Pitajte Hostera!

Pitajte Hostera !

Sve sto Vam na srcu lezi a niste imali priliku pitati, saznati …

Jednostavno pucajte, pokusati cu odgovoriti na sva pitanja detaljno i razumljivo

Kako si :slight_smile:

Odlicno kao i uvijek:-)

E kolki je vodostaj Save bil jutros?

How much hosts would a hoster host if a hoster could host host?

13.10.2010 15.00 -147 cm
13.10.2010 14.00 -145 cm
13.10.2010 13.00 -145 cm
13.10.2010 12.00 -144 cm
13.10.2010 11.00 -144 cm
13.10.2010 10.00 -144 cm
13.10.2010 09.00 -143 cm
13.10.2010 08.00 -143 cm
13.10.2010 07.00 -144 cm
13.10.2010 06.00 -145 cm
13.10.2010 05.00 -144 cm
13.10.2010 04.00 -141 cm
13.10.2010 03.00 -134 cm

I never could have suspected that a text would give me the eery feelingg
I could not have said this better myself.

Ova *Could fraza je bas interesantna jelda ? :slight_smile: ono kombinacija ima do bola heheh

Mislio sam da ce biti vise tehnicki pitanja a ne kviz, ali ajde ako vam to cini zadovoljstvo prihvacam :slight_smile:

Psihodelija :klanjamse

bik te jebal, pa potonut ce mo do navecer

Edit: pa bar neko komešanje…pohvala za topic :slight_smile:

iman 5,6 stranica oćeš li mi dati besplatan hosting ako ikad počnem zarađivati lovu platim ti

Mene zanima kolka vam je vrijednost opreme u cage-u ? cca evra :mda:

Koliko su zapravo cijene realne (ne samo od prohostinga)?

Sponzorirani hosting smo uvijek spremni ponuditi ako je webovi odrzavani i ako ima potencijala u njima, javi mi se molim te na mail siguran sam da cemo nesto prikladno naci

Vrlo je tesko reci tocno jer vrijednost kupljenih servera pada iz dana u dan

Racunaj 150 servera kojima je nabavna cijana bila izmedju 2000 i 7000 €

Ruteri i Switchevi nabavna cijena cca. 40,000 €

Rackovi kao i pribor za njih 10 kom cca 15,000 €

UPS cca.12,000 €

Uglavnom skupilo se dosta toga u zadnjih par godina…

govorim sada opcenito :

U zadnjih godinu dana dosta se toga dogadja na HR sceni i mislim da su cijene sada tu negdje da bi se mogle usporediti sa onima izvana naravno tu se mora uzeti u obzir dali hoster ima svoje servere ili ih iznamljuje to je nekakav poceni parametar za kreiranje cijena no ozbiljni hosteri uracunavaju (kaluliraju ) u cijenu i kostanje same firme koja bas i nije jeftina u HR pa tu doalzi do diferencije recimo izmedju Hr i Amerike ili EU

no svaki hoster tj. svaki pametan vlasnik hosting firme ima (ostavio je ) malo prostora u cijenama objavljenim na sluzbenoj stranicama u slucaju ako dodje neki kupac sa pitanjem moze malo jeftinije

politika cijena je jako diskutabilna i tu ima svako svoju šemu no kupci koji znaju sta trebaju ce uvijek pronaci hosting firmu koja mu odgovara bez obzira sto ista stvar je mozda i duplo jeftinija na drugom mjestu

p.s. samo nemoje sada poceti bacati linkove na stranice gdje ima hosting za ovoliko ili onoliko kuna jer rasprava ide vidim u dobrom smjeru

Za vrijeme poplava u sloveniji, coolinarika je bila nedostupna zbog “potopa”:

navikao sam da BUG.HR ima offline periode zbog toga sto im HEP popravlja nesto u susjedstvu, ili da neki fakultetski server ne radi cijeli vikend jer nema nikoga da promjeni osigurac.
ali ovo sa coolinarikom me bas iznenadilo.

pitanje:
mogu li se negdje pogledati slike vaseg datacentra iz vana, kako bih se uvjerio da u blizini nema opasnih rijeka ili barem dal su temelji dovoljno visoko postavljeni ? :slight_smile:

[quote=“bubac85”]
pitanje:
mogu li se negdje pogledati slike vaseg datacentra iz vana, kako bih se uvjerio da u blizini nema opasnih rijeka ili barem dal su temelji dovoljno visoko postavljeni ? :)[/quote]

Nas DC je u Becu gdje je i maticna firma stacionirana, vlasnik Dc-a je firma interxion

Bec nikada nije imao problema sa Dunavom tako da ja osobno na tu mogucnost katastrofe i nerazmisljam istina je da je Dunav nekih 3 km udaljen od Dc-a no nevjerujem da bi se tako nesto moglo dogoditi. A kada bi i bilo nesto taj dio grada je kao jedan plato povisen za dobrih 20-30 m od samog nasipa Dunava tako da ono bez brige

Slike moram pronaci negdje sam ih imao, stavim ih jos

Evo jedan amaterski video sa moba naseg Cage-a

Zanima me kakva je praksa za shared hosting…
a) koliko se često radi backup baza (dnevno, tjedno, mjesečno,…)?
b) ukoliko dođe do problema s bazom, koja se baza restora?
c) ukoliko se mora napraviti restore baze da li se obavještava vlasnik sajta?

Hvala

A ja msilio da doma imam problema sa kablovima :smiley:

[quote=“trnac”]Zanima me kakva je praksa za shared hosting…
a) koliko se često radi backup baza (dnevno, tjedno, mjesečno,…)?
b) ukoliko dođe do problema s bazom, koja se baza restora?
c) ukoliko se mora napraviti restore baze da li se obavještava vlasnik sajta?

Hvala[/quote]

Samo ću reći da sam ispao :krele:
Još se jednom ispričavam. :slight_smile:

Sada znam i odgovore pa me to još više uvjerilo u kvalitetu hostinga koji imam…