Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Ovo si lepo rekao, organizacija je kljuc uspeha. A ja nikako da se organizujem. Non stop sam u haosu i onda sta da radim, ajd da odigram jednu DOTU da sve legne i jedna se pretvori u 3 i prodje vreme, pa se ond anerviram sto sam izgubio vreme pa ajd sutra cu sve lepo da odradim i tako vec mesec dana :smiley:

Imam gotov sajt na koji sam ubacio clanke, slike i ostalo samo jos da ga ulinkam i organizujem sidebar-ove da budu relevantni za kategoriju u kojoj se prikazuju i to mi stoji vec 5 dana…A bar da nesto pametno odradim nego zevzecim…

Evo ja da se javim čisto da zainteresujem druge, svi pošli u fb. Gledam juče jedan članak na sajtu i nema neke velike konkurencije i dobro je napisan, lijepo ogranizovan, napisan u januaru i neđe je oko 30 i neke pozicije za termin kori i nije baš pretjerano tražen i nije bajing


I vidim u podnaslovima da mi se stalno vrti ta fraza u svakom a ima ih 5-6 i vidim da su h3 tagovi, a ne h2 dje bi trebali biti, pa sam to mijenjao i izbacio iz 2 podnaslova tu ključnu frazu i dodao još teksta i još jedan podnaslov pa ćemo viđet mijenja li se šta.

Imam 4 članka koji imaju inforgafike i 3 rangiraju i oni imaju inforgrafiku na početku članka, ovaj 4 ima na kraju članka inforafiku i nalazio se na dobrim pozicijama i niko ne dolazi na njega


ova ravna linija predstavlja prvo mjesto na guglu ali niko nije dolazio na članak i logično je gugl mu je sniozio rangiranje. Nisam napisao meta description pa je moguće zbog toga da je ctr nikakav. Sad ću to izmjeniti naravno.

Jedan od rijetkih review članaka koji rangira je ovaj sa infografikom na početku članka evo za jedan termin kako rangira


Vidim u webmaster toolsu da rangira i za neke termine kojih nemam u članku vs drugi predmet i taj termin (tj. drugi taj predmet, naziv predmeta) se uopšte ne spominje u tom članku, interesantno je to što sam taj predmet ubacio u dvije kastom reklame koje su u tom članku i sad ja pojma nemam da li je moguće da gugl iz javaskripta (amazon native reklame) čupa tekst (naziv tog drugog predmeta) pa povezuje i izbacuje u rezultatima pretrage. Neđe sam čitao da gugl može prepoznati sadržaj u javaskriptu, neđe da ne može, uglavnom interesantno.

Odlučio sam da ću malo manje raditi review članke jer se većina aff sajtova na tome i best listama zasniva. Malo više komparacije i razlike proizvoda jer je manja konkurencija, review za neki proizvod koji je noviji može proći jer još uvijek nema brdo review članaka za njega, a za proizvode koji su na tržištu godinama malo je teže probiti se.

Malo mi se volja povratila pa ću možda u naletu krenuti sa još jednim sajtom iz iste niše. Greota je propuštat šansu za lakšu posjetu no s ovim prvim sajtom.

3 Likeova

@anja1

Bas volim citati tvoje postove i pratiti napredak iako se nikad nisam ovim bavio niti me bas nesto privlaci ali je svakako gust pratiti tvoj napredak. Bravo.

1 Like

Evo da drmnem ja jedan apdejt kako ide


samo organska posjeta
zarada u junu

Kretenizam je ne pravit nove sajtove na osnovu meni dostupnih podataka od ovog sajta, ali baš sam male snage zadnjih dana.

Gledam ja nešta teoretišem o seo pa treba vako pa nako pa tu ubacit bold pa vamo stavit h2 ođe h4 pa caption na slici pa inforgafike i sto raznih čuda i onda ja kontam imam 101 članak na sajtu objavljen prosječna dužina nek je 1000 riječi i sve i da sam išao sistemom ćorave koke ponekad mislim da bi skoro sve isto bilo. Da nisam mnogo filozofiro, izučavo i proučavao no samo objavio kupljene članke i kraj priče.

Jednom sam pitao jednog lika ko je taj lik na novčanici od lupam 500 dinara. Kaže on koga boli ■■■■■ i u pravu je. Potrošio sam uludo previše vremena razmišljajući.

Samo treba štancat sajtove, 100 članaka 1000 dolara sa dostupnim statističkim i malo poboljšanim znanjem vjerovatno će i bolje zarađivat. 30 ak istih ili vrlo sličnih članaka koji donose posjetu ponovim, ostale nove teme načnem pa i na tom sajtu vidim koje od tih 70 novih tema lakše prolaze. Onda još štancam sajtova , a uz put i ponovim na prvom sajtu prolazne teme od novih 70. No volje mi fali. Na nekim domaćim adsens sajtovima sam za neke termine nekad drzao 13 od prvih 15 pozicija ovim sistemom, Zlo bilo viđet kolko sam okupiro gugl da me posjetioci ne mogu izbjeć sve i da hoće. Malo više sam zapustio te sajtove, ali taj sistem je vrhunski.

Imal ko još da se zanima sa ovim amazonom? ide li vama?

4 Likeova

Koliko sad mjesečno izdvajaš za članke, jel više od ovih 200 eura koliko zaradiš? Koliko si do sada uložio? Što radiš ti kada ne pišeš članke sam. Ja se ne mogu zamisliti da radim projekt na engleskom jer ne bi sam mogao raditi praktični ništa osim tehničke strane, seo analize pa bi se osjećao beskorisno dok plaćam članke i linkove i čekam.

Jel radiš još neke projekte uz ovaj?

Nemam ja ništa određeno da kažem 10 20 članaka mjesečno. No kako imam volje izučavam (vjerovatno amaterski) teme koje bih mogao zadat i sve to radim odokativno. U aprilu je objavljeno 10ak članaka u maju 6 čini mi se sad u junu 10ak za sad. Šta ja radim? Izučavam, studiram :slight_smile: kad mi pošalju tekst isprovjeravam ubacim linkove ka amazonu, infografiku napravim ako mi se da slike ubacim, gledam kako da to meni to sve optimizujem da je dobro, ubacim još koju informaciju ili neki podnaslov koji bi mozda mogao biti bitan ili donijeti posjete. Onda satima izučavam wmt pa gledam koji su novi proizvodi na amazonu iz moje niše koji imaju dobre ocjene malo revjueva, koji se dobro prodaju, koja pitanja o tim proizvodima postavljaju ljudi. Onda nekad trazim novije sajtove iz moje niše pratim za koje termine oni dobijaju posjetu, gledam onda za te termine konkurenciju. Pa onda na stare postove se vrnem nekad pa gledam zašto ne rangira pokušavam uć guglu u glavu i tako 100 nekih stvari koje su možda nekom besmislene ili beskorisne, a možda zaista i jesu. Medjutim u zadnje skoro ništa ne radim jer kao što rekoh volje nemam.

Ne vodim evidenciju koliko sam potrošio mislim otprilike oko 1300 dolara, nisam siguran.

Uz ovaj sajt imam brdo sajtova adult i adsens koji postepeno ali konstantno padaju zbog nerada na njima, međutim još uvijek mogu finansirat ovaj sajt i svu ostalu zajebanciju.

Trebao bi naći volje kad ti je već krenulo. Ako ja nakon 2 godine muke nalazim volje, i što sam više frustriran sve više radim jer ne želim da sve bude uzalud ti bi sa ovim rezultatima i smjerom trebao sad dati gasa i ostvariti cilj koji si zadao do kraja godine. Problem je taj ti ne možeš pisati sam tekst a moraš ga plaćati pa je teško pojačati temo, a tekst je tu ipak najbitniji jer kako si sam rekao, ovo sve što ti radiš to je ono što svaki webmajstor želi raditi, gledati, istraživati i te gluposti, to svak voli raditi ali tebi je broj članaka taj koji radi razliku.

jesi ti batalio igrice skroz ili možeš izvući para za život od njih još uvijek? ili si u nečem drugom sem rezerviraj.hr?

vazda meni dođu periodi bezvoljni al i prođu prilično brzo. cilj sam sebi zadao za godinu i po (krajnji rok) je da ovaj sajt zarađuje 2000$ mjesečno. od septembra bi trebalo da se pojača tempo i mali kreće u vrtić pa će žena uskočit sa pisanjem tako da očekujem pored kupljenih članaka i nove članke besplatne pa računam da će to sve dat rezultata. Krenuo sam i ja jedan članak napisati al muka je golema masu vremena sam potrošio za članak od 1700 riječi i ja mu još kraja ne nazirem.

alooo, to je esencija ovog posla :slight_smile:

Batalio jesam igrice, ali nećeš vjerovati posjeta pada a klik stalno raste, ono odem jučer npr i vidim sajt 3 prikaza 1 klik 2,50 eura igrice i tako kako imam još masu domena svaki dan ulete neki jaki klikovi pa zarada ne pada evo ovo razdoblje lani, 3 puta manje prikaza ista zarada cca pa se krpam sa time, a i dok su mi igrice išle od adsensa sam uložio pare u http://www.apartmani-sime.com/ zadnje tren prije nego sam sve spičkao, jer kako je išlo ja sam mislio izgradit ću 3-4 takve na kraju uspio pola jedne srečom, pa sad to financira moje zgubidane na netu ali valjda će biti bolje nešto se miče naprijed, počivam dobivati neke ideje itd, imam osjećaj da ne može ni recesija trajati zauvijek.

sjećam se da si pričao da si uložio u apartmane i sjećam se da si obrtao baš dobre cifre, da si išao na maldive ili tako nešta ako nisam permutovao. Ma ništa bez nekretnina. I ja sam uložio dio u kuću na moru u CG, a ovaj sajt sam najviše i krenuo da guram da dođe do tolike cifre da ga mogu prodati i kupiti stan u Banja Luci jer domaći adsens i adult ne mogu dobiti ni približnu cifru kao amazon sajt pri prodaji iako mogu donijeti lijepe pare za život.

Jel to niskoenergetska, montazna gradnja? Ako nije tajna, koliko te kostao taj pothvat?

Svaka cast anja1, to je pravi uspjeh, ja sam ovaj mjesec zaradio 6 dolara, hahahaha.

@anja1

Zainteresirao se nesto za ovaj Amazon affiliate pa me zanima da li se isplati krenuti u to, da li jos uvijek prolazi? Mogu poslat par pitanja oko niche i samog pocetka na PM? :slight_smile:

Ukoliko imas dovoljno para za uloziti prolazi, cinjenica je da sad u 95% nicha ima solidna konkurencija znaci jedno 2000$ racunaj za linkove i malo srece i na prvoj strani si :stuck_out_tongue:

Da vas motivise malo ova tema, nadjoh neki dan ovaj sajt na flippi i ono sto je zanimljivo jest da je star nesto manje od godinu dana a bezobrazne pare generise https://www.420beginner.com/

Nisi se valjda obogatio kad više ne stavljaš slike :smiley:
kako ide sajt?

1 Like

Na moru sam u Cg pa bukvalno nista ne radim eo mjesec dana i planiram da tako i ostane do polovine septembra do kad sam odje. A palo mi je na pamet da apdejtujem kako ide no me mrzi.

Svecano obecavam da kad zgrnem para necu vas zaboravit ko ostali internet burzuji sto utekose s foruma :slight_smile:

U junu 283$ zarada u julu do juce 324$. Posjeta skocila u Slike cu bacit kad budem palio laptop.

kucah na mob al upalih laptop zbog slika, apdejt bez slika je bezveze



11 Likeova

Ovo je sjajno, ne sumnjam da će završiti kako si zamislio, velikom prodajom. Šteta što si zapustio to na par mjeseci, možeš barem nove tekstove naručiti i postavljati dok si na moru.

Lijepo, covjek na moru a pare dolaze. Sto mislis zasto je tvoj site krenuo dobrim putem?
jel zbog dobrog odabira niche?
backlinkova?
kvalitetnog contenta?
Izgleda sitea?

Ajd nam po svojoj procjeni rangiraj ovo gore po vaznosti ako nije problem pa da se znamo fokusirat.

2 Likeova

imam već tri članka, pristigla al mi se ne da da ih postavim na sajt, a nije da ne bi trebalo. Možda ću se nakanit narednih dana. bi u julu prodaja nekog šatora od 500 i kusur dolara i samo to donese 40 i kusur dolara a taj šator je niđe veze sa tematikom sajta. odnos prodaja koje su planirane i o čemu je riječ na sajtu i ostalog je pola pola ili možda čak više proizvoda nevezanih za tematiku sajta i to je ono što mi se sviđa kod amazona i u čemu je bolji o dropšipinga što je vidim aktuelno. naravno procenti su manji, ali je daleko više kupovina.

što se tiče samo sajta počelo je masu toga rangirat solidnije, opet najbolje mi rangiraju zbog najmanje konkurencije čllanci razlike u proizvodima

@dadaas
sajt je krenuo dobrim putem po meni najviše zbog količine sadržaja. rijetko koji amazon aff sajt ima mnogo članaka kod mene je 100 i kusur članaka i jednostavno čak i po sistemu ćorave koke mora se ubosti, drugo mislim da je i dužina članaka jako bitna pogovo za npr teme koje nisu previše dobro pokrivene kao što su razlike u proizvodima. ja gledam da mi je svaki članak duži od najdužeg članka na prvoj stranici a ako su u pitanju teme đe se pišu članci od 3 4 5 i više hiljada riječi te teme za sada preskačem. mislim da je bitan odabir tema za članke i ispitivanje konkurencije. najmilije mi je viđet da su neke teme od 400 500 riječi neđe posjećene. sa člankom od 800 riječi i malo on pejdž seoa nemoguće je brzo ne probit se. što se tiče beklinkova nije to neki kvalitet da bi to bilo previše bitno. meni je nekako logično da gugl smatra da je kvalitniji sajt ako ima više sadržaja npr sajt od 20 članaka i sajt od 100 (mada beklinko demantuje sa 30-40 članaka ali je on druga priča sa vrhunskim kvalitetnim sadržajem, dužinom i beklinkovima)

kvalitet sadržaja, tja ne znam šta bih rekao o tome, svi sajtovi imaju otprilike isti ili sličan sadržaj što se tiče kvaliteta tako da tu nema prevelikih razlika i mnogo toga se svodi na otkrivanje slabije pokrivene teme a ipak tražene teme.

izgled sajta pojma nemam koliko je bitan. ja sam za razliku od većine aff sajtova odlučio da na hompejdžu ne forsiram određene članke i ne linkujem ih sa hompejdža no u sidebaru su random postovi pa mi nekako logično da tako cirkuliše sok kroz cijeli sajt a bitnije članke i one koje bih htio da bolje rangiram malo više linkujem preko članaka. kategorije sam davno dendeksovao. nisam još uvijek ubacio ni about us contact i sl. nisam ubacio ni subskripšn neki.

što se tiče niše ova moja je široka i kad sam odlučio se za nju više sam računao na to da ima masu proizvoda vezano za nišu no što sam gledao konkurenciju. iskreno mislim da nisam ni ispitivao konkurenciju, a kakva je konkurencija jasno mi je bilo več kod odabira domene jer je trajalo baš mnogo da nađem slobodnu kom domenu sa poprilično bezveznom drugom rječju. prednost niše je što ima mnogo različitih proizvoda i nepresušno mnogo tema. al da je pametno odabrana niša ne mogu reć, možda, al ne sa strane konkurencije no širine i tema o kojim se može pisati i mogućnosti prodaje banera (masu se prodaju na sličnim sajtovima) i što vrijednost sajta iz ove niše mislim (možda griješim) bi mogla bit veća no npr aff sajta o vakum usisivačima.

gledao sam kod ovih best članaka takođe da ne bude uopšteno previše no best iz određene manje kategorije. uvijek prije narudžbe članka pregledam članke na prvoj i drugoj strani i vidim ima li tu smisla da se guram. Npr nije mi logično bilo da se guram za best under $500 đe ima masu sajtova pa ja napravim best under 600 ili ne stavim best under 200 no 300. još nisam odlučio da se zaletim na te traženije i jače termine.

da se vrnem na beklinkove imam 2 beklinka iz autor boxa sa jednog baš jakog sajta iz moje niše i to smatram za najjače linkove. imam 3-4 linka sa onih sajtova kao medium iz članaka. rss feed na bloger blogu u sidebaru đe je 4 unikatna članka dugačka, link dva s foruma iz niše, 20ak komentara s relevantnih sajtova, pinterest, onda infografike po sajtovima đe se djele, sa scoop it quore bookmark sajtova i još tu ima i bar 100-200 baš smećarskih linkova. Uglavnom sve ukupno mislim da linkovi ne igraju neku previše bitnu ulogu. ne tvrdim da može bez njih ali… eo gledam imam linkove i sa redita i sa weblija, čini mi se da sam tamo napravio unikatan sajt pa linkovao. imam i kod jednog pisca link koji je objavila na svom blogu. Na wmt piše da 136 domena linkuje na sajt. Da ne bude zabune oko ovog broja i smećarskih linkova, mislim da masa njih nije uopšte indeksovana.

meni je interesantan rast pozicija za neke članke koji su npr u januaru ili februaru napisani i nisu doradjivani nisu dodatno linkovani i of ni on pejdž


tek je pred kraj juna među deset ušao članak

Neki dalji plan je novi članci na ovom sajtu plus jedan (ili više) novi sajt sa najlakšim i najprofitabilnijim temama sa prvog plus neke nove teme, ali sve to kad mi se volja vrati.

1 Like