Pisanje recepta

Je li se moze naruciti pisanje vise stotina recepata ili to nije moguce, mislim postoji li neko ko to radi?

Naravno da ima najmanje jedna slika na koju taj sto pise ima 100% autorska prava to jest da je njegova/njena

Ja sam zainteresiran za taj posao. Posalji koji budžet imas.

Mislim da je ok cijena 1€ po receptu ako je unikatan i da ima nekoliko slika u toku pripreme i kad je servirano.

Ja ne mislim da je ok cijena od 1€.

Zašto?
Zato što za 1€ ne možeš nabaviti niti 100% unikatne slike, a da ne govorim o unikatnom kompletu; sastavljen popis namirnica, postupak pripreme + slike pripreme i gotovog jela.
Dakle za ovo što ti tražiš pretpostavka je da taj netko morao sam pripremati jelo (jer ne vidim način da ima 100% unikatne slike ako ih nije sam fotografirao, a za što je, ponavljam, vjerojatno trebao sam jelo i pripremati), fotografirati usput postupak pripreme te sastaviti popis namirnica i postupak pripreme. I onda to prodati za 1€
A ne, ne, nisam sigurna da ćeš dobiti to što tražiš za 1€.

3 Likeova

Slazem se. Za 1€ mozes dobiti recepte bez slika…

Sretno vama bilo i vi sanjajte da se obogatite za mjesec dana. Nasao u Njemackoj vec nekoliko zena koje ce dok spremaju hranu, kolace… slikati i za svako jelo dobiti 1€ a one pravo odusevljene sto ce dnevno zaraditi 4-5€ jer ce napraviti nekoliko klikova telefon, pazite zive u Njemacku ali eto mozda je na balkanu 1€ malo u Njemackoj nije, zato uzivajte!

Znaci da bi osoba zaradila 5€ tj nekih 40kn treba skuhat 5 jela u danu. A gdje su tu troskovi pripreme svih tih jela jer nitko normalan nece 5 jela u danu kuhat za sebe jer mu se kuha. Pa dok se to sve skuha, poslikaju dobre slike, prebace na komp, pregledno napise recept, nakraju treba cijeli dan. Nitko normalan to ne bi radio za 5€. Mozda za 50 € minimalno.

3 Likeova

@Monika.B svaki normalan covjek jede dnevno 3 puta + se spreme kolaci + uzina nekako mi to izgleda kao 5

svakako moras to spremat, i kad slikas mobitelom samo se direkt slika salje na mail, jednostavno.

Kazem ne treba mi vise niko jer sam u razgovoru sa nekoliko prijateljica vec to sredio, samo hocu da kazem da ljudi u Njemackoj koji imaju 3000€ placu to im je prihvatljivo a neko ko jedva zaradi 200€ nece???

5x30=150€ - recimo uzmes auto na kredit a ne placas ga…ali zato vi na balkanu dobro zivite a mi se u Njemackoj mucimo

A sada stvarno pričaš pizdarije… da ne kažem negu težu riječ… ovo stvarno što pišeš su gluposti - žena koja kuha 3 jela na dan + kolači +užina ---- e ta sigurno ne radi za 3000eura…zapravo ta sigurno uopće ne radi…

drugo - više nitko ne kuha 3 jela dnevno… a ne znam da je ikada se to i radilo… plus što kod tebe se svakodnevno prave kolači? pa svaka čast…

Inače jel znaš ti koliko je trošak da se napravi jedan kolač…ovdje si to ljudi priušte jednom-dvaput mjesečno…

nemoj bacati glupu računicu sa 5x30eura…kad se ne moze 5 dnevno unikatnih nikako…i jedan svaki dan bi bilo previše… osim što bi se jelo trebalo spremiti, treba ga poslikati, znači i vizualno mora biti lijepo…i onda to sve napisati i sastaviti unikatan tekst… ma i 10-15 eura bi bilo onako…naknap da se tkao nesto ide raditi… neki bas ne cijene rad…

1 Like

odmah se vidi da je neki serator i lažljivac…
U njemačkoj je minimalna satnica 9€.
za jedan recepata treba sat vremena znači ta osoba bi po satu zaradila 1€ , a trošak po receptu je između 5 do 10€… To znači da su na gubitku dnevno 90 €
Mislim uvijek se može naći neka budala, ali da ih je našao u par sati nekoliko šanse su 0%…

1 Like

Ja danas kuham sarmu, punu veeeeeliku zdjelu (uhh što lijepo miriši cijela kuća od te sarme) i nas četvoro u kući ćemo ju papati 3 dana (ako netko nije znao moram napomenuti da sarma ima božanstven okus treći dan :wink: )
Eh da, nerijetko kuham i grazelje pa ga isto jedemo dva dana…

A skroz smo normalni i danas ćemo jesti tri puta, dakle ujutro je bio neki namaz, a za ručak i večeru sarma… i tako i sutra i prekosutra …

Ja bih sišla s pameti kada bih pripremala svakodnevno 3 ili 5 jela … skidam kapu tim tvojim prijateljicama.

Uh… od mene i sličnih meni (ako ih ima) se definitivno ne bi zapomogao 5 recepata u danu :wink:

1 Like

Majstore”, mogao si pokušati da u cijenu bude uključena i degustacija kolača (ti da degustiraš) jer jedino tako bi imao (punu) informaciju iz prve ruke. :smile:

9 Likeova

Sa tako izdasnim placanjem (1€) daleko vama kuca bila…

Manje lovackih prica!

Još jedan od vlasnika clickbait sajtova sa receptima, ali toliko nekreativan da ih ne zna ni napisati sam

1 Like

Trazi nekoga da mu “pise recepte”, a sve sto ta osoba treba da uradi jeste da uslika 5 jela dnevno. Hmm hahahhaahahah

Kad vec imaju unikatne recepte ne kontam zasto ih ne postave na svoj web, sto bi pisali za nekoga za neku sicu…

Treba covjeku napisati unikatne recepte, napraviti jelo, slikati, snimiti, postaviti na YT, postaviti na stranicu, dovuci covjeku posjetu da covjek zaradi i to sve za 1€. Svabice trce da zarade 1€ po receptu da bi danas skupile 4-5€ i jos bile sretne i zadovoljne :joy::joy::joy:

Nisam kvalificiram da ocjenjujem ko je normalan a ko ne ali:
coolinarika:
157.216 korisnika, 171.054 recepta, 1.289.428 fotografija

Tih 157.216 korisnika cak imaju i svoj klub i svi besplatno objavljuju recepte:

Pazi ovo:

ova hemina je samo danas mogla zaraditi 4€, a obje zajedno preko 700€.
@Majstor1 evo ti jedan savjet odi i ubaci se u klub i svakom clanu ponudi ne 1€ nego 5kn.

Nebitno koliko je netko kreativan ili ne ali covjek je posteno ponudio svoju cijenu za posao ko hoce neka radi a kome se ne svida nemora.

Kad si vec kod ovih, zna li neko sto im je banovana domena na fb…Gledam da se prikrivaju, a na chatu nije uopste moguce poslati taj link.