Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Sanjao sam da sam imao šest prodaja za jedan dan

3 Likeova

Zakaj imaš ženski nick?

Preopterecenje :slight_smile: Napravi pauzu koji dan :slight_smile:

Uspelo je ovo, ponovo su mi rangirane te stranice a i vratile su se pozicije :slight_smile:Hvala Anja!

Još kao mali volio sam da oblačim mamine haljine i stavljam ruž na usne… Nemam neko pametno objašnjenje za ovaj nik.

I ja sam to skontao skorije.

No bila je još jedna prodaja i ima ođe da vas smaram svaki put kad bude dok te prodaje ne postanu svakodnevne.

4 Likeova

Samo ti smaraj, svaka prodaja motivise dodatno :slight_smile:
Kakav ti je CTR? Pogledaj topic koji sam otvorio u vezi silosa pa iznesi neko tip oko urednenja stranice :slight_smile:

Conversion
3.14%

Ako na to misliš. Imao sam i jedan klik na adsens reklamu, aha, 0,21E

Moj savet ti je da sklonis adsense, jer aff sajt i amazon ne idu zajedno. Odvlacis posetioce u pogresnom pravcu. Od adsense-a dobijes 0.21 a od amazona za prodaju 2-3$ minimum.

Ne mogu na neke informativne članke da kačim aff linkove, bezveze mi je i ne mogu povezat sa nekim proizvodom, mogu možda stavit one native reklame, ali ne želim, oću tu i adsens da bude. Ne želim da bude čisti aff sajt, nije mi cilj ta adsens zarada uopšte, no eto spomenuh

Bome ce mi ova zadnja prodaja donijeti manje od dva dolara. još nije šiping odrađen 4 posto od 25$ je ako sam valjano sračunao cijeli jedan dolar

Da 1$ :slight_smile: Ma bitno je da ide. Kroz posete ce i zarada da dodje. Izracunaj kada bi od andese-a na 10tak poseta zaradio 1$. Trebao bi da imas srece.

Zato adsense odabereš traženu temu, đe se ništa ne prodaje, đe dovoljno da pisac malo kreativan, manja je konkurencija, a više pretraga, lakše se probit, lakše nać pisca. lakše sam pisat, ne moraš čekat oće li kupit… Sve ima svoje prednosti i nedostatke. Ja sam prije no što sam krenuo sa ovim aff sajtom se dvoumio između par adsens sajtova na eng ili jednog aff sajta, nisam siguran da se nisam zajebao, no sve to ide u iskustvo.

evo možda nekome bude od koristi ovaj mali trik ili kako god da ga nazovem. uglavnom s ovim kodom markirate u text editoru na wordpressu određenu rečenicu, ja volim da to bude neka rečenica pri kraju recenzije blizu slike CHECK PRICE(ILI BUY AT AMAZON) i obojite u boju koju želite

<span style="background-color: #00ffff;">Ovdje ide neka rečenica koja je bitna za proizvod ili navodi na kupovinu</span>

ođe http://html-color-codes.info/ možete vidjeti html kodove za boje. ja volim da obojim u neku blagu nijansu plave za koju je kod 00ffff. U ovu boju obojim zato što je blaga boja, ne otežava čitanje i neđe sam nekad čitao da plava boja uliva sigurnost i zato fb, paypal i još neke stranice koriste plavu boju :slight_smile: pa ostane tako neka glupost (ili možda nije) u glavi pa se držim toga.

možete i koristiti kod

<mark> ođe tekst </mark>
po defoltu meni markira žutom bojom a ja ne volim žutu pa nisam koristio ovaj kod no onaj gore.

1 Like

Sta vi mislite koje su najbolje teme i plugini za amazon affiliate?

i ja sam isto pitao i rekli su da sve iste teme i plugine koristiš za aff sajt kao i za ostale sajtove pa ti samo prenosim. Ja jedini plugin koji sam dodao je neki plugin za tabele a koristim kao i inače hueman besplatnu temu.

po noći sam proveo gledajući niše jer nisam zadovoljan baš odabirom sadašnje niše i zanimljive su mi opcije bile roštilji (možda čak i suziti oblast i uzeti indoor roštilje) i kajaci, to sve onako odokativno procjenjujući potražnju, konkurenciju i kupovinu proizvoda preko amazonu. eto možda neko pomnije istraži i vidi za se prostora u ovim nišama. našao sam još jednu koju ću zadržati za sebe.

0000ff je defaultna boja linka od kad postoji internet,zato ljudi vise klikcu na to.

jedan sajt iz moje niše koji je u top 10 sajtova ima opciju contributor i tabelu koji im članci trebaju (7 tema) i ne daju link iz članka no iz autor boxa i još ubace i link ka tviteru i fb tvom. to mi ok izgledalo i jebiga malo zahtjevniji članak pa ga kupim za 20 dolara na upworku pošaljem i kaže meni on moraš ovaj dio izmjenit ja platim još 5$ piscu da taj dio izmjeni. i eo ga imam link sa baš jakog sajta iz moje niše starog 18 godina. Valjda će nešta dobro donijeti taj link.

Totalno sam se pogubio oko homepage organizacije, izmjenio sam homepage 5-6 puta u zadnjih 10 dana. Ne znam kako meni da organizujem. deindeksovao sam kategorije. smanjio excerpt sa 34 riječi na 15 riječi. u sidebar umjesto random postova ubacio najpopularnije. na featured post stavio 10 postova u slide da ih vrti, baš sam svakakvih govana uradio, a ne znam jesam trebao išta dirat. sve ću ponovo morat organizovat. možda i smanjit broj kategorija jer ih imam previše

kupio sam na fiveru još svakakvih gluposti 5 komentara na mom sajtu, submit infographic and pics, 1000 tviter pratilaca, gues post, beklink paket ;), guest post na behance možda još nekih govana, ne mogu se sjetit.

mogu mislit onog iz moje niše prvobitno spomenutog kad vidi :fearful:upratio me neki dan na tviteru i s njim sam imao tri pratioca danas imam 1254 hahaha

2 Likeova

govorio sam o boji markirane rečenice, ne linka ili slike ka amazonu

Mythemeshop i Genesis teme deluju fino, a sto se tice plugina, jedino Comparison table, drugo ti nista ne treba.

Ja ovu google analitiku definitivno ne znam da procitam! Za juce mi pise da sam imao 12 poseta a od tih 12 samo je jedna poseta sa vremenom od 6 minuta!! Odem na Amazon da proverim bilo li je prodaja a ono ima jedna prodaja i 10 klikova! Pa kako je onda taj 1 koji je proveo 6 minuta na sajtu uspeo da klokne na 10 linkova? A pritom i kupio?
Prosto neverovatno, nista meni nije jasno. A to mi se vec 10ti put desava da je vreme na sajtu 0:00 a imam klikove na Amazon. Jedino mi je logicno da analitika nije tacna…
Inace sam taj sajt juce stavio na prodaju na Flipu :slight_smile:

Analytica je tocna.

U 6 minuta ja mogu kliknuti 60 x 10 sekundi = minimalno 600 puta.

I pri tome kupiti jedan od tih 600 klikova koje sam napravio.

Nije on kupio u 6 minuta. On je mozda poklikao po siteu affiliate linkove, a onda je sjeo, razmislio 2 - 3 sata ili vise pa kupio.

Ajde da zanemarimo jucerasnji dan. Kako mi se desava cesto da mi je vreme na sajtu 0:00 a imam klikove na amazon?