PHP varijabla u mysql bazi

nije tu greška jer sam umjesto $username napisao ime jednog korisnika i tada je sve funkcioniralo…

a mozda korisnik ne postoji cije ime unosis??

postoji korisnik…jer varijablu dobavljam iz skripte za login…

probaj provlaciti id, a ne username

dobra ideja…pokusat cu…

pokusao sam…nece…kada stavim bilo koju varijablu u kod ne funkcionira… :frowning:

lets just all agree its a mistery!!!

ae probaj mi nekako pomoc…pitaj nekoga…ja nekoliko dana trazim po internetu i nista…

evo ti cijeli kod…mozda je problem sto sam kod stavio u funkciju…

<?php $username=$_GET[username]; print $username; function unos() { require_once("connect.php"); mysql_query("UPDATE members SET bodovi= bodovi +1 WHERE username='$username'") or die(mysql_error()); } ?> naslov [align=center]

[align=center]<?php echo $username; ?>[/align] [align=center][/align]
<?php if (isset($_GET['run'])) $linkchoice=$_GET['run']; else $linkchoice=''; switch($linkchoice){ case 'jedan' : unos(); header("Location: 1.php"); break; exit(); case 'dva' : header('Location: 2.php'); break; exit(); } ?> <? $num = Rand (1,2); switch ($num) { case 1: print " [align=center]1 2.[/align]"; exit(); break; case 2: print " [align=center]1 2[/align]"; exit(); break; } ?>

[/align]

A ovo?? Možda bude radilo!
[php]<?php require_once(‘connect.php’);

$username = (array_key_exists(‘username’, $_GET) === TRUE) ? $_GET[‘username’] : NULL;

print $username;

function unos()
{
$updateData = mysql_query(‘UPDATE members SET bodovi = bodovi + 1 WHERE username= "’ . mysql_real_escape_string($username) . ‘"’);

if (! $updateData)
{
    die(mysql_error());
}

}
?>[/php]

stavi da ti funkcija prima argument $username i radit će, ovako:
function unos($username);
isto tako kad pozivaš funkciju zovi sa:
unos($username);

ok…pokusat cu…

nazalost neradi…ni jedni ni drugo…

a da objasnis, sto neradi, jel ti sta javi? daj meni skriptu i ja cu ti javit jel meni radi.

ne javlja mi nikakav error…

mislim da znam gdje je problem…funkcija mi moze primiti normalnu varijablu i tada sve funkcionira…ali nemoze primiti $_GET[username] …postoji li neki alternativni kod umjesto $_GET[username] koji bi imao isti učinak…

$_GET[‘username’];

MORAŠ pod navodnike!!!

opet nece…

ajd uplodaj na 2shared.com i uplodaj

evo ga:
http://www.2shared.com/uploadCompleteFlash.jsp?sId=nSpgkW1iDa1IVq7d