Pi Network kriptovaluta - prevara ili kakva su vaša iskustva?

Nisam vidio da postoji tema, a kako sam se ovih dana poceo zanimati malo o Crypto valutama, naidjem i na ovu mrezu:

U principu koliko sam upratio, jos nisu kripto valuta, ali to ce navodno biti u toj nekoj trecoj fazi…

Trenutno je princip da se skine aplikacija, i jednom dnevno udje i samo jednom klikne, a na osnovu toga se dobija odredjen iznos Pi-ja - u principu to nije rudarenje… Ova faza ce jednom kako oni kazu stati i tada ce izaci na trziste a onda ce cijena Pi-ja rasti i vjerovatno u tom periodu ce se poceti rudatiti u pravom smislu kao i ostale crypto valute…

Sta mislite o ovoj mrezi? Nova prevara ili…

Googlaj “one coin”. Isto je bilo sa njima.

1 Like

tu ti je sve objašnjeno

Prevara klasicna
Mislim da kupe podatke email adrese itd od naivaca i onda salju tone spama

Ovaj priča ko da je bio s njima.

imam aplikaciju 3-4 mjeseca i nisam vidio niti jedan oglas. U jednom trenutku samo jednom, mi se učinilo da je bio oglas, ali s obzirom da sam imao otvoreno više aplikacija ostalo je na tome da nisam siguran koja je aplikacija otvorila oglas. Sa sigurnošću ne mogu potvrditi da sam vidio i jedasn oglas ikada.

Između ostalog po svemu što vidim na kanalu youtubera (ne kažen da ) lik sam na razmišlja na taj način koji je opisao ekipu iz pi networka. subscriberi, subscriberti, zarada, zarada… želim biti zanimljiv, želim biti zanimljiv…

Kupe samo podatke nista vise. Ovo je trash

Onaj tko se razumije u kripto će shvatiti da je ovo navlakuša i da od nje nema ništa niti će ikada biti, onaj tko ne razumije će trošiti bezveze svoje vrijeme na nju i ostale slične aplikacije, trenutno ih je već pet istih kopija

Ako na mobu imate mbank, crypto wallete, neki autentifikator i sl. aplikacije nebi vam preporucio Pi.

Gube šta? 10 svega 20 sekundi dnevno. Baš za umrjeti

Ja ću radije buljiti u zid tih 20 sekundi nego nekom prevarantu stvarati zaradu, a osim što gubiš vrijeme:

pa ti onda radije sjedi i ništa ne radi radije nego da širiš dezinformacije, inaće se ne uključujem često u rasprave, ali ovo što tamo piše na tom linku su čiste gluposti, aplikacija traži dopuštenje samo za kontakte uglavnom ako želiš vidjeti tko koristi i pozvati ga u tim ili što god da radili s tim informacijama.

4-5 sekundi potrošim dnevno na aplikaciju kako mi se čini neki su potrošili više vremena na ovaj topic nego ja za 5 mjeseci što koristim aplikaciju.

:slight_smile:

Ja ne sjedim i radim ništa, imam dosta posla sa pravim kriptovalutama, dezinformacije ne širim jer se razumijem u kripto dovoljno da ne nasjedam na prevare i gluposti. A ti slobodno troši i dalje vrijeme na igricu jer drugo ni nije, tvoja stvar, ali evo ja ti sad tu pišem da pare nikakve od ovoga neće biti nikada pa ni onda.

2 Likeova

Evo vam pa “skupljajte” ima da svi budete krcati para :rofl: :joy:

Koristim već godinu dana, kao što neko reče investicija od 10 sekundi dnevno (nekada ni toliko ako se zaboravi xD) nije vrijedna spomena u smislu propale.

Inače, ja mislim da ima potencijala ako (kada) pređe 100 mil korisnika. Zašto? Pa zašto da ne, ako imaš toliki broj ljudi voljan da koristi nešto kao valutu, zašto to nešto ne može imati vrijednost.

Smatram da ulazimo u novo doba, i da vrijedi pokušati sa ovakvim stvarima, ali ne polagati ogromne nade kako ćeš za par godina imati hiljade ili milione.

p.s. jako mi je interesantno da dobar broj ljudi na. crypto temi i dalje ni iz daleka ne shvata tehnologiju iza crypta, a idalje daje neke “brokerske” prognoze, btw. pi u ovom formatu je sve samo ne kripto, ali eto neka stoji…

još jedna opaska - ja ovdje vidim i jednakost, bez obzira da li imaš android kantu od 100€ ili najnoviji ios uređaj od 1500€, dobijaš jednako, što se čini dosta utopijski, ali i sa druge strane rauzmno ako praviš nešto što i treba biti dostupno svima

Neces imati 100 miliona ljudi koji zele nesto koristit kao valutu, nego 100m ljudi koji zele prodati neki bezvrijedni token nekome drugom da godinu dana svakodnevnog gledanja ne propane bezveze

@simeon Zar se isti argument ne može iskoristiti i za BTC?

Ne može se iskoristiti isti argument

1 Like

Hoćeš da mi kažeš da ljudi (recimo na ovom forumu) čuvaju novac u bitkoinu jer smatraju da je najsigurnije mjesto za to? Hm
Meni više djeluje da ga koriste za kratkorocne i dugorocne “investicije”, mozda ja ne vidim nesto ocigledno, ali sve mi se cini da je tako