Pitanja oko Amazon affiliate sajta

He he, :smile: trebao bi mu opet vratiti što si platio.

1 Like

Hehehe da znas da si u pravu. Kolikk god se trudio da razumem neke stvari sve ih vise ne razumem…Citam i ucim i onda dodjem do prakse i vidim totalno drugacije stvari od onih koje zvanicnici sa google-a kazu…
Evo bas mi stigo mail od Flippe za taj drugi sajt za koji sam isao kao debil disawov, kazu da mi daju premium auctio free zato sto smatraju da je sajt dobar i da ce dobro da se proda. Sad cu da ga pustim na prodaju pa cu bar imati da ulozim u ovaj drugi :slight_smile:
Odmah cimam Indijca za one spam linkove hahaha

2 Likeova

He he, :slight_smile: ma je, zezam se ja, tek toliko da se javim da vidite da nas ima što pratimo ovu temu a ne javljamo se non-stop. Doduše, istina, pratim i (sve) druge teme, ali neke su mi posebno drage. :sunny:

1 Like

Kako je prošla prvi put prodaja? zar nisi imao ponudu neku? Jel to onaj sajt u januaru sto si prodavao na njemačkom jeziku? jesi stavio rezervnu cijenu?

Taj sajt, odbio sam tada nesto oko 200$ jer su pozicije bas isle dobro. I onda sam napravio taj debilski disavow i sve krenulo na dole…Sad se vracaju pozicije ali nije to to. 60KWa imam u 30, jedan bas jak sa 5.5k pretraga mi se probio skoro na 14 mesto, i verujem da ce za jedno 2-3 nedelje da udje u 10 jer neke linkove jos nije ocitao WMT. Ali kad je vec dzabe ova premium varijanta da probam da ga zalivadim za neku pristojnu lovu. Imao sam na njemu 3 prodaje u zadnjih mesec dana, zaradio 11 eura.
Zalepio sam buy it now price 1000$ hahaha :smiley:
Evo link aukcije pa ispratite, traje 5 dana.

1 Like

što nisi više opisa stavio, baš je malo po meni, nema reklame dovoljno, ideja šta bi trebalo radit itd ja da sad stavljam na prodaju ovaj moj sajt mogao bih o njemu ispisat bar 1000 riječi, šta sam planirao, šta je bitno, izdvojio neki najbolji članak, ako imaš link na nekoj dobroj stranici to naveo ma svašta bih ispisao… kažu da dobar opis popravlja cijenu, bar koliko sam čitao, još su spominjali da cijenu popravlja kad imaš sve kontakte dostupne ili tako nešta, ne da mi se sad tražit… pa što ne bi tražio 1000$, traže za govna svakakva i veće pare. ja moj sajt koje je ukupno zaradio 24,5 dolara od amazona i sitno od adsensa ne bih dao za 5000$ u ovom momentu, mada lako može doć period da se obradujem i iljadi

Ma ko ce da se mlati da pise. Osnovne informacije sam napisao, iskreno ne bih ga ni prodavao jer imam odlicne ideje za njega koje su vec testirane i daju rezultate. A za taj sajt konkurencija je lagana. Sajtovi koji su na prvoj strani imaju po 50-60 refering domena…Ko ima malo para da ulozi lagano to prepisa. Ako neko hoce da zvekne lovu neka zvekne, ako ne nista ne gubim, vec samo nastavljam tamo gde sam stao.
Inace imam za taj sajt spremna jos 2 teksta od po 1.5k reci nego nikako vreme da uhvatim da ih ubacim. A treba tek lepo da poslozim komplet silose sa page-evima koji ce da daju snagu postovima. Ako se proda proda, ako ne nikom nista. A ono i ako se proda opet cu da napravim jos jedan u istoj nichi, samo sto sada znam kako i sta od pocetka.

Jesi stavio rezervnu cijenu? Jel to uopšte mora da se stavlja kad je aukcija na flipi u pitanju?

Pa stoji mi reserved price 1000$ i buy it now 1000$. Ako si na to mislio.

nemam nalog tamo pa ne vidim ni rezerved ni buy it now cijenu. Nisam znao da može ista biti i rezerved i buy it now cijena, mislio sam da reserved mora biti niža od buy it now

Vidis ima logike, o tome nisam razmisljao :slight_smile: Sad cu da stavim reserved na 999$ :smiley:
Promenio sam na 700$

A ja ne bi bio ja, kad nesto ne bih zeznuo…Stavio sam da je sajt starter, a on to svakako nije…Sad ide re-list pa cu da editujem link…

amazon u aprilu daje 12% od svake prodaje preko native reklama, al ne daju od custom native reklama
https://affiliate-program.amazon.com/promotion/landing/NativeShoppingAdsPromotion

1 Like

Evo jedan mali trik kako da verifikujete nalog na Amazon Affiliate, ako vam iz tehničkih mogućnosti ne prolazi verifikacija sa vašim brojem telefona, a vaša država je podržana od strane Amazona.

Prvi korak: Registrujte nalog na TextNow sajtu
Drugi korak: Kada završite sa registracijom, u opcijama odaberite da želite besplatan USA broj
Treći korak: Kada vam dodele USA broj onda treba da skinete njihovu aplikacija za Android/iPhone/Windows Phone
Peti korak: Na kraju procesa registracije na Amazon unesite dobijeni broj telefona u formatu 555 444 2341 (slobodno ovako kako je i napisano, a ispred imate već prefiks koji je dodeljen +1)
Šesti korak: Prihvatite poziv i unesite PIN koji je prikazan

Ovaj servis možete koristiti za sve sajtove gde je verifikacija putem telefona :smiley:

3 Likeova

Au sta se desi kod mene… Udjem da proverim pozicije a ono mi svaki KW roketirao za minimum 50+ pozicija… Nista mi nije jasno :smiley: Nikakav novi link nije ocitan u WMT pa da mogu da provalim zbog cega se ovo desilo…

Da je penal zbog linkova, koliko znam panda ne penalizira ceo sajt, vec postove koji imaju lose linkove, a ovo je bukvalno ceo sajt pogodilo… U principu bas me briga za ovo, to je sve skola. Ono sto bi voleo da znam sta je problem, tj sta je dovelo do ovoga kako se ne bi ponavljalo ubuduce.

E da, jos jedno pitanje imam, kada bi npr sve ove tekstove objavio na novom domenu, sta bi se dogodilo? Da li bi se rangirali? Naravno isao bi ovaj sajt deindex.

Mislim da se to G-u ne bi svidjelo. :frowning: Pogotovo ako je bio neki penal.
No, nemam takvo iskustvo, a netko će možda pretpostaviti drugačije?

A sta moze da dovede do kaznjavanja celog sajta? Jer generalno kao sto sam gore i bio napisao jedino za jedan post imam one ocajne linkove, ostali nemaju.
Kad se dobije neki penal, jel se dobija obavestenje?

Nema obavijesti. Samo piše u WM Toolsu ako je ručna radnja.

Znaš to Jeronimo, ti si (već) stari as. :blush:

1 Like

Daleko sam ja c3po od As-a, jos sam ja zelen samo sto mozda ne ostavljam takav utisak jer stalno lupetam nesto :slight_smile:
Nista cekam WMT analitiku da ucita od danas pa cemo da vidimo.
Ja sumnjam na ono najavljeno obracunavanje sa Aff sajtovima. Ali videcemo. Ako je tako na 1 aff post guracu 3 koja nemaju aff link. Pa bas me briga nek budu i 300 reci… Jer generalno ne pravimo mi sve ovo samo za korisnike tj posetioce, vec i za nas d aostane neki kajmak :slight_smile:

Sasvim je normalno da nov sajt star 2-3 mjeseca propadne za neke pozicije,tako je bilo i meni za oba moja affiliate sajta,ali nakon toga su se pozicije vratile na isto ili cak i malo bolje. Sajt nakon cca 6 mjeseci starosti dodje na svoje.

Daj Boze da je tako. Ali ovo je otislo sve u PM. Imalo je 15kwa u top 10, svaki dan po 7-8 poseta, bas sve lepo islo na bolje…Ja cu da nastavim da radim kao da se nista nije desilo, jer nema mi druge