Pitanja oko Amazon affiliate sajta

54

Evo koliko sam potrošio na apvorku do sad, još van toga je bilo vjerovatno oko 400$ možda malo manje ni sam ne znam.

Eo zarade za septembar

Oktobar za sad

Treći oktobar je donio nevjerovatnu konverziju

No to me nije pretjerano obradovalo je mi opada broj klikova jer opada broj posjeta, a nevolja je što me volja za rad baš izbjegava i sav sam nekako nikakav, ništa mi se ne radi pa kad je takva situacija 5 dana ništa dirno nisam, a ne može se tako do 2000$ mjesečno. Ne može.

Eo danas opet krenuh u pobjede nove doduše ne sa nekim velikim entuzijazmom i sa čestom mišlju da sve rasprodam i da ležim i ležim danima. Možda i igrice da igram.


Znao sam ja da će ovaj šupak gugl ovako reagovat i najavio sam pad posjete ali da mi je milo što sam bio u pravu nije.

Eno mi žena piše prvi članak. Nek radi malo. Dodao sam dva nova članka danas što sam dobio ranije, al sve to onako preko volje, bez provjeravanja, optimizovanja, dobrog uređivanja.

3 Likeova

Fino bgm samo nastavi ovakvim tempom.

Pitanje za AMAZONCE, imam amazon affiliate website eh sada kada mi neko dodje na produkt stranicu i zeli taj produkt, produkt mu automatski ode u kantu. Kada kupac zeli da kupi taj produkt mora otici na checkout, tako da bi bio preusmjeren na amazon i kupio produkt.

Sta vi savjetujete da postavim link koji ce kupca odma preusmjeriti na amazon ili da zadrzim ovaj gore proces, sta kod vas donosi vise ZARADE, koji nacin?

Hvala vam.

Mislim da aff prodaja ide preko Inka a ne košarice? Osim ako Amazon nije dao neke nove mogućnosti…

Spy On Competitors 12.144 Keywords - TRAFIKA ZA VAS WEBSITE

Evo na koje long tail keywords / keywords pucaju ovi veliki Amazon Affiliate Websites itd.

Best keywords for SEO & PPC sa ovih 7 websajtova http://prntscr.com/gu1z3u

Napravio sam vam excel sheet long tail keywords / keywords, preko kojih mozete dobijati finu mjesecnu organic trafiku na svoj website, ako imate dobre clanke / good content.

Ako imate nekih pitanja ili bi zeljeli doci do nekih informacija od svoje kompeticije, pisite mozda vam se moze pomoci :slight_smile:

DOWNLOAD FILE Razlog sto sam ovako postavio da skinete file je zato sto nemogu ovdje upload: Sorry, the file you are trying to upload is not authorized (authorized extensions: jpg, jpeg, png, gif).

Lp

1 Like

Pogledao sam malo fajl. Ovde velika većina fraza nije ono što veliki ciljaju, nego ono za šta rangiraju (a to je velika razlika).

I oni, kao i većina amazon affiliate, ciljaju uglavnom buying keyowrds (naravno, neki idu i na informational keywords, no bar thewirecutter.com to uopšte ne radi).

Mali affiliate sajtovi će teško ragirati za jake, kompetitivne buying fraze. Pogotove ne za fraze koje kače sve od ‘igle do lokomotive’. Treba početi sa malom nišom i postati koliki toliki autoriter u njoj. Tada se mnogo lakše rangirati za fraze koje se ciljaju u odnosu kada se počne sa svaštarom. Kada se pokrije većina tema u niši i stekne se neki autoritet, tematika sajta može da se širi.

Ovakvi fajlovi su mi super za dobiti ideju o nekoj svojoj niši u kojoj se može pokrenuti projekat.

Hvala za odgovor, drago mi je da ti se svidja lista. Barem moze za nesto da se koristi.

Uvršten mi je sajt u 50 najboljih na svijetu iz moje niše na najboljoj listi koja postoji na netu, izdjeljeni su sajtovi po kategorijama a moj je u guru kategoriji. Uiiiiip.

Doduše ovo se desilo krajem jula ali ja sam tek sad vidio poruku na fb od njih. Prvo su me kontaktirali da mi kažu da sam međ kandidatima. Vako kažu:

I am happy to inform you that your blog has been nominated to appear in our list of ‘The Best xxxxx Blogs of 2017,’ which is currently being compiled by my team and I at xxxxx. I thought it would be nice to inform you that, after extensive web research, we have found your blog to be among the very best of 2017.

I would like to extend my sincere congratulations! I really enjoyed your writing style, your web design, and your overall aesthetic. Your professionalism and passion for what you are doing cought our eyes.

Dear xxxxx Team,

Congratulations, I am happy to present you with “The Best xxxx Blogs of 2017” by xxxx, where your blog is now officially featured! Your site has been awarded a place in our “Gurus” category.

Da vas ne lažem nekako mi baš milo

Inače nevezano za ovo vrnula mi se volja i solidno sam zapeo zadnja dva-tri dana i žena pomalo ulazi u fazon sa pisanjem pa dodajem nove članke i proširujem stare sa novim informacijama. Pokušaću na nekim starim člancima da ove nove informacije ukoliko ih ima malo više da splitujem post i da nove informacije objavljujem na sajt/post/2 čisto da vidim da li će gugl bolje reagovat na te splitovane postove iako ih ja ne volim nikako vidjeti na sajtovima. Kad napravim izmjene fečujem na wmt da gugl odmah povata izmjene koje sam napravio.

Kako kod ostalih ide, radi li se ima li para ima li očekivanja velikijeh?

3 Likeova

To je jedna od mojih omiljenih link building taktika. Sa malim twistom naravno.

Uvek me raduje kada se webmajstori odabranih sajtova obraduju izborom, kao što si se i ti obradovao sada, . :slight_smile:

1 Like

Tja znao sam da će neko uletit i naravno da jeste link bilding taktika, ali sad ti moraš da budeš partibrejker i da mi kažeš to ti je kurčina obična, pusti da se radujem i kurčim. Oni čak i nude bedž da baciš na sajt i linkuješ ka njima ali niko te ne tjera da ga staviš na sajt i linkuješ ka njima kao što ni ja nisam. Kao što te niko ne tjera da ih ikad iđe spomeneš Fazon je što je stvarno lista odlično odrađena i rangira za solidno termina i ima 8900 riječi lijepo napisanih lijepo, kategorija sajtova lijepo organizovanih i sve ostalo. E sad ja baš nisam uvjeren da je to dobra link bilding taktika jer to dođe kao recipročno linkovanje. No kad sam guglao i ranije sam često nailazio na prošlogodišnju listu i mogu reći poslije svega da mi je milo što sam međ odličnim sajtovima makar bio dio linkbilding plana.

Hah, nisam napisao komentar da budem partibrejker, već da može na primeru da se vidi da to pali. :smiley: Neće te niko terati da postaviš badge, mnogi će to ipak uraditi.

Ovo su super linkovi za dobijanje autoriteta.

Naravno da pali i mnogo bitnije stvari od linka se mogu dobit preko sujete.

Po meni ovaj clanak 50 najboljih blogova minimum kosta sa pisanjem ispitivanjem kontaktiranjem 500$ al bas minimum vjerovatno i solidno vise za jedan ozbiljan sajt, da bi dobio od 5-10 linkova max. I to reciprocnih linkova. Zar se isplati? Zar vrijede toliko ti linkovi?

Dobro stavice dva tri sajta bedz na homepejdz pa ce to povecat vrijednost, ali to ipak ostaju reciprocni linkovi.

Ne mislim da si partibrejker :slight_smile:

No sama cinjenica da me mozda ako ne coek onda neki bot svrstao medj 50 iz moje nise meni je satisfakcija.

1 Like

Ja sam do sada imao uvek preko 20% success rate, s tim da sam pazio koje sajtove biram da stavim u top listu.

Slažem se sa tvojom procenom, skupo izađe sve to organizovati. No manje više bilo koji white hat link building metod košta relativno puno.

Na tebi je da ceniš da li vredi. :wink: Po meni vredi, i nema veze što su recipročni linkovi. Sledeće godine napraviš reviziju tog članka, staviš staru listu kao download u pdf formatu, linkovi sa svih starih sajtova ostaju plus dolaze novi… :slight_smile:

Naravno, ne bih ovo koristio kao jedinu link building metodu.

Dalje o ceni, i Skyscraper je skup na primer. Treba napraviti dobar sadržaj i posle isto tako raditi outreach. I broken link building košta. I klasičan guest post outreach. :slight_smile:

Na kraju krajeva i ako se bavite kupovinom linkova ili PBNovima, i to košta, možda čak i više. Ništa bez ulaganja novca, vremena, ili obadva. :slight_smile:

Po meni se ne moze nista mjeriti sa sadrzajem. Pored dobrog sadrzaja bitno ga je dobro organizovat, dobar on page uradit za svaki clanak i uvijek imat vise informacija od konkurencije. Dobar odabir podtema unutar sajta linkovanje, sinonimi itd. I mozda i najbitnija stvar je odabir teme.

Sve to zajedno po meni moze dat bolje rezultate od of pejdz linkbildinga i prilicno je jednostavnije, manje vremena uzima i jeftinije je. A ukoliko je potrebno puno of pejdz posla odradit jer naravno da ima takvih tema dje su potrebni jaki linkovi, onda je bolje potrosit malo vise vremena i naci temu dje ima mjesta za ugurat se, a vazda ima takvih tema.

Uzmi beklinka koji sve ima od sadrzaja linkova organizacije… bukvalno sve. Cemu guranje u npr usku temu On page seo. Prilicno je logicno po meni naci neku podtemu, ispitati koja tema bi mogla se pokrit i dobit posjeta nego se tu gurati i radit mukotrpan of pejdz seo. I sto je najgore nikad s linkovima niko ne moze bit siguran sta radi i do kad ce raditi.

Naravno da imam i ja linkove i ne sporim vaznost samo cini mi se da je dobar odabir tema i on page laksi put ka dobijanju posjete sa gugla

Affiliate Marketing: Alternativa za Amazon Associates

ShareASale
ShareASale je super opcija oni su partner sa mnogo velikih biznisa kao sto su Rent the Runway, Modcloth, Cricut, Fanatics, Gymboree, TinyPrints, Warby Parker, NFL Shop, itd.

Commission Junction
Oni rade sa velikim brojem discount/affordable retailers kao sto su 6pm, BuyBuyBaby, Booking, Allstate, Overstock, H&R Block, TurboTax, itd.

Skimlinks

Skimlinks radi sa velikim prodavnicama u kojima svaki dan veliki broj Amarikanaca kupuje, a to su Target, Wal-Mart, JCPenny, Sephora, Macy’s, Nordstrom, itd.

Lp

1 Like

Evo jos nesto da dodam na ovu temu ( djeluje mi kao da je TEMA UMRLA) pa reko da je malo ozivim…

Wiki Reviews - https://wiki.ezvid.com/

Semrush promet ove gore stranice je ogroman http://prntscr.com/gwk3v3 , sto znaci da oni znaju sta rade i od njih se moze nesto nauciti.

Stranica na kojoj mozete pronaci (amazon affiliate niche ideas) i opredjeliti se u kom smjeru da sagradite svoj vlastiti website.

Lp

1 Like

@Jeronimo034 jesi li pogledao preko mobilnog ovu tabelu što napraviš u table makeru

meni te responzitivne tabele izgledaju baš ružno kad prebace se u mob verziju, svaki proizvod dobije novi red i uopšte se ne vidi upoređivanje proizvoda. ja sam odustao od tih responzitivnih tabela baš zbog toga, ljepše mnogo izgleda kad se može skrolovat tabela lijevo desno, bar meni. možda i na tom pluginu postoji opcija da ne bude responzitivna tabela, na jednom koji sam koristio postoji opcija ta.

kako ide sajt na njemačkom, radiš li il se zajebavaš?


best članak poslije apdejta sa jednim podnaslovom i 200 riječi za termin koji je pomalo tražen a koji nije baš obrađen ni kod mene ni kod ostalih, a vidio sam na wmt da post rangira na nekoj oko 10 pozicije u guglu za traženje proizvoda sa tim featuredom i još sam dodao jednu onu automatsku tabelu i par rečenica ispod nje takođe za podgrupu proizvoda koja je manje tražena i jeftinija od glavne. Po ova dva skoka organske posjete vidim da gugl ekspresno brzo reaguje na izmjene u članku. Jesam ga ja fečovao ali opet je baš brz napredak na guglu. Raduje i što posjetioci nakom dodatka na članku ostaju duže no inače.

Zanimljivo mi je viđet da članak koji je supruga napisala 8og oktobra 11og dobio posjeta sa gugla. To je termin od 110 mjesečnih traženja i nije neka golema konkurencija ali opet je baš brzo pojavljivanje vjerovatno na prvoj strani gugla nije wmt još učitao rezultate na kojoj sam poziciji.

još jedan apdejtovan članak.

Jedan apdejtovan članak u koji sam dodao vezanu temu ali sam splitovao članak tj dodao još jednu stranicu sa tom temom nije za sada napredovao u guglu. Zanimljivo mi je da mi i jedan splitovani post davno napisan duže mu je trebalo no većini ostalih članaka da krene da rangira.

E da malo pojasnim oko apdejta, na wmt gledam za koje termine sajt rangira da je solidno mjesto od 5 do 19 otprilike, da ima do stotinu traženja mjesečno i da nije golema pokrivenost teme pa dodajem podnaslove sa tim ili sličnim terminima da pokrijem to polje bolje.

zanimljivo je takođe što iz nekih članaka sam na wmt vidio neke zanimljive teme za koje neki članci rangiraju iako su skroz nevezani za moju niše već se u nekim kombinacija podnaslovima naslovima spominje ponešta pa sam članak rangira za te neke čudne fraze. Neke od tih fraza su prilično tražene što vidim po broju impresija. Šteta je tako neke te fraze koje su ekstra lake čim članak koji nije u vezi toga rangira ostanu tako nepokrivene, al štaš. WMT je blago informacija. Da mi je kod konkurencije zavirit malo samo malo u wmt.

Raduje mali uzlazni trend. Nadam se da će se i nastaviti.

Zarada za sad u oktobru


zadnjih dana utanjilo al nema veze samo nek posjeta ide na gore.

Naručio sam još tri kračlanka i jedan dugometražni od 4000 riječi plus što ću tu još imat dodatnih podnaslova tako da će to biti prvi te vrste članak, tipa kilometarski. Best vrsta proizvoda i onda best sa 4 podvrste koji će biti u h2 tagu podnaslovi i ako prvi termin bude nedostižan onda sam uvjeren da će članak rangirati za mnogo podgrupa. Uložio sam puno u osmišljavanje izgleda članka i u samom članku biće dosta proizvoda i vjerovatno puno kupovina jer nije riječ o preskupim proizvodima, čak i ove podgrupe su poprilično loše obrađene. Očekujem baš mnogo posjete od ovog članka kad ga objavim. I baš ću se potrudit oko njega kad stigne 17og pa očekujem već oko 25og ako ne i ranije posjetu sa gugla.

Jedan članak koji mi je donosio dosta posjete razlike međ dva proizvoda je pofino pao sa prvog na 5-6 mjesto u guglu . Morao sam istražiti šta je u pitanju i jednostavno je pojavili su se novi članci poslije moga jedan mnogo opširniji koji je uključio još jedan proizvod u priču drugi isto opširniji i sa tabelama i sad je na realnom mjestu moj sajt što se tiče kvaliteta članka i pozicije na guglu. Uzeo sam posjetu jer sam vidio sa jednog sajta iz moje niše da je taj termin tražen i napravio bolji članak no njegov. I drugi su to skontali i napravili bolji članak no što je moj. Sad ću ja da apdejtujem članak i da ga napravim da bude bolji no što je njihov pa ćemo se ćerat.

Da li je iko spojio račun usa sa britanskim i kanadskim i ima li od ostalih zarade. Ja to još nisam uradio. Otvorio sam neki dan račun na britanskom amazonu, ali još nisam ubacio onaj tag za redirekciju. Vidio sam da su uveli da se i native reklame britancima prikazuju proizvodi koji su dostupni na britanskom amazonu. Problem je što je kod mene većina native reklama kastom a mnogo proizvoda nema na britanskom amazonu i ne znam na šta bi ličile reklame. Jel ko koristi One link amazonov?

@jeronimo čini mi se da si spominjao da za njemački amazon ne postoje native reklame pa ne možeš prikazati cijenu u članku. možeš li koristiti onaj besplatni amazonov zvanični plugin za wordpress pa tu imaš cijenu, ne znam radi li sa njemačkim amazonom.

je li ko koristio ovaj plugin https://aawp.de/en/demo/ izgleda mi zanimljivo, a vidim da ga preporučuju i na zvaničnom sajtu https://amazon-affiliate.eu/en/amazon-affiliate-plugins-comparison/

Još nijednu zaradu nisam podigao i skupilo se malo preko 1500$ neisplaćenih . Još uvijek nisam povezao payoneer karticu koja je došla prije nekih 7 dana sa amazonom. Mislio sam sve to reinvestirat u sajt ali vrlo lako moguće da ću posegnuti za tim parama i za druge namjene.

https://www.fiverr.com/dinhphuc2387/publish-guest-posts-on-5-hq-blogs-da45-to-da93?

Razmiljam da uzmem ovaj basic gig ili sličan sa mojim tekstovima jer oni šta i kako pišu bude zlo ovako samo iskoristit što su kontributori na tim sajtovima čisto da malo podebljam linkove jer nisu baš neki. Vidjeću, nisam siguran da se isplati. Šta ostali misle isplati li se? @Makica rade li oni jaki linkovi? ide li kako tebi?
@komentar @Adulterer @Monika.B @m1l4n kako ide vama? @ostali?

3 Likeova

Nista nisam radio, nikako da se nakanim da odradim. A treba samo slike i linkove da postavim ali eto…Ubise me igrice…Navukla me ova laka lova preko FBIA gde mi je potrebno 45 min dnevno a ostalo igram igrice…Mora da prestanem pod hitno sa tim :slight_smile:
Saljem ti na PM sajt pa pogledaj tabelu, responzivna je za mobilne telefone i moze da se skroluje, i bas fino izgleda.
Imam u planu jos par sajtova ali eto, mozda kad prestanem da se ponasam kao dete i odradim nesto :slight_smile:
Svaku put kad vidim tvoj post kazem e sutra zavrsavam sajt i …

1 Like

Uzmi https://ahrefs.com/ free trial na dve nedelje…

recimo ovo su organic keywords za ovaj konkretan URL:https://thewirecutter.com/reviews/best-beer-brewing-kit/

Screenshot: https://www.screencast.com/t/ex17sKMhgul

Mana je sto pokazuje samo KWs sajta koji su rangirani do 20te pozicije, ukoliko ne upgradujes na jaci plan.

Ima tu i drugih vrh stvari… mozes videti najjace stranice konkurencije i istraziti backlinkove i kws (najjace po trafficu), onda u ‘Content Gap’ mogu da se vide keywordi za koje konkurencija rangira a ti ne… izuzetno mocan alat.

1 Like

Da slažem se, i ja kada sam istraživao dosta baš različitih niša, često sam naletao na ovaj sajt na prvoj strani SERP. Rangiraju jer imaju jaku domenu.

Tabela je ok nema tu zbora, no meni se ne svidjaju te responzitivne tabele jer npr hocu u jednom redu da vidim i uporedim velicinu proizvoda, na desktopu je to ok na mob moras skrolovat gore dole, meni je logicnije i prirodnije lijevo desno jer je onda sirina proizvoda u istoj liniji. Mada u sustini to je poprilicno nebitna stvar.

Wiki ezvid osim sto rangira i pokriva clancima milion termina, odlicnu posjetu dobija na yt na njihove klipove