Pitanja i odgovori u vezi cookies and privacy policy

Pozdrav ekipo, uskoro pokrecem jedan web-site pa me detaljno zanima sve u vezi cookies i privacy policy
Da li je obavezno imati ove 2 stavke na sajtu zbog rizika tamo neke kazne… kakve su kazne ukoliko postoje… ukoliko je obavezno, kako instalirati ili podesiti i slicno i slicno i slicno…

Ako imaš adsense na sajtu je obavezno.Takođe je dobro da imaš ( ja sam tako barem uradio) imaš 2 stavke “prihvatam” i “ne prihvatam” kao i link do stranice za cookies and privacy Mislim da za korisnike EU uh… negde sam na netu pročitao gde ali ne mogu se setiti, da je obavezno da se postavi da posetilac sme da odbije te tvoje kolaćiče ( to jest opcija ne prihvatam)

Ako koristiš WP imaš more plugina što free što plaćenih pa izaberi neki koji ti najviše odgovara

1 Like

znaci i za cookies i za privacy rade plugini tj. instaliram zatim aktiviram odredjeni plugin i to je to?

Da imaš i na wWP plugin sajtu pa izabereš dosta plugina za banere cookies ono klikkni privati ili ne prihvati.

Što se tiče samog sastavljanaj sadržaja za privacy policy pogledaš neke druge sajtove kako su odradili politku privatnosti i sam pokušaš da “sklepaš” Ili ako je nešto ozbiljnije ( za sajt) agažuješ neko ko se razume u pravne poslove da ti ispiše jednu politiku privatnosti

1 Like

Za cookies instaliraš plugin, a u Privacy Policy stranicu možeš ubaciti dio o kolačićima koje koristiš radi poboljšanja korisničkog iskustva bla bla… Uglavnom, imaš na netu masu predefiniran Privacy Policy stranica gdje samo ubaciš podatke svoje web stranice, i eventualno dodaš još nešto ako ti treba specifično radi AdSensa, Amazona ili slično…

1 Like

Ovisi za koje trziste planiras. Ako je EU u pitanju, i Legal Notice(Impressum) i Privacy Policy ti treba.
Legal Notice nadjes na netu i izmjenis podatke, no Privacy Policy… ako Wordpress koristis, svaki Plugin bi trebao biti obuhvacen… MailPoet, Wordfance, Google (ne samo Adsense, cim njihov font koristis ili mape, bilo koja konekcija prema Google mora biti navedena, i trebao bi imati sklopljen ugovor s Google, njega na klick generiras inace kod google kad spojis.)
Kazna za njemacko govorno podrucje vezano za bilo kakav prekras iz Legal Notice je 500-700 EUR kao opomena, znaci ne kazna suda, vec dovoljno da te uredski ured nadje i screenshota to).

Imas dosta generatora kroz koje se krozklikas, dodju oko 20-30EUR mjesecno za agenciju.

Imprint i ta Zastita osobnih podataka treba biti s svake stranice na jedan klik dostupna. Ako imas cookies, mora biti mogucnost da ih odbijes, i onda nesmijes loadati npr twitter, fejs i sl od drugih dobavljaca ako je korisnik rekao da nece. Nebudes to rijesio instaliravajuci par pluginova i nadati se da je sve ok.

Sretno!

1 Like

Hvala svima na odgovoru.