Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Aha, pa low quality,profili na forumima, komentari, bloggspot, bookmarks itd. Par .edu i .gov, mada google jos nije registrovao ni trecinu linkova koje sam gradio, tj jos ih nema u WMT.

Za jedan tekst sam preterao, pa ga je google sklonio iz pretrage za sada :smiley: Sad sam usporio, jedno nedelju dana necu da diram nista sto se linkova tice a dodacu dva teksta.

Zašto mi na gugl analitik prikazuje da sam imao 8 posjeta preko gugla a kad odem u search console i search analitik nema klikova (za 18 februar) zna li ko?

Jos uvek nije ucitana analitika. Znaju nekad dosta da kasne. A i nije pouzdana analitika iz WMT, meni se nikad ne poklapa sa google analitikom. Mada i jedna i druga koliko sam provalio ne daju tacne informacije.
Onaj dan kad sam imao prvu prodaju na GA mi je pisalo da se korisnik nije zadrzavao odnosno da je vreme na sajtu bilo 00:00.

1 Like

Meni se ta dva dijagrama nikada nisu slagali. Wmt nema, to jest neće da pokaže precizne podatke. Valjda da radimo “prirodno” što god to značilo.

Vjerovatno jer je bio bounce tj otisao je sa stranice a u slucaju bouncea uvijek stoji da je posjetitelj bio 0:00 na stranici pa makar bio 10 minuta

To mi se vrlo cesto desava…Kako mogu to da resim?
Da nije problem sto kad kliknu na link, link se ne otvara u novom tabu nego u tom istom tabu gde je i sajt?
Kako da odradim da mi se linkovi otvaraju u novom tabu?
Ja sam nasao ovaj koji mi se cini ok, i sto je dobro odmah obelezava kao nofollow, tako da ne mora da dodajem rel=nofollow na link.
Jel je probao neke ovaj plugin?

svaki link mozes editovat u wordpressu kad kucaš članak (a tako i sliku) pa samo označiš open link in a new tab. ne treba ti plugin za to (bar ja tako mislim). mislim da postoji neka opcija da se svi externi linkovi se otvaraju u novom tabu (znam da je bio neki kratki kod čak i na blogeru prije nekih 6 godina za to. čini mi se da hueman tema koja je besplatna i koja je vrh ima tu opciju, mada ja to ručno odrađujem.

1 Like

Ne vredi kad je covek tupav :smiley: Sve mu je pred nosem ali ne vidi…Dobro, dobro ucim polako, a ubi se guglajuci za plugine i citajuci misljenja a ono sve ima vec…I odmah mogu da dodam nofollow a ne da ulazim na “text” opciju i kucam “rel=nofollow”…
Hvala Anja!!!

Sto se tice Analyticsa da biljezi 0:00 kod bouncea tu se ne moze nista, jednostavno Analytics tako funkcionira

Ajde da nesto pametno napisem da ne bude da samo postavljam pitanja :slight_smile:

Ovako tice se link buildinga, i dileme da li krenuti sa linkovima odmah ili kasnije.
Nedelju dana nakon sajta koji sam pokrenuo (sajt za koji sam izbacivao prntscr-ove sa pozicijama) pokrenuo sam sajt iste tematike sa identicnim KWima. Na ovom dobrostojecem sam odmah krenuo sa linkovima a na ovom drugom do sada nisam ni jedan link postavio, i mogu da vam kazem da mnogooo losije stoji.
Ovo su pozocije za sajt bez linkova

A ovo su pozicije sajta na kom sam gradio linkove od pocetka

Kao sto vidite, za ovaj drugi cak ima vise clanaka i trebalo bi da je prosecna pozicija veca jer ima i svezih tekstova, ali bas je suprotno i razlika je ogromna.
Tako da je neki moj zakljucak da treba graditi linkove. Ne treba preterivati i graditi jake linkove, ali social bookmarks, forumi, quora, yahoo answer, komentari sa relevantnih stranica itd ne skode sto se vidi iz prilozenog. Inace onaj clanak se ponovo pojavio u pretrazi i cak je napredovao za po 5 pozicija. Tako da je samo bio “dance”.
Vi sami prosudite da li krenuti odmah ili ne.

Nema na čemu, vazda izleti svakome tako neka stvar koju masa ostalih znaju, a on ne zna, bez obzira na znanje.

Evo da se pofalim još jednom prodajom. Dobro mi je došla malo živce da mi smiri. U pitanju je golema zarada od dva dolara ali uticaj koji ima na mene je prajsles.

Juče sam stavio deindex na kategorije jer su baš opšte i ne isplati mi se sok trošiti na njih. Malo me buni šta da radim sa onim pejdževima abaut us, contact, disklamer i sličnima. Da li da stavljam noindex? Sad trenutno imam onaj disklamer za amazon u sidebaru kao text.

Juče sam kreirao svoju prvu infografiku u životu i dodao je na sajt ( nije vrh nije ni odlična ali če poslužiti svrsi), a svrha su beklinkovi.
Večeras ako uvatim vremena i saznam kako se pravi novi kanal na yt napraviti kanal za ovaj sajt i čisto ponekad kad imam volje napravit koji klip u slide shareu.

Juče sam na jedan napisan članak potrošio sigurno 4 sata ne bi li ga doveo do savršenstva, a savršenstvo je da bude organizovan slično kao i članak koji je na prvom mjestu da ima slike i linkove i klipove na sličnim pozicijama i da ima više informacija od članka na prvoj poziciji. Sve sam provjeravao alt za slike koje sve h tagove koristi koliko linkova ka amazonu ima koliko riječi ima đe boldovano, đe iskrivljeno đe citat korišten i potrudio se da moja verzija bude apgrejdovana verzija i bolja verzija od njegovog članka. e da li će dati rezultata vidjećemo.

Ako koga interesuje program za pravljenje infografika koji sam koristio je canva.com/create/infographics/

Na fiveru sam uzeo jedan guest post na jednom više nego solidnom sajtu i moj članak tamo da objavi i ja ne znam kako da nozovem te ljude nekim normalnim imenom, ali objavio je članak u kategoriji product, bože sačuvaj. Onda uzeo sam neki socijal bookmarking 100 manul komada i pita me za Titl ja mu kažem da koristi Ime sajta ili Imesajta.com a on objavi sa naslovom Ime sajta ili Imesajta.com tačno mi dođe plakat kad vidim šta ljudi rade, i đe ja kupujem linkove. Magarci oni, ali ja još veći.

Izbacio sam onaj bedž sa fb i dodao u socijal box ikonicu od fb i tvitera. Neću da držim iframe na homepageu. Znam da može da ne ide preko iframea ali i ovako je ok, možda i ljepše. Kupio sam još jedan guest post na fiveru jer je sajt iz moje niše i ima ključnu riječ u domeni koja je i moja ključna riječ. A i nije tolika katastrofa, bar lijepo izgleda.

2 Likeova

Standardno opet imam pitanje :slight_smile:
Interesuje me koliko bi mogao da prodam sajt star mesec dana sa 10 clanaka, koji vec sada ima 10 tak KW u top10 i 50 kw-a na drugoj odnosno trecoj strani?

mene je isto zainteresovalo, koliko se prodaju takvi sajtovi (mladi amz aff sajtovi bez neke zarade) na flippi i ne nađoh kad sam tražio nijedan takav. Nisam izučavao pomno no pogledao par puta. Što ga ne staviš na flippu i probaš, staviš cifru koja ti odgovara kao rezervnu cijenu.

Pa ne placa mi se 9$ za aukciju…Inace bi stavio :slight_smile:

Aukcija je 29 dolara,private sale je 9 dolara.

Danas udjem da proverim pozicije KW-a i vidim jednu cudnu stvar. Nalazi mi KWe za naprimer “crveni auto” u tekstu koji je za “plavi auto”. I posto mi je bilo cudno, odem na google i proverim site:mojsajt.com i vidim da nekih clanaka nema. Odem na WMT i tamo nema nikakve greske, a google mi je iz nekog razloga neke stranice deindexirao… Sta moze da bude problem?
Linkove nisam gradio, tj nisam pretrpavao, sve je umereno. Cak zadnjih 5-6 dana ni jedan link ka sajtu nisam gradio a kamali ka tim tekstovima…Tako da verujem da nije to.

Jeli mozes napisati neki CLANAK vezano za ovaj program kwfinder ili Traffic Travis, bilo bih od velike pomoci, kako radi, kako se provjeravaju odredjene rijeci itd. Hvala

Mala masta moze svasta :wink:

Lepse je da se gleda nego da se cita.

1 Like

i meni se to dešavalo do skora, iako fetch like gugl i gugl ga indexuje ali ga sutra nema nije indexovan, onda ili pustiš malo vremena da prođe pa gugl sam ufati taj članak ili ga opet fetch like gugl i biće.

1 Like

Evo ti detaljne upute (preko 10 sati materijala) za jedan od boljih alata za provjeru KWa