PHP varijabla u mysql bazi


Skripta mi ne funkcionira radi varijable $username....
Pokušao sam je napisati na razne načine ali nisam uspio....

Skripta mi ne funkcionira radi varijable $username…
Pokušao sam je napisati na razne načine ali nisam uspio…

jesi probao ovako $_GET[‘username’]?


EDIT:

nije ti dobar citav query SET bodovi = bodovi +1????

prvo trebas selektovati iz baze bodove pa npr pomocu petlje while izvuci koliko ima tih bodova, $bodovi = $stari + $novi, i onda tek UPDATE tablica SET bodovi = '".$bodovi."'

EDIT:

nije ti dobar citav query SET bodovi = bodovi +1???

prvo trebas selektovati iz baze bodove pa npr pomocu petlje while izvuci koliko ima tih bodova, $bodovi = $stari + $novi, i onda tek UPDATE tablica SET bodovi = ‘".$bodovi."’

jesam…ali opet nista… :frowning:

[quote=“JackPunk”]<span class="syntaxdefault">$username</span><span class="syntaxkeyword">=</span><span class="syntaxdefault">$_GET</span><span class="syntaxkeyword">[</span><span class="syntaxstring">"username"</span><span class="syntaxkeyword">];&nbsp;<br />require_once(</span><span class="syntaxstring">"connect.php"</span><span class="syntaxkeyword">);<br /></span><span class="syntaxdefault">mysql_query&nbsp;</span><span class="syntaxkeyword">(</span><span class="syntaxstring">"UPDATE&nbsp;tablica&nbsp;SET&nbsp;bodovi&nbsp;=&nbsp;bodovi&nbsp;+1&nbsp;WHERE&nbsp;username&nbsp;=&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">$username</span><span class="syntaxstring">"</span><span class="syntaxkeyword">)<br />or&nbsp;die(</span><span class="syntaxdefault">mysql_error</span><span class="syntaxkeyword">());&nbsp;</span><span class="syntaxdefault"></span>

Skripta mi ne funkcionira radi varijable $username…
Pokušao sam je napisati na razne načine ali nisam uspio…[/quote]

[php]$username = $_GET[‘username’];
require_once (‘connect.php’);
mysql_query(‘UPDATE tablica SET bodovi = bodovi +1 WHERE username = "’ . $username . ‘"’) or die(mysql_error());
[/php]

Ili možda javi nešto kod $_GET[‘username’] ?

Zar ne bi username trebao biti pod navodnicima?

Bas kao i npr.: where username=‘JackPunk’, tako bi i sintaksa trebala izgledati.

WHERE username=’{$username}’

EDIT: tek sad vidim da je jcrnkovic vec dao rjesenje.

ne radi…

sta javi???

Kao prvo provjeri da li varijabla username uopće sadrži ono što trebaš neposredno prije query-a.

Nakon toga svakako pročitaj nešto na temu sql injectiona i poduzmi potrebne mjere.

Nema nikakvog errora…jednostanvo mi ne prihvaća varijablu…provjerio sam tabelu i naredba nije izvrsena…probao sam umjesto varijable napisati ime nekog korisnika, tada sve normalno funkcionira…znači da je problem u varijabli…pomagajte!!! molim vas!!!

ubaci echo $username


mislis ovako.....:mda: nije mi jasno...

mislis ovako…:mda: nije mi jasno…

$username=$_GET[“username”];
echo $username;
ostatak koda…

opet nista…

Pretpostavljam da podatke šalješ preko forme? Pogledaj koju vrijednost ima atribut method. Ako je post napravi na stranici gdje prihvacas podatke var_dump($_POST). Ako je get napravi var_dump($_GET) pa ćeš vidjeti gdje zapinje.

jel imaš username u link?

http://www.index.com/skripta?username=neki_user

koliko sam uspio vidjeti nije problem u varijabli username,već u korištenju te varijable kada radim update tablice…inače varijabla normalno prikaze svoju vrijednost pomoću print $username;

Pa jel ti radi ovako?
mysql_query (“UPDATE tablica SET bodovi = bodovi +1 WHERE username = '” . $username . “’”) or die(mysql_error());

Isprobaj ovu naredbu pa javi rezultat. Ukoliko postoji greška trebala bi se ispisati.

Nije uspjelo…ne pokazuje mi se nikakav error…

a jebemu isusa onda je greska kod bodovi = bodovi + 1

edit: jao sad sam isusa skinio… :frowning: