Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Nemoj nista poduzimat po pitanju linkova ne daj boze neki disavow ili nesto,vidit ces za 10tak dana jel se pozicije popravljaju.

Necu nista da diram. Nastavljam da objavljujem istim tempom i teram dalje. Ono sto je dobro na Bingu stoji sve kao sto je bilo.
Nastavicu i sa gradnjom linkova.
Do sada mi se desavalo da neki KW ludi, ode na 100mesto pa se onda vrati na 20 i tako u krug.
Sad sam citao malo detaljnije. Ovaj novi update nije, jer je Fred za relevantnost, Panda nije isto jer bi onda bio pogodjen clanak koji ima lose linkove a ne ceo sajt. Tako da je verovatno ovo sto si ti rekao Mrgude ili ono najavljeno obracunavanje sa aff sajtovima. Al onda me zivo interesuje sta ce da im bude u pretrazi kad npr kucas Dji phantom 4 review…

Ako na sajtu koji je star 2-3 meseca odjednom naguraš veliki broj dolaznih linkova onda možeš da očekuješ takvu situaciju, jednostavno za novi sajt nije prirodno da ima toliko linkova u kratkom vremenskom roku, a pogotovo ako su “spammy” linkovi koji vode na još 1001 sajt, Google to prepoznaje, bar toliko može algoritam da primeti, hajde da je samo sa jednog sajta došao link, ali kada taj “spammy” sajt vodi na još 1001 sajt onda je i očekivano da se to odrazi na pozicije.

Kada dobiješ “penal” od Google onda ceo sajt nestaje iz pretrage, nema to veze sa update algoritma za pretragu i slično, isto kao penal za Adsense tako je i ovo, ode sajt i nema ga više :slight_smile:

Obračunavanje sa Aff sajtovima nije u tom kontekstu najavljeno da će tako biti, nego ako npr. radiš aff za dronove onda se očekuje da tvoj sajt bude relevantan sa informacijama, ne recenzija od 300+ reči, nego objektivnost (zašto je dron dobar, prednosti drona u donosu na …, dodatna oprema, opis dodatne opreme, i slično), znači gradiš sajt na kojem će biti sve informacije o proizvodu, današnja situacija je sasvim suprotna od one za koju se sajtovi koji vrše recenzije predstavljaju, a pogotovo će biti ciljani naslovi Top 10… koji nemaju relevatnost, ne nude ništa osim par rečenica o proizvodu i to je to… :slight_smile: Pitanje je samo vremena kada će doći na “tapet” i ti sajtovi, u smislu davanja prednosti nad ostalim sadržajem.

Predstavnici Google o tome već pričaju poslednje dve godine, više je kao upozoravajući faktor da neće više tako moći, nego da mora kvalitet da bude u odnosu na kvantitet, a pogotovo u recenzijama. Pogledaj samo “Tech” sajtove i opise njihove koji budu i na 7 stranica (samo za jedan proizvod), gde u sitne detalje razlažu svaki proizvod i to kod korisnika, žargonski rečeno “pali”, i velika je verovatnoća da će kupovina biti uspešnija u odnosu na Top 10 proizvoda, koji su produkt instant popularnosti.

1 Like

Ma imam ukupno oko 20tak ref domena, ja mislim da nije to puno.
Nego ono sto je najbitnije, pozicije se vratile i sada ima 20kwa u top 10 :slight_smile: Sta se bilo desilo to samo google zna. Ostaje enigma!

Google predstavnici malo seru kvake,ne zanima njih kvaliteta nego pare. A za dji phantom 4 review u pretrazi ce uskoro u svih top 10 rezultata biti adwords reklame,jer kao sto rekoh samo ih pare zanimaju.

1 Like

To si u pravu. Za malo komercijalnije termine ti ne vredi da budes u top 3, jer prva 4 mesta su reklame, tako da ako si npr br 3 ti si fakticki br 6…Sto znaci da njihova prica relevantnosti nema veze, jer ja ako platim reklamu gde moj sajt nudi Parrot dronove a platim ga za termin Dji phantom onaj koji kuca dji phantom ja mu izlazim sa Parrotom prvi jer sam plstio mesto. I njihova relevantnost pada u vodu. A ovakvih slucajeva ima milion sto samo potvrdjuje Mrgudove reci.
Po mom misljenju nisu fer, jer neko ulaze veliki novac u SEO da dodje na top pozicije a ja npr napravim sajt danas i sutra pustim Adwords i ispred njega sam…

kao što i nas zanimaju pare tako i gugl zanimaju pare, a gugl pruža ljudstvu niše no 97 posto svih webmajstora svijeta zajedno i opet ostavlja mogućnost da svako kupi te reklame. no kao što sam ranije rekao ako vam smetaju reklame lijepo adult sajt i nema reklama u guglu.
https://wmforum.geek.hr/t/zasto-je-bolje-imati-adult-sajtove-infografika/35887/9?u=anja1

No da se vrnem na amazon sajt moj, mislio sam se jutros raskukat kako par dana nema prodaja, a taman se navikao i pogledah ono 5 prodaja bilo juče.

1 Like

U pa dobar si! A kako sada mozes da vidis za juce statistiku? Zar se ne uracunava za US Amazon oko 11-12h?

Pravo da ti kazem pojma nemam kako obracunavaju, pise za 23 mart

Meni svaki dan od 11do12:30 izadje statistika za prethodni dan.
Sad sam bas gledao kod mene je 22 jos uvek.

Evo vidim da pise kod mene last update
Last Updated: 00:00 Mar 22 2017 PDT edit:eo sad 23 mart

ima li ko jaču konverziju?

i moram ovom prodajom da se pohvalim

3 Likeova

Prodaji se u zube ne gleda :joy:

26og marta 28 posjeta sa gugla, rekord.

ovako je u martu kod mene,

ovo je za februar zarada.

Iskreno ovako nešta sam i očekivao kad sam kretao, ali sam se potajno nadao da će mart biti još bolji. Nekako mi je greota imati samo jedan sajt iz ove niše kad već iz search konzole vidim šta i kako može rangirati i kad sam se upoznao sa problematikom, ali mi je trošak solidan još jedan sajt praviti. nisam baš mnogo se približio cilju prodaji sajta za 50k dolara, ali još guram.

Svaka cast! Nekako kad gledas tudji sajt imas mnogo vise strpljenja nego za svoj :slight_smile: Kod meneovaj mesec 43 klika ali nikako da dodje prodaja XD
Ali bice valjda, za koji dan cu da zatvorim pricu sa par jacih clanaka i sve usmeravam na njih. A ti clanci bi trebalo najjacu konverziju da naprave.

tja, nije neka zarada za čestitanje. čisto onako da informišem ostale. koliko sam uložio vjerovatno je i premala zarada.

kod mene ima dosta i jeftinijih proizvoda do 100$ pa se ljudi lakše odlučuju za kupovinu vjerovatno. [quote=“Jeronimo034, post:355, topic:33465”]
Ali bice valjda, za koji dan cu da zatvorim pricu sa par jacih clanaka i sve usmeravam na njih.
[/quote]

ja ne vidim način da ja zatvorim priču sa ovakvim mojim sajtom, ima još bar 300-400 naslova koje bi volio obraditi i imati na sajtu

naručio sam 3 giga sa fivera. neki đavo me tjera da kupujem ona govna, 30 pbn linkova za 5 dolara, na šta to liči interesuje me živo.

Sadašnji rezultati u guglu, šta rangira, ne pokazuju nikakav pozitivan uticaj do sada kupovanih i građenih linkova

2 Likeova

Cestitam na pomaku sa posetom a ne zaradi :slight_smile: Ti si izgleda nestrpljiv kao ja :slight_smile
Sto se tice zatvaranja price, mislio sam na jedan deo sajta tj jednu kategoriju koja ce samo da se updejtuje vremenom. A sto se tice samog sajta ima prostora za nove naslove ihahaj. Puna mi je eksel tabela KWa za nove clanke :slight_smile:
Nego bi valjalo kreniti i sa drugim sajtovima dok se ovaj jace gura da se drugi lagano probijaju.
Imam jedan sajt na exp domenu sa solidnim PA i DA u fitness nichi ako nekom treba link a pritom moze da vrati link sa nekog sajta u tech nichi neka se javi za razmenu. Naravnk samo eng sajtovi ili moze nemacki health nicha.

Ode sajt :smiley: https://flippa.com/8202264-schallzahnburste-test-info

Nego sada gledam na ovoj sugavoj flipi, od 275$ oni mi uplacuju 217$. Previse uzimaju za transfer sve im…
@mrgud koliko su tebi uzeli onda na 450$? I kako si ti isao na onu njihovu Escrow varijantu?

Cestitam ako si zadovoljancifrom
Sta znaci ovo da je kupljen preko pregovora, opisi malo, interesuje me

Pa ako se aukcija zavrsi a nije prodat sajt, svim zainteresovanim stranama prosledis ponudu. Ko je prihvati taj i dobije sajt :slight_smile:

Jesi ti odredio cijenu? Jesi svima istu cijenu poslao ili si nekome vise trazio?