Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Svima situ cenu, ovaj koji je prihvatio malo je oborio i ja sam je prihvatio i to je to.

Jucer sam imao jednu prodaju na affiliate sajtu,a danas 3 prodaje,izgleda da je krenulo :slight_smile: .

4 Likeova

Ja nikako do prodaje da dodjem u PM…Ali je lepo procitati da se kod drugih pokrece pa ce vljda tako i kod mene :slight_smile: Ono sto je dobro je to sto svaki novi tekst mi ode visoko, evo bas sam prosle nedelje jedan objavio i za prvo rangiranje mi je jedan KW odmah u 10 i to cak ispred dobro poznatog sajta za isti KW :slight_smile: Ja sam na 9. a taj sajt na 10. mestu.
Znaci da ubadam KWe kako treba. Onpage mi je dobar, ostaje da poradim na offpage-u.

Dzabe je to sta su pretrage visoko ako nema prodaja, znaci da ili nisi dobro smjestio affiliate linkove ili imas nesto drugo na sajtu sta odvraca kupce i sprijecava ih da kupe pa odlaze sa sajta. A u cemo to gledas te keyworde, jer svi ti serp checkeri lazu i to gadno ?

Gledam u serplab.co.uk a znam nekad i sam da pogledam. Ovo je placena verzija. Kad budem imao veci uzorak onda cu moci da sagledam situaciju oko konverzacije. Generalno oko 70% posete mi zavrsi na Amazonu. Mislim na posetu sa pretrage.Samo sto trenutno nije bas vreme za kipovinu dronova sto se vidi i po trendingu pretrage za ovo doba godine.

Jel probao netko od vas stavit affiliate sajt na blogger, barem za probu?

To mi se čini da bi mogla bit dobra kombinacija.

Zasto mislis da je dobra kombinacija? Ne kazem da nije samo me interesuje zasto mislis da je dobra

Ukoliko neko vrši neko kao svoje ocjenjivaonje na aff sajtovima evo možda ovo nekome pomogne. https://www.w3schools.com/charsets/ref_utf_symbols.asp
Ja sam to radio ispod naziva proizvoda napišem kao rejting sajta npr članak

10 najboljih fudbalskih lopti

Wilson Traditional Soccer Ball

Naš rejting

:soccer::soccer::soccer::soccer::soccer::soccer::soccer::soccer::soccer::soccer:

<p style="font-size:40px">&#9917;&#9917;&#9917;&#9917;&#9917;&#9917;&#9917;&#9917;&#9917;&#9917;</p>.

možete i povećati ove ikonice dodavanjem veličine fonta

Mislim nije ništa pretjerano bitno ovo no eto možda nekome koristi da malo učini sajt drugačijim. Ja sam našao simbol koji je baš top za moj sajt. male stvari čine čoeka srećnim. to što nema prodaje tri dana me ne dotiče, mhm.

Juče sam jedno 6-7 minimu proveo uređujuči članak jedan od 1800 riječi i na kraju je došao do 2600 riječi i ako ovaj članak sam od sebe ne bude rangirao dobro ja stvarno ne znam ništa. Dušu mi uze ovaj sajt.

2 Likeova

Ja vidim sve više sajtove koji rangiraju imaju one zvjezdice. Ne znam jeli se potrefilo ili Google voli te rated post fore

Misliš li rich snipet zvjezdice ili zvjezdice u samom članku? Ja mislim da narod voli zvjezdice srca palčeve smajlije i ostale zajebancije pa čim narod voli gugl nagradi

Da mislim na review snippet

https://developers.google.com/search/docs/data-types/reviews

Sve više prvih rezultata sa tim, barem u niche koju trenutno istražujem

Da, to ti odmah govori da je i niche koji istrazujes prilicno tezak.

Ali to govori i da se isplati uci u taj niche ako nije prejaka konkurencija. Meni stale prodaje,dva dana nista… S tim da je u ovom mjesecu 12 posto zarada od native ads sto je odlicno.

Šta mislite o niši “cribs” meni onako na paušalno istraživanje ne izgleda loše baby cribs, portable cribs, new born i ostali cribs. Izgleda da se dosta prodaju na amazonu a da konkurencija nije prestrašna

1 Like

i ja sam prije nekih 8-9 mjeseci mislio kako nije strasna, no onda sam malo dublje pogledao i zakljucio da je to prerizicno, treba dosta novaca uloziti a pitanje sto ce biti. pa odustao.

npr bestcribs.org slobodna domena i to mi dosta govori da nije toliko strašna konkurencija ili babycrib.info portablecribs.net ili još nekih tako domena

ja sam ušao u nišu đe sam bukvalno 10 sati tražio neku riječ uz glavnu jer su sve domene zauzete

1 Like

U tom slucaju radis brand i kupujes brand domenu.

Tako i bi, no po meni je to jedan od pokazatelja tezine

Ne znam koliko vas ima djecu ali narucivanje krevetica za bebu preko interneta? Dajte molim vas! Nece stvari jednostavno ne narucujes preko neta. To gospodja mora licno da vidi!

4 Likeova

I to 6 puta pre nego sto se donese konacan sud :slight_smile: Ko zna , mozda je na zapadu drugacije :slight_smile:

1 Like