Php session optimizacija

Da li je moguce napraviti nekakvu skracenicu od sljedeceg ili preformulaciju varijabli tako da je optimalnije, potrebno mi je ustvari kreirati sessione tako da prilikom vracanja na stranicu uslijed greske u validaciji da odabrana polja ostanu odabrana. Posto imam dosta polja kod mi je ogroman
pa me zanima na koji nacin da ga skratim.

Primjer 1.

<input type=“checkbox” name=“polje1” <? echo $_SESSION['soba1']; ?> class=“checkbox”>
<input type=“checkbox” name=" polje2" <? echo $_SESSION['soba2']; ?> class=“checkbox”>
<input type=“checkbox” name=" polje3" <? echo $_SESSION['soba3']; ?> class=“checkbox”>

if ($_POST[‘polje1’ ]==“soba1”){
$_SESSION[‘soba1’]=“selected”;
} else {
$_SESSION[‘soba1’]="";
}
if ($_POST[‘polje1’]==“soba2”){
$_SESSION[‘soba2’]=“selected”;
} else {
$_SESSION[‘soba2’]="";
}
if ($_POST[‘polje1’]==“soba3”){
$_SESSION[‘soba3’]=“selected”;
} else {
$_SESSION[‘soba3’]="";
}

… krivo sam gore iskopirao, checkboxovi su ustvari selectfields, ali princip ostaje isti…

Možeš koristiti array i spremiti ga u session. A pošto koristiš post možeš i direktno vratiti unos preko $_POST.

nasao sam sljedeci kod:

jQuery(document).ready(function(){

jQuery(‘select#polje1’).val(’<?php echo $_POST['polje1'];?>’);

});

e sada ako zelim vise polja u kodu.

dali moram na sljedeci nacin:

jQuery(‘select#polje1’).val(’<?php echo $_POST['polje1'];?>’);
jQuery(‘select#polje1’).val(’<?php echo $_POST['polje2'];?>’);

ili pak nesto kao, sto sam probao ali ne funkcionira:

jQuery(‘select#polje1’, ‘select#polje2’).val(’<?php echo $_POST['polje1'];?>’, ‘<?php echo $_POST['polje2'];?>’);

ovo je sada pak tema za javascript forum pa molim admina da zadnji post ukloni.

Evo ti pa se malo igraj. Ne znam na koji način dolaziš do varijabli koje postavljaš u formi, ali sve se da odraditi i sa foreach petljom.

Evo ti pa se malo igraj. Ne znam na koji način dolaziš do varijabli koje postavljaš u formi, ali sve se da odraditi i sa foreach petljom.

Copyright © 2022 WM Forum - AboutContact