Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Kako da podesim u plugin all in one seo da mi se ne prikazuje “category” trazio sam malo ali ne mogu naci to ?

Gdje da se ne pokazuje? To se radi u strukturi URL u WP panelu.

1 Like

Samo da kad udjem u neku kategoriju da mi nema mojadomena.com/category/imeposta vec da ide samo mojadomena.com/imeposta/ ili da promjenim ovo categoriy pa da bude, mojadomena.com/1/imeposta

Pa da, to podesiš u WPu. Naravno, kategorije će ostati ako npr klikneš kategorija mobiteli bit će domena.com/mobiteli/ ali ako klikneš na neku post bit će domena.com/nokia-3310

Ovde imaš sve:


a potraži i na YT

Gledajući dobro pozicionirane AMZ sajtove (a i sa dobrom prodajom) primetio sam da u njihovom link postu stoji “nofollow”, znači ne kod affiliate AMZ linka. Sad postavljam pitanje, ako je Ante rekao:

“Amazon linkove obavezno nofollow, preporucljivo je i skratiti ih preko bit.ly, onda se dobije onaj am.zn link.”

Kako to da mnogi dobro pozicionirani sajtovi čitav post sa tekstom opisa proizvoda stavljaju pod nofollow na kome je AMZ link? (zašto tako rade?)

Kako vi koristite nofollow?

Predhodno pitanje koje sam posatvio - razjašnjeno je uz pomoć @anja1 (i ovim putem mu se zahvaljujem). Uglavnom za nofollow je najbitnije:

Amazon linkove obavezno stavite nofollow (preporucljivo je i skratiti ih preko bit.ly, onda se dobije onaj am.zn link).

Ne mora preko bit.ly, vec u Amazonu direktno mozete birati da li hocete kraci link ili duzi. I da, obavezno nofollow.

hm nisam znala da je to bitno. Meni su svi affiliate linkovi dofollow. Jel mogu nekako to automatski pretvorit u nofollow ili cu morat u svaki clanak rucno dodavat nofollow? A neke web stranice na koje linkamo da posjetitelji mogu procitat vise informacija tj one koje nisu affiliate linkovi - da li i tamo preporucate staviti nofollow?

1 Like

Svaki affiliate link bi trebao biti nofollow (pa i slika sa affili. linkom).

Nije to toliko strasno ja imam jednu stranicu na kojoj sam bas testirao imao sam sve nofollow linkove nakon toga sam stavio sve follow i stranice drze iste pozicije cak negde i bolje, tako da nema pravila :slight_smile:

Ako nema pravila šta znači ovo :slight_smile::

Vjerojatno je mislio da imaju no follow backlinkove prema affiliate sajtovima.

Upravo tako :slightly_smiling_face:

ja sam neđe čitao da amazon dozvoljava samo skraćivanje sa onim njihovim amzn.to ili kako već ide. Ne znam jel istina samo kažem da sam neđe pročitao. Viđao sam dosta sajtova koriste gemi.us plugin i tako im i izgledaju linkovi

odlazi ti đus sa sajta (bar tako pričaju:)) i možeš sebi ako npr pišeš review za neki amazon proizvod napraviti konkurenciju, bar je meni logično da onda taj proizvod rangira iznad tebe. mada ko zna šta guglu na kraju misli o tim nofollow linkovima.

ja ne stavljam nofollow rel na te linkove, ali ima masu ljudi stave cijeli sajt da ima samo nofollow linkove. onaj beklinko često stavlja linkove od konkurencije kad navodi neke informacije u svojim člancima i opet rangira odlično, a kad rangira odlično kad se bavi seom valjda zna poso.

no eto da se pohvalim da se popeo broj fraza za koje rangiram sa 29 na 47. da sam dobio opet svojih 6 klikova

e sad pojavile su se nove fraze za koje rangiram, neke što su rangirale više ne rangiraju.zašto je to tako? po mom mišljenju članci koji su na prvoj stranici izlistani mnogo bolje rangiraju od članaka sa druge treće četvrte strane na mom sajtu. imam 20 članaka na homepageu a u sidebaru random postovi. iako su ljudi savjetovali da to nije pametno ja sam po svome, ipak ću to promijeniti i u sidebar staviti postove koji su rangirali (bar na homepage). i eventualno kad dođem do stotinjak članaka. napravit što i ante apdejt i repabliš najbitnijih članaka tako da su vazda na homepageu (izvinjavam se što čoeka (ante) spominjem samo mi je polazna osnova i pozitivan primjer)

kupio sam dvest forum linkova (kao dobro posjećeni), guest posta dva i Top 100 social bookmarking manual (moš mislit) pravo da vam kažem pojma nemam ni šta je to social bookmarking, pročitao sam milion puta. da kupio sam na fiveru. to će ti uništiti sajt. neće. ma šta god bude ko ga ■■■■.

razmišljam kupiti i press release i submit. ni to ne znam šta je, mislim vidio sam i to i znam otprilike, ali realno nikad nisam koristio. uglavnom šta god ima konkurencija od linkova imaću i ja (ukoliko mogu platit) imaću i više sadržaja imaću i dužeg sadržaja (bugi fejs palm). E do kad će mi to budžet podnijeti takav plan ne znam. I živci do kad će durati i to je bitno.

Imam plan i napraviti klipova na youtube (slideshare naravno) i to će mi više biti orjentir za keyworde ali eto i mala podrška sa linkovima, kao i ime sajta da se vidi na slikama možda nekom zapane za oko pa ukuca na guglu.

kupio sam na fiveru za 5 dolara da pozove svoje usa prijatelje (njih 150) da lajkuju moju stranicu i njih dvadesetak je lajkovalo, 90 posto minimum profili ili bez prijatelja ili bez ijedne slike ili bez ikakve aktivnosti i kad sam pitao koji je ■■■■■ ovo vratio mi pare. onda sam na fiveru opet kupio reklamu na fb stranicama i grupama 70 posto amerikanci ukupno oko 800 hiljada ljudi i reklamirao fb pejdž i dobio nekih 170 lajkova od toga max 20 iz amerike ali sam mu napisao autstending expirience čisto da se ne razlikujem od ostalih koji su oduševljeni sa svačim. uglavnom ovo sam odradio da bi mogao onaj fb bedž staviti na stranicu, glupo mi je držati i piše ima 3 lajka, nekako jadno.

Naravno nije ova posjeta dovela do neke prodaje, što bi?, ko da meni to išta znači. Kontaktirao sam nke ljude koji su nekako usko povezani sa proizvodom o kome je napisan dobar članak (i rekao im da je napisan članak taj i taj) i zamolili su me ako im dozvoljavam da objave na socijalnim mrežama svojim link ka tom članku, ja reko ma eto neka vam bude, al to samo zato što ste vi u pitanju.

Gledam one likove što naplaćuju po 150 dolara članak na lifehack. Pa što ja ne bi postao kontributor, naravno da neko drugi piše za mene i to radio i ne samo za taj sajt no i za sve ostale, biznis je to lakši od ovoga.

1 Like

I nofollow linkovi ka nekom sajtu su bitni za natural link profile.

1 Like

Evo malog update pozicija sajta koji je postavljen pre 20tak dana. U odnosu na pre neki dan lepo se popravile pozicije, cak 9 sada u top 10 od toga jedna na poz. 4.

Inace ovo mi je sajt za koji sam planirao da bude feeder glavnog, a ono sada razmisljam sta da radim :smiley:

Koliko ti posjete donose sad sa gugla te pozicije? Šta si radio pa su se popravile pozicije?

Za sada donose po 2-3 posete jer nije bas veliki volumen pretraga, “jace” reci su mi trenutno od 11 do 20 pozicije. Ove kad saberem ima oko 600 m/s, ali su jos uvek visoko, uglavnom od 8 do 10 mesta.
-Sta sam radio?
Koristio ahrefs (onaj koji ti neces da koristis :P) i gadjao easy KW, gradio linkove odmah u startu i to je to.

Inace ovo je targetirano za pozicije samo za US pretragu desktop racunara.

Kakve linkove? To mi reci, tip linkova.