PHP problem: dobijam pogrešku nedefiniranih varijabli

Pozdrav ljudi ja sam novi ovdje i imam problem naravno :frowning: help

Ovako radim u PHP pokusavam napravit skriptu za odabir datuma i sad imam problem na samom pocetku evo kod

<?php if (!checkdate($month, 1, $year)) { define("ADAY",(60*60*24) ); $nowArray=getdate(); $month=$nowArray['mon']; $year=$nowArray['year']; } $start=mktime(12,0,0, $month, 1,$year); $firstDayArray=getdate($start); ?>

Dobijam neprestalno gresku nedefinisane varijable month i year na liniji 2 nezz u cemu je problem pa ako moze pomoc…pocetnik sam tako da ucim odasvud pa eto ako moze mala pomoc

Da li ti je to cijela skripta ili si samo kopirao dio skripte. Ukoliko ti je to cijela skripta onda je normalno da dobivaš pogrešku jer te dvije varijable nisi nigdje definirao prije upotrebe.

Ovo je samo dio skripte naravno

Ako te to toliko smeta, idi na početak skripte i ubaci

error_reporting(E_ERROR);

Pa da ti ne prikazuje Notice i Warninge, već samo greške.

Ili na početku skripte definiraj te varijable ($month=0)

Inače kao što reče Creatif, ovo što dobijaš kao “grešku” je upozorenje kako ti varijable nisu definirane.
Gledano onako “loose”, to ni nije greška, te iz tog razloga je možeš i ignorirati i “reći” PHPu da ignorira takva upozorenja sa “error_reporting(E_ERROR)”, čime PHP neće izbacivati poruke o upozorenjima, već samo o fatalnim greškama.

[quote=“dmitrecic”]Ako te to toliko smeta, idi na početak skripte i ubaci

error_reporting(E_ERROR);

Pa da ti ne prikazuje Notice i Warninge, već samo greške.

Ili na početku skripte definiraj te varijable ($month=0)

Inače kao što reče Creatif, ovo što dobijaš kao “grešku” je upozorenje kako ti varijable nisu definirane.
Gledano onako “loose”, to ni nije greška, te iz tog razloga je možeš i ignorirati i “reći” PHPu da ignorira takva upozorenja sa “error_reporting(E_ERROR)”, čime PHP neće izbacivati poruke o upozorenjima, već samo o fatalnim greškama.[/quote]

hvala ubacio sam ovo da ne izbaciva error i radi

Jos jednom hvala

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja