nesto unosi sve podatke,nakon sto je zavrsio , stvori se nova stranica sa tim podacima,
e sad ta nova stranica treba imati te podatke ali trebaju biti promjenjivi, tj. npr:
količina je 40 i korisnik dodje i naruči 20 , napravim formu koja promjeni u bazi 40-20=20, sad neki drugi korisnik dodje moze samo 20 narucit, i tako… zato trebam koristiti podatke iz baze,

sad bih to sve trebao spojit, znaci kako da se sama stranica napravi sa tim zadnjim podacima,koji bi se onda mijenjali kasnije[/quote]

pa tocno to sam ti ja vec gore i objasnio…

Uglavnom ako sam te dobro shvatio ti zelis da korisnik kada unese neku kolicinu da kupi, prvo da provjeris jel ima dovoljno, zatim da updateas smanjenje kolicine i onda samo na kraju ispises novo stanje?

ako je tako onda imas dva nacina rada, ili ces obradjivati sve u php-u ili koristiti i pomoc SQL-a pa i u njemu raditi upite…

Uglavnom kak bi ja to napravio:
1.) Forma za unos kolicine za neki proizvod i kupnju. Unese kolicinu i prebaci ga na php skriptu u korak 2.
2.) Prvo radis upite u bazu sa recimo SQL-om ako ima dovoljno neka povuce broj iz baze, ako nema neka ispise da nema dovoljno i exit;
3.) Sada kada ima dovoljno umanjim povuceni broj za onoliku kolicinu koju je unio korisnik
4.) Updateam novu kolicinu u bazi
5.) Ispisem umanjenu kolicinu, a sada niti ne moras raditi upit jer si ga upravo i spremio pa se nece razlikovati

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja