phpBB3: Koliko MySQl konekcija je ok?

Pozdrav,

Zadnje vrijeme mi se pojavljuje non stop problem sa max_user_connections kada je u pitanju phpbb3 forum. Interesantno je da u medjuvremenu nisam nista mijenjao niti dirao (osim standardnih updatea) ali se error poceo pojavljivati vise puta svaki dan ( u kombinaciji sa jos nekim errorima koje nazalost uvijek zaboravim kopirati, ali budem…)

Koristenje tj. broj korisnika, barem po google analyticsu, je u granicama normalnog odnosno onakav kakv je bio i do sada kada se nisu pojavljivali ti errori. Forum po svim kriterijima spada u manje forume (jer je tematika specificna) pa mi nije jasno zbog cega se to desava.

Evo podataka za 21.01. - 20.02
21,144 Visits
4,759 Unique Visitors
225,610 Pageviews

hosting: bluehost

Bluehost mi je na moj upit rekao da imam na raspolaganju 20 “konkurentskih” konekcija. Odmah priznajem da mi to stvarno puno ne znaci tj. ne mogu znati da li je to puno, malo ili Ok za moj forum i nikako da detektujem odakle problem dolazi?

[quote=“webPravnik”]
Bluehost mi je na moj upit rekao da imam na raspolaganju 20 “konkurentskih” konekcija.[/quote]

Mislim da bi ovo u biti znaćali da možeš imati 20 korisnika na bazi odjedamput. E sad da li je to puno ili malo ovisi o tvojim posjetima.

Možda imaš neki cron job ili sl. aktivan.
Ili koristiš nekakve ekstenzije koje naprave problem.
A mislim i da si na granici koliko shared hosting može podnjeti pogotovo kad se radi o većim skriptama poput foruma.

Ta poruka se ne bi trebala nikako događati “non stop”; ako imas, kako kazes, malu posjetu, onda bi eventualno mogao imati problem samo u određena peak vremena. Ja bi se okladio da imas nekakav problem u softwareu gdje se konekcije ne zatvaraju kako treba. Spominjes druge errore… mozda oni nasilno prekidaju izvrsavanje skripte prije nego se dogodi normalno zatvaranje konekcije.

Inace, ovo je zanimljiv problem jer broj max konekcija na SQL server je limit kojeg hosting provideri rijetko javno objave, i cesto su limitirajuci faktor na svim onim “unlimited” paketima.

Usputno, ako ce kome pomoci, GoDaddy 4GH paketi imaju max 200 konekcija na MySQL bazu, a 100 konekcija na MSSQL bazu (informacija stara 2 tjedna). Također, postoje limiti u broju konekcija na web server, mislim da za Linux servere za 3 paketa koje imaju su 150, 300, 600, a za Windows servere nesto nizi.

Meni je najcudnije od svega to sto se ovo pocelo desavati bez ikakve interevencije u kod foruma.
Primjetio sam porast botova koji nenormalno navaljuju i pokusavaju proci pa ne znam da li je to jos jedan od mogucih razloga.
Kako god, ovaj 4GH mi se cini dobrim rjesenjem i mislim da cu vec ovaj tjedan preci kod njih ako neko nema neki dobar razlog zasto ne.
Ipak kad pogledam, iako sam totalni laik, cini mi se da sam jos uvijek pre mali za dedicted hosting a ovaj 4GH bi bio super da zadovolji potrebe povremenih potreba za malo vise resursa

[quote=“webPravnik”]Meni je najcudnije od svega to sto se ovo pocelo desavati bez ikakve interevencije u kod foruma.
Primjetio sam porast botova koji nenormalno navaljuju i pokusavaju proci pa ne znam da li je to jos jedan od mogucih razloga.
Kako god, ovaj 4GH mi se cini dobrim rjesenjem i mislim da cu vec ovaj tjedan preci kod njih ako neko nema neki dobar razlog zasto ne.
Ipak kad pogledam, iako sam totalni laik, cini mi se da sam jos uvijek pre mali za dedicted hosting a ovaj 4GH bi bio super da zadovolji potrebe povremenih potreba za malo vise resursa[/quote]

Mislim da je vjerovatno do nekih ekstenzija ali i mislim da si tu negdje na granici koliko shared hosting može podnjeti iako bi tehnički trebao shared to podnjeti to je ipak shared hosting i nemožeš vjerovati brojkama. Možda baš netko drugi počeo opterećivati bazu a ti na kraju plačaš danak tome.
Razmisli malo i o managed VPS-u.

Ne znam kakva su tocno pravila foruma, ali da li bi mogao da mi das link-dva na nekoga koga bi mi mogao preporuciti kada je u pitanju VPS (managed).

A mislis li da ovaj goDaddy 4GH nije dobro rjesenje? Samo pitam jer bih volio utvrditi sve opcije i cuti sto vise misljenja kako se ne bih zaletio u pogresnom smijeru. Istna je da mi je hitno ali necu nista postici ako sutra vec predjem negdje gdje ce me opet docekati isti problemi.

Pa evo, sprdex trenutno koristi Deluxe 4GH paket GoDaddy-a.
Inace, imam razna iskustva s GoDaddy hostingom. Prije me je jako nervirao njihov backend software, sada izgleda puno bolje. Serveri su stabilni, podrska je… ok. Nije to ni najbrzi hosting, ni najjeftiniji. Sama cinjenica da su masovni hosting provider ima svoje i pluseve i minuse.
Ja sam ih izabrao jer sam ciljano zelio nekakav cloud VPS, a o svakoj firmi koju sam izguglao da pruza takvu uslugu sam nasao X negativnih komentara, ukljucujuci one u visem cjenovnom rangu. Tako da je odluka pala na next best thing, ilitiga taj 4GH paket, a ako se zahtijevi na resurse povecaju, stignem na vrijeme razmisliti o alternativi.

Inace, sprdex ima velike peakove u posjecenosti; zasad nikakvih problema nije bilo.

A neznam za godaddy a i neznam što ti bi preporučio od VPS, jer nikad nisam koristio managed VPS, oni su i puno skuplji tako da i to trebaš uzeti u obzir.
Pogledaj i malo kvalitetnije shared hostinge koji postoje ima njih koji garantiraju određene resurse tipa mediatemplate.net ali to je već iznad 100kn mjesečno
http://mediatemple.net/webhosting/gs/features/
.

Jos sam se malo raspitivao i ovaj mediatemple, barem po komentarima na forumima, i pored svoje ugladjenosti nije bas toliko dobar u praksi. Tako da iako sa na pocetku odmah zagrizao, sada sam ga vec otpisao.

Interesuje me, sta mislite o ovome:
http://hosting.proaxxs.net/dedicated_servers/bargain_vps.htm
, konkretno ovaj VPS-1024 ?
Meni se cini OK, ali opet to je cisto povrsna procjena sa moje strane…

http://www.eleven2.com/cloud-servers/

ja ti preporučujem njih ili ove u mojem potpisu accuwebhosting(ima i linux hosting). I jedni i drugi jako solidni. a može i
http://www.hetzner.de/hosting/produktmatrix_vserver/vserver-produktmatrix

Ja sam čuo o njima sve najbolje, no tako je kako je:)

[quote=“Leffe”]Pa evo, sprdex trenutno koristi Deluxe 4GH paket GoDaddy-a.
Inace, imam razna iskustva s GoDaddy hostingom.
[/quote]

Nisi mogao obrati gori hosting za wordpress :smiley:

Ja koristim godaddy vec godinama, ali nikada ne bi preporucio nekom ko koristi wordpress. Za custom made i optimizirane skripte je OK, ali za sve ostalo nije bas dobar.

Ako se sve lijepo optimizira godaddy hosting moze podnijeti dosta posjeta. Moje stranice imaju oko 5-6 miliona posjeta mjescno (nisu ove iz potpisa), i sve lijepo radi na godaddy, naravno na 3 odvojena hostinga.

Za te pare ne mozes naci nista bolje, pogotovo ako placas sa popustima pa ti najskulji hosting dodje 10.5$.

[quote=“nike”]Nisi mogao obrati gori hosting za wordpress :smiley:

Ja koristim godaddy vec godinama, ali nikada ne bi preporucio nekom ko koristi wordpress.[/quote]

Hvala na… savjetu (?), ali mi fali ‘zbog’ ili ‘poradi’…
Odnosno, zasto je “najgori za Wordpress”, a onda kazes:

[quote=“nike”]
Za te pare ne mozes naci nista bolje, pogotovo ako placas sa popustima pa ti najskulji hosting dodje 10.5$.[/quote]

I ranije sam imao nekoliko WP siteova na GoDaddyu, nikakvih problema nisam imao, a evo nemam ih ni sa Sprdexom jos, iako jos uvijek nisam implementirao nikakav cache plugin (i usputno im radim gigabajte prometa dnevno).

[quote=“Leffe”]Hvala na… savjetu (?), ali mi fali ‘zbog’ ili ‘poradi’…
Odnosno, zasto je “najgori za Wordpress”
[/quote]

Zato sto uzasno sporo radi wordpress, imao ha nemao cache plugin, sporo je.
Posjetio sam i tvoju stranicu, i vrlo sporo se ucitavala, sto je naravno slucaj sa worpress na godaddy.

Proguglaj malo o godaddy wordpress, pa ces vidjet o cemu pricam, a takodje procitaj i na njihovom forumu.

Kazem za te pare je najbolji, ali po uslovom da nije worpress.

Cuj…
Page Speed Score: 90/100 - najveci minus: nepostojanje cache-a. Jednom kad se cache ukljuci, wordpress ili ne, servirat ce se uglavnom staticki html.
Sto se botova tice, kompletni web se bez problema crawla; sto se usera tice, stranica se uredno ucitava cak i u peak vremenima, i jos imam PUNO prostora za optimizaciju (cache, kompresija, konsolidacija css/js fileova, prebacivanje statickih fileova na drugi server ili CDN). Tako da ja jos ne vidim downside hostanja kod GoDaddya.
Wordpress ima određenih problema sa skalabilnoscu (bez obzira gdje je hostan), ali to namjeravam sam rijesiti prtljanjem po source kodu.

Guglanje o tuđim problemima sa GoDaddyu mi ukazuje samo na stare verzije Wordpressa, gdje se korisnici obicno zale na to da im GoDaddy ne pomaze pretjerano u rjesavanju njihovih problema. Ali kao sto sam rekao, masovni hosting ima svoje prednosti i mane; ja ni ne ocekujem bog zna kakvu podrsku sa strane GoDaddya, sve dok serveri - rade.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja