Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Ne znam jel se što promijenilo, al sve do nedavno je bilo aktualno da Google gura svoj Blogger na tražilici, pogotovo ukoliko ime bloga ima exact match pojam što ljudi ukucavaju, a to izgleda idealno za affiliate sajt.

Znam kada sam čitao tu ‘studiju’ u vezi toga, da su je međuostalim dokazivali i na pojmu 'How to Make Money Online, ili make mone on the internet, tako nešto… bio je jako konkurentan pojam, a u prva tri rezultata bio je blogger blog sa jednim jedinim člankom starim ohoho godina, i bez ijednog backlinka.

Ja dok sam koristio blogger odlično su mi blogovi rangirali, ništa lošije od sajtova (čak često i bolje), međutim prošlo je dosta vremena od tad. Sad slabije koristim bloger. Prošle godine sam napravio dva bloga (nisu adult) na našem jeziku (čisto zbog beklinka) prvi ima 10 članaka od po 1-2 rečenice kopirane, 2 slike i jedan članak oko 1500 riječi uvod od nekih 70-80 riječi moj unikatan ostalo kopirano sa raznih sajtova, samo dodato nekoliko h2 tagova u članak. I u sidebar beklink ka mom sajtu. To sam odradio za nekih 3-4 sata. Evo statistike


Drugi blog ima 5 članaka 3 slike 3 članka su dužibe oko 50 riječi kopiranih. jedan unikatan članak od možda 100 riječi i jedan kopiran 150 riječi otprilike. oko 2 sata posla. statistika

Kao što se vidi iz statistike mislim da su blogovi na blogeru odlični za rangiranje u stranim zemljama zbog nacionalnih domena koji svaki blog dobija za sve zemlje i onda je logično da bolje rangira ovakav sajt za naše u njemačkoj jer ima domenu .de no neki sajt .hr .rs .ba ili čak com net org i tu ovi blogovi imaju po meni najveću prednost. Ipak ovo je na našem jeziku i konkurencija je slaba pa gugl rangira i ovakve gluposti.

Problem koji vidim za aff sajt na bloggeru je nemogućnost (ili samo moje neznanje ) za lokalizaciju amazon linkova jer ne bi bilo čudno da neki dobar blog rangira i japanu i indiji itd pa onda nastaje problem sa lokalizacijom linkova koje se na wordpressu lagano odrade s pluginom. Ja sam znao na pojedinim adult blogovima dnevno imati preko 10k prikaza dnevno

Međutim po meni blogovi na bloggeru male šanse imaju u takmičenju sa engleskim affilate sajtovima bar iz mog iskustva tj ove niše u kojoj sam, često sam išao do 20 strane gugla za mnoge termine koji i nisu pretjerano traženi i baš slabo blogger blogova sam vidio. Možda neke niše sam manje konkurencije mogu proći. Mada ja bih vazda radije na bloggeru pravio adsens blog no aff sajt, to je samo moje mišljenje.


Juče sam imao dvije prodaje, bila suša par dana prije njih. jedna od prodaja

Nekog zabolila glava od mog sajta pa uzeo 360 ibuprofen kapsula

Mala kuma iz švedske (naša) kaže da tamo kod njih nema niđe blizu salona namještaja ili đe već ima krevetaca i ostalog i da su za bebu sve online morali naručivat. Bobo ti tek jedno imaš za drugo može i onlajn, vidjećeš


čim ovoliko revieva ima ima i masu više prodaja. a još jedna dobra stvar tu je što su to proizvodi koji imaju solidnu cijenu pa je i solidna zarada od prodaje. Mada je procenat od prodaje čini mi se samo 3% za ove prodaje.

1 Like

Kako ide decki, je l’ uspio tko rangirati site?

10 Likeova

Pa gdje si Ante? :slight_smile:
Vidiš da te svi čekaju:

2 Likeova

Vratija se Šime!:slight_smile:

1 Like

dobro si se sjetio navratit :slight_smile: ko da smo šugavi

kolko sam ja upratio kako meni i većini ide slično (bar sa ove teme), pa radujemo se skokom sa 37 na 32 poziciju i tako, sitnim radostima. mada ja nisam potpuno nezadovoljan. kako tebi ide?

2 Likeova

@anja1 Vidim da si ti najvise zapeo oko toga, ili barem takav dojam ostavljas :stuck_out_tongue: Posalji na pm vise detalja ako zelis, mogu pogledati site pa ti dati svoje misljenje i par savjeta. Osim ako je site o dronovima, naravno.

Kod mene sve po starom, zivim i radim :slight_smile:

@c3po a evo, navratih malo da vidim sta ima novog :slight_smile:

1 Like

Ima nas nekoliko koji zapinjemo, mada verovatno ima i vise ali ne pricaju :slight_smile:
Ja sam igrom slucaja usao u istu nichi kao i ti. Navuklo me par kw-a koje sam nasao pa se sada batrgam i borim. Videcemo na sta ce da izadje.

Ne bi bilo lose da nam das bar neki uvid na sadasnje stanje, zaradu i posjetu nakon sto je prosao decembar. Cini mi se da si pominjao cifru(2000$ dnevno) od koje se mnogima zavrtilo u glavi i mislim da je bas to bio okidac da se dosta ljudi okrene affiliate sajtovima.

Zar nije prodao sajt i krenuo sa novima?

Hajd evo kad je vec tema ozivljena i anja1 se dosta trudi da nam prenese znanje i iskustva da i ja iznesem svoje stanje pa eto nadam se da ce neko pomoci sa nekim prijedlogom, sugestijom itd.
Napravio sam sajt i trenutno ima 20ak clanaka. Svi clanci su dugi oko 2k rijeci izuzev reviewa koji su negdje oko 1k ili manje mada reviewa nema puno. Svaki od clanaka ide na keyworde u rasponu 1000- 10000 s tim da ima varijacija na kojima se moze sabrati i vise a nekima i manje pa evo stanja.
Jedan silos sa 4-5 clanaka od kojeg se nisam puno nadao zapravo i najbolje rangira i svi su keywordi preko 3k pretrazivanja i pozicije su +30 s tim da jedan clanak ima 3 varijacije keyworda i sve kad se saberu imaju preko 10k pretrazivanja i sve su u top30. Jedan clanak sam napravio radi testiranja i on ima oko 20k pretrazivanja i rangira na 50 mjestu s tim da dancea malo i najbolja pozicija mu je bila 35.
Drugi silos u kojem su reviewi slicno rangira, manji je broj pretraga >1000 ali sam uzeo medju najjacim produktima iz te nishe. Dobro mi prolaze novi reviewi i jedan bolje rangira od officijelnog sajta.
Preostala dva silosa u dosta slabije rangiraju i prosjecna mjesta su od oko 50-70 neki jaki keywordi jos nisu ni indexirani kako spada.
Keyword iz domene odnosno exact match domain rangira oko 50og mjesta.
Imam dosta klikova ali nazalost nikako da probijem led sa tom prodajom jednom. Proizvodi nisu skupi i krecu se do 100 dolara. Ima tu nesto posjete s googla, ali jos je to slabo. Nisam radio nikakvu off page optimizaciju osim par linkova sa quore, foruma i jos jedan link iz niche. U zadnje vrijeme sam “zapostavio” sajt jer mi je nekako previse riskantno bilo stavljati linkove na nov sajt, ali bez obzira na to pozicije i dalje rastu.
Isplati li se po vasem misljenju ulagati i dalje trud u ovaj sajt po pozicijama koje sam iznio. On page msm da je dobar, trebao bih jos za svaki clanak ubaciti tablice. Da li vam Rich Snippets pomazu pri rangiranju? Imate li neke metoda da su bile uspjesne ili mozda neke koje su pogorsale stanje? Kako radite backlinkove i s kojim intenzitetom? Nakon koliko vremena ste osjetili veci skok posjete na svojim stranicama? Volio bih da nas se vise ukljuci u raspravu i da probamo oziviti ovu temu i nauciti nesto jedni od drugih ili barem iznijeti neke teorije koje bi mogle zaziviti u praksi.

1 Like

Na zlo će izać ako od mene budete učili, ja ođe više dijelim mišljenje neko svoje, manje znanje koje i nemam neko preveliko jer je i meni većina stvari nova i prvi aff sajt.

meni ovakve custom reklame izgleda daju najbolje rezultate, najveća je konverzija od njih, iako ih nemam preveliki broj. šteta što se ove custom reklame ne računaju u ove native u ovoj aprliskoj akciji ili što se search reklame ne mogu napraviti u ovakvom vertikalnom obliku no su sve horizontalne. Ako neko ne zna kako napravit custom native ads da ovako izgledaju to jes da idu lijevo ili desno u članak, evo kako. napravi se custom native ads sa proizvodima koje vi želite, morate dodati minimum 4 reklame i onda u wordpressu prebacite sa visual na text editor i dodate ovaj kod

<div id="ads" style="float: right; width: 325px; height: 510px; margin-left: 10px; margin-bottom: 20px;"><script type="text/javascript">
amzn_assoc_placement = "adunit0";
amzn_assoc_search_bar = "false";
amzn_assoc_tracking_id = "vaštrakingid";
amzn_assoc_ad_mode = "manual";
amzn_assoc_ad_type = "smart";
amzn_assoc_marketplace = "amazon";
amzn_assoc_region = "US";
amzn_assoc_title = "";
amzn_assoc_linkid = "4444444444";
amzn_assoc_size = "325x500";
amzn_assoc_asins = "ođe kodovi proizvoda";
</script>
<script src="//z-na.amazon-adsystem.com/widgets/onejs?MarketPlace=US"></script></div>

odnosno samo prije koda reklame dodate
<div id="ads" style="float: right; width: 325px; height: 510px; margin-left: 10px; margin-bottom: 20px;"> i na kraj zatvorite kod sa </div>
možete mjenjat lijevo desno đe da bude u textu ova reklama kao i margine i veličinu reklame, postoje neke minimalne i maksimalne veličine koje su dozvoljene, to ćete vidjet kad budete pravili, ako budete pravili ove custom reklame

evo kako ide kod mene od početka (polovina decembra) do sad, da neko ne misli da ja neki novac dobar od ovoga zarađujem, trebao bih malo pojačat i broj tabela jer je i tu dobra konverzija.

4 Likeova

Kakav je ovo CTR od 405%?

Native ads i svi ostali adsi su blokirani sa blokerima dok ako koristis samo link ili neki svoj button onda nisu zato i je bolje njih IMO.

To su linkovi u slikama check price ili buy, nemam mnogo textualnih reklama, sto mi ne racuna impesije tih linkova ne znam

Počeo sam kontaktirati firme koje spominjem u člancima i o čijim proizvodima pišem, nađem njihov sajt i pošaljem im poruku tipa ■■■■■ mu mater već dva artikla sam napisao o vašim proizvodima možete ih slobodno linkovati sa vaših sajtova, neću se ljutiti

Many thanks for getting in touch and for writing such excellent articles.

I am afraid we can’t do links on our website but we would be happy to promote your links on social meda.

U suštini ja zadovoljan.

Drugima ponudio da napišem sjajan revju o njihovom poprilično novom i jedinstvenom proizvodu na tržistu. I odgovore to bi bilo sjajno i da im kažem više informacija a u mejlu stoje i linkovi ka njihovom sajtu linkedin… i huffington postu, meni oči zasijale, reko ja napišem revju i stavim link ka vašem proizvodu dufollow u u drugom članku linkujem ka vašoj kompaniji i onda malo srao kao što znate najbolji linkovi su sa visoko relevantnih sajtova… a vi linkujete članak moj o vašem proizvodu sa huff. dobih :middle_finger:
jebiga moro sam pokušat

Pošto kažu ljudi da gugl voli kad neko traži brend nejm nekad kad mi se da odem na neki anon surf pa kucam u guglu svoj brend nejm i ostanem na sajtu 15ak min otvorim nekoliko stranica… ne koristim to pretjerano, ponekad.

Naručio sam govana sa fivera jer sam se navukao, priznajem. čak i mislim da su sranje, ali svako malo otvorim fiverr i gledam šta bih mogao naručit. ispada da testiram gugl ili imam neku destruktivnu stranu ličnosti. Evo šta sam naručio pdf submišn, napravio infografiku koja je objavljena na sajtu dodao link pretvorio u pdf i naručio gig. naručio drip feed social signals, naručio 20 porum postova đe se dopušta koliko oćeš url i anchora i naručio 100 bukmarksa sa najpoznatijih bukmarking sajtova. mislim da ovi gigovi ne mogu neku veliku štetu napravit. najvjerovatnije ni korist. kupuješ nešta i razmišljaš dobro je neće štetu preveliku napravit. da to radim.

spomenuh gore da sam napravio još jednu infografiku i to mi je baš u zadnje zanimljivo radit. Ukoliko je neki članak tu neđe da dobro rangira malo dodam novog sadržaja i infografiku. nije to sad neka jebačka infografika ali može proć, valjda.

Za sad u aprilu 5 prodaja, ali tempo rasta posjete sa gugla mi se ne sviđa baš pretjerano.


Moglo je to malo brže i jače slobodno. Treba djecu naranit ženi para obezbjedit. Stalno naručuje nešta bog je ■■■■ sa fb, naočale, lače, haljine, parfeme i ništa nije skupo, tako kaže. Nije, neka si kupila kažem ja.

:woman: :punch: :muscle: :family_man_woman_girl_boy:

Haha sad viđeh među ikonicama na forumu ima ikonica dva muškarca sa djecom, vrh.
family-men-girl-boy (naziv ikonice)
:family_men_girl_boy:
evo i veća verzija

10 Likeova

Hahaha… ti si zakon, baš se nasmijah za dobro jutro… :joy:

Ja se često nasmijem koleginom iskrenom pisanju. :slight_smile:

Nije nista skupo jer je u pitanju akcija! Zasto ne bi sada kupile sanke? Znam vec sve price

je pa jel ti ne vidiš da vrijeme naprosto leti…dok trepneš okom evo ti zime, bit će i :cloud_snow: … pa valjalo bi kupiti sanjke i pripremiti se na vrijeme, a ne čekati zadnji čas pa onda izgubiti glavu u potrazi za sanjkama po paprenoj cijeni… to bzvz … bolje sanjke pribaviti sada :grinning:

Bio sam blizu odluke da batalim sajt ovaj bar na 20ak dana. Potroši mi brdo vremena, para i živaca. 4 mjeseca se zajebavam sa sajtom da mi donese 15-20 posjeta sa gugla dnevno. Premalo po meni. Na ostalim mojim sajtovima počela dobro opadat posjeta i zarada pa se moram i tome posvetit.

No vuče me nešta non stop da se vraćam na sajt i radim, gledam istražujem.

Danas dobijam mejl, pošto mi ranije nisu odgovorili, pa sam mislio da nisu zainteresovani

This sounds great. If you write the articles on your site, I am glad to link them on a high quality Huffington Post article.

What do you need from me to move forward?

Pa me i to gurnu da se vrnem ovom sajtu. Za 20ak dolara dobiću dobrog sadržaja na sajtu i link sa huff. Lijepo.

Mislio sam jedan kratki kejs stadi napravit (nevezano za aff sajtove) pokušaj prodaje domaćeg sajta koji zarađuje oko 5 centi dnevno za 500E. No neću davit ljude previše. Pošto prečesto kucam ođe ionako. Riječ je o jednom medicinskom sajtu sa dobrom com domenom starom 4-5 god sa uskom temom na koju se nadovezuje operacija koju rade klinike i te operacije su poskupe pa sam ponudio 15ak klinika (cijela ex yu) sajt, pa ću ođe javit kako je prošlo. Dobio sam za sad 4 negativna odgovora i jedno raspitivanje o posjećenosti. Svima sam isti mejl slao. Danas ću jedan jebački mejl sastaviti ovima što se raspituju o tome kao je sama domena top, o relevantnim linkovima, seo, digitalni marketing, ciljanim posjetama, dati primjere kako mu mogu doprinjeti u zaradi i zašto njima vrijedi taj sajt od 50-100 pregleda dnevno + fb 48 lajkova + blog na blogeru 10ak pregleda treba da vrijedi više od 500E, a meni ne vrijede iskreno baš previše no samo adsens zaradu koju donesu.

2 Likeova