PHP upload file varijable

Želim uploadati stranicu (index.php samo) i par fajlova uz nju css i connection.php skriptu za spajanje na bazu podataka iz koje će vući podatke.

Dakle cilj mi je napraviti neku vrstu forme koja uploda te fajlove na određenu lokaciju na serveru, odmah kreira bazu na serveru i potrebne tabele te stvori usera s konekcijama.

E sad mi ostaje kako da ta stranica index koju ne mogu editirati unosom podataka za spajanje na bazu spoji se na bazu?

Ideja je bila ako je moguće da kroz formu unesem te podatke (host, pass, user, db) u connections.php file kroz formu i automatski se uploada na taj server.

Razumijem princip kako postaviti bazu, tabele i korisnika na server kroz formu, ali ne znam način kako da postavim
prisupne podatke za tu bazu u fajlove same stranice.

Da li je to moguće tako ili kako da riješim to?
Hvala

evo ja sam naso u jednom cms-u u install datoteci ovo mozda ti pomogne
samo si izmjeni varijable i malo se poigraj :slight_smile: nadam se da ce ti pomoc

Znaci ti želiš da upload-as .php fajlove preko forme,pa ako je to tako ne bih ti preporucio ,jedino ako ces samo ti imati dozvolu da upload-as .php fajlove :slight_smile:

Pretpostavljam da radiš neki blog sustav. Samo unošenje podataka u file ne bi trebalo predstavljati problem PHP: fopen - Manual . Više me brinu neke druge stvari koje ću ti reći ukoliko se radi o blog sustavu. Ukoliko ti je problem samo unošenje podataka u file tada slijedi link gore.

U principu samo ja imam mogućnosti postavljati to.
Ma radi se opet o mom nekom idejnom projektu za mene.
Iskreno prije me nije brinula sigurnost jer sam se učio osnaovama, u biti koje i sada učim, ali s vremenom sam prešao na sigurnost i polako, jako polako hvatam to.

Radi se znači o stranici (komada 1) gdje netko može unositi svoje tekstove i slike. Ništa drugo.

E sad recimo da je to želim nekome staviti na server, zanima me način automatizacije.
Znači ne prilagodba koda, već neka skripta na nekom mom serveru (sve radim lokalno) koja onda unosom podataka:
ftp, ftp server username, bla bla

ide na taj server koji ciljam, stvara baze, korisnika tabele, i postavlja fajlove.

i sad korisnik bi samo trebao (ja:) pročitati mail koji mu je automatski došao na njegovi adresu
OTIĆI na tu stranicu i vidjeti je, i imati mogućnost s loginom iz maila da se ulogira i dodaje sadržaj.
Nikakva veza s orginalnim serverom ne postoji više.

:slight_smile:
e sad da li mi je ideja nemoguća ne znam. Pokušao sam, radim dio po dio, sada čekam da vidim kraj.

@dombo
please informairaj me, svaki input mi je zlata vrijedan! ziher u nećemu griješim;(

Auu :slight_smile: .Trenutno mi niti jedno “lako” rjesenje za tvoj problem ne pada na pamet. U svakom slucaju radije bih na tvom mjestu pravio instalaciju (kao npr. joomla,wordpress). Nisam siguran ni kako bi mogao praviti bazu sa udaljenog servera.

Hm…možda sam opet krivo se izrazio.
Dakle admin stranica u biti bila bi na istom serveru. Recimo.
Trenutno radim lokalno, pa to gledam kao jedan server, pa onda neka bude, da je na istom serveru.
Onda je izvedivo postaviti bazu, usera, postaviti tabele i postaviti fajlove.
Pretpostavljam budući da je ta neka admin stranica pod šifrom, i da naknadno stvoreni ftp račun i svi podatci gore, na istom serveru neće imati nikakav kontatk osim tog inicijalnog pri postavljanju, pa ako se dobro podesi sav input control da ne bi trebalo biti problema?
Ili već u ideji ima rupa?

jedino ne znam kako da postavim to što me muči s spajanjem na bazu.

Instalacija? A joj, još jedna stvar koju ne znam napraviti…

Gle posto imas ftp i hosting uploadas sve datoteke na taj hosting preko filezilla ili direktno preko cpanela i napravis si install.php datoteku i kad uploadas samo ukucas
http://www.imestranice/install.php

U install datoteci ti treba bit forma za popunjavanje ime stranice, i podataka za spajanje na bazu.

Skini si neki jednostavni cms i pogledaj install datoteku kako izgleda npr imas webSPELL skini ga, raspakiraj i unutra imas install mapu
pogledaj malo datoteke unutra i probaj ga instalirat nije tako komplicirano pa pogledaj kako to radi.

mlukac
TNX!