PhP register nadogradnja

treba mi pomoc, zelim da stavim u registar da je potrebna verifikacija e-maila da bi baza prihvatila registraciju
ali ne da ja manuelno saljem link za aktivaciju, vec automatski nakon registracije da posalje link za aktivaciju i da ga tek onda upise u liga_racun

http://paste2.org/dDH4sbhU

pa koristi mail() funkciju i pošalji korisniku mail u kojem će on kliknut na link, a u tom linku se nalazi njegov id i kad ga otvori samo updateas u bazu da je racun aktiviran i to je to. imaš tutorijala na phpacademy na youtubu

ma nmg tako ja vec imam register skriptu i samo hocu da dodam tih par sitnica i zavrsim, 1 lik mi je upao i napravio 2000 registracija za 2 sata i sad moram da se mracim sa ovim, a ovo mi je poslednje sto mi je potrebno za kompletiranje sajta

Poslje svih provjera, dali su polja ispunjena, dali je korisnicko ime zauzeto, dali se lozinke slazu stavi mail funkciju da ti posalje email sa aktivacijskim linkom i spremis u bazu taj link. Moras imat u user tablici activation_link polje gdje ces spremit taj hash sto saljes na mail i moras imat polje active koje spremas default u 0:
evo primjera polja
-ime
-prezime
-korisnicko_ime
-lozinka
-email
-aktivacijski_link
-aktiviran

i kad spremas u bazu tj kad registriras korisnika ubacujes

i sada kada korisnik dobije email i klikne na njega moras sa get metodom usporedit aktivacijski link sa onim u bazi na osnovu emaila
ako se slazu postavljas korisnika aktiviran=1 i brises aktivacijski link iz polja

I kad to sve napravis opet ce ti bot trpat i registrirat u bazu jedino ti je rjesenje da ubacis Captcha code prije submit buttona


, i vamo imas primjer kako to izgleda
http://captchas.net/registration/

ubacio sam evo Paste2.org - Viewing Paste d3Fg3vAV
ali ne dobijam e-mail 4-5 puta sam probao

Ako radis na localu ne mozes slat mail ako nisi podesio xampp ili wamp da ti salje mailove

Evo ti moja stara registracijska skripta koja radi mozes isprobat na ovom linku Moja web stranica se registrirat u roku 5 minuta dobijes email s aktivacijskim linkom

Skripta: samo si izmjeni imena varijabli i podesi kako ti odgovara

a nemoj tvoju skriptu brate daj da na mojoj nekako salje email :S

Pa evo samo ovaj dio ubaci poslje upisa korisnika u bazu

i izmjeni email na koji salje oznacio sam ti u kodu i ovaj dio

http://mariotesting.atwebpages.com/verifikacija.php?email=’.$email.’&hash=’.$hash.’’;

stavi link na svoju stranicu

znaci ovaj dio koda ubacujes poslje svih provjera u tvoj slucaju poslje ovoga

a i taj tvoj kod mi izgleda cudno nekako, sta ce ti funkcije unutar skripte ? to si mogo napravit sve sa 1 query izvuc sve podatke i provuc kroz while petlju i u njoj obavit provjere puno ti je jednostavnije nego ovako, jel to koristis neki cms ili samo skripta neka.

Za ovo moras napravit i provjeru kada korisnik klikne na link u mailu dal je kod iz urla isti kao i onaj sto si spremio u bazu podataka

A i sad sam vidio query ti isto nije dobar nemas “aktivan” polje u tablici liga_racun to moras postavit isto na 0

Dodaj na vrh jos jednu varijablu $aktiviran = 0;
i ubaci u query i to

Tako da se korisnik ne moze koristit racun dok nije potvrdio aktivacijski link, a i vidio sam da nemas provjeru aktivacije.
I jos jedan savjet ako koristis vec mysql stavi mysql_real_escape_string(); prije ubacivanja u bazu

Poslje ovoga napravis jos ovako

evo ugradio sam ali i dalje nisam dobio nikakav povratni e-mail
Paste2.org - Viewing Paste H95XpP7N
dal treba da postavim neki drugi email umesto @live?ako da gde da ga nadjem?

Pogledaj u cpanelu od hostinga imas tamo email, kad se logiras u cpanel od hostinga imas opciju email accounts i tu si mozes pravit email adresu, ili probaj napravit gmail racun pa probaj stavit gmail email.

kreirao sam novu email adresu al opet ne dobijam mail

jel ti se posalje mail, ili dobijes return error da nije ni poslan?

ma nema nikakvog erora insertuje sve sto treba u phpmyadmin ali kad pogledam inbox od maila nema nista ni u junk ni u inbox

da li kad saljes mail s tom funkcijom gore, ili bilo kojom drugom, dobijes error da nije poslan mail? error log?
nema veze insert u phpmyadmin s tim

ne saljem mail kliknem register i on treba automatski da posalji, i nema ERORA NEMA

pa u slucaju da se ne posalje mail, error bi imao u logu

checkiraj
Emails sent to Gmail domain suddenly not RFC 2822 compliant, Possible to bypass with Google Apps? - Web Applications Stack Exchange

isto se odnosi i na ostale, ne-gmail adrese…
a, ako ti to ne pomogne, probaj s Worx International Inc.

ma kakve su to gluposti daj da vise sredim skriptu bre startovoa sam rad sajta pre 5 dana i upao neki smrad napravio 2000 registracija i sad moram da se jebavam zbog e-mail verifikacije treba mi sto pre a ne te zvrljotine da citam koje ni ne razumem

a, ok onda… sretno :wink: