PHP round Woo Price - NOT!

Najkraći mogući način da broj tipa:
48.734
Zaokružim na 48.73

Naime woo mi radi neke čudne stavke, lipe ne pašu, nema valuta osim €.

Na košarici zaokruži to na 48.74.

Probao sam onaj kod:

function wc_round_off_price( $price ) {
return $price; }
add_filter( 'woocommerce_price_numeral_decimals', 'wc_round_off_price' );

no ne radi, jer neka je tema koju je netko uzduž i popreko nakrcao svim i svačim.

Sada mi jedino igra da svaki broj koji ima treću decimali veću od 0 da zaokruži na slijedeću.

Znam za te stavke u woocomercu no eto prvi put se susrećem s tim problemom.

Imas grupu na fejsu woocommerce Hrvatska, ekipa je napravila dosta plugina sto se tice konvertovanja pa tamo potrazi rjesenje siguran sam da ces naci.

1 Like
function wc_round_off_price($price) {
    return number_format($price, 2);
}

Nije vezano za korvertiranje, shop je već samo na EURIMA. cijena se vuče iz baze u EURIMA i točna je.
Nego problem nastaje jer postoji neki custom dodatak koji snižava za XX% cijene i ne ispadne dobro.
U igri je samo jedna valuta, € kako sam napisao.

Probam ovo gore gdje moguće da fali “,2” cilj je samo da prestane zaokruživati.
No nije mi jasno kako zaokruži:
48.734
na 48.44 ?

Opcija zakruživanja uključena na TOTAL pod opcijama i sve 5. Prvi put nije radilo iz ne znam kojeg razloga.
Keš ili nešto pa sam samo preskočio najjednsotavnije riješenje. Treba sada pregledati da li su sve situacije uredu.

Na kraju situacija je takva da rađen je opet custom rad na košarici od jedne firme.
Neki popusti. No logika kojom se išlo je komplicirana nepotrebno i uzeta jako površno.

Naime računaju neke popuste na artiklima, što ispadne na 3 ili više decimala, i onda ako uzme se 4-5 artikala računaju popust na ukupni zbroj koji je opet sa par decimala.

I naravno da prikaz jednog artikla na 2 decimale odstupa kada se uzme npr taj artikl x5 od iznosa
isti artikl cijena sa par decimala x5 pa onda popust…

Dok sam to iskopa negdje u function.php poludio sam.

Tako da sam promijenio logiku i stavio round koji je falio na cijeni jednog artikla.
Riješeno.