Pitanja oko Amazon affiliate sajta

a kako mozemo otvoriti taj europski?

Ja imam samo amazon.com kako da se ubacim sad u europu i kako da imam sve europske amazone?

Ima neki plugin koji daje tocan link od kud osoba dolazi, ali kako da ja zaradim, jel moram se na sve amazone registrirat, jel moram koristiti ista imena? jel koristim isti payoneer?

Imas plugin e koji sami prate odakle je poseta. U principu tu je najbitnije za amazon com i uk, ostalo nema logike jer su razliciti jezici.

Aha znaci mogao bi se registrirat na co.uk i onda englezima prodavat?

A kako se registriram?

jel trebam sve iste podatke i isti payoneer?

A kanada, australija

Ajd jel netko znade, jel to uopce dozvoljeno, mozda se moze nekako spojiti onako .com sa ostalima?

Ovdje se registriraš… https://affiliate-program.amazon.co.uk

Vidjet ćeš, ista stvar kao Amazon.com, samo te ovdje nakon registracije kod odabira plaćanja Amazon pita da li se želiš registrirat i na ostale EU Amazone, ako poklikaš da želiš, svi te Amazoni prihvate odmah.

Ne možeš spojit američki Amazon sa ostalima, čak niti sa kanadskim… Nije tu ništa nelegalno, nije nelegalno niti da se na svaki državni Amazon povežeš sa drugom mail adresom, jednom za co.uk, jednom za francuski itd…

Kad se registrujes na .com onda kad odes npr na .de on te pita da li imas nalog. Ides na opciju da imas i popunis upitnik i to je to. Ne moras sve iz pocetka da popunjavas vec samo neke opste stvari npr kako ces da dovodis ljude na amazon itd.

Da li se isplati uzimati domen .review za amazon sajt?

.review domena sam vidio nekoliko u top 10,znaci dobro kotiraju u google za keyword+review.

1 Like

Takodjer primjetio da se .reviews dosta dobro rangiraju (Primjer) ali da li je bolje ici sa nichereviews.com ili niche.reviews ? Ili to vise ne igra ulogu?

mene ista stvar zanima kao sto je i @erminby napisao, kako bi vi ocjenili tipa domenu huntingknife.reviews, sta mislite o konkurenciji i opcenito nichei, cisto da raspravimo i vidim jel u dobrom smjeru razmisljam

Mala potražnja, postoji već neka solidna konkurencija

Sajt mi se probija fino, svaki dan po jednu-dve posete imam sa trazilice. Ali imam problem, sve posete koje dodju sa trazilice su mi 00:00 vremena na sajtu. Nemoguce mi je da se bar sekundu ne zadrze. Saj se ucitava za manje od sekunde, pregledan, nije zatrpan linkovima za prodaju. Sta moze da bude problem? Da nije mozda popup koji obavestava da sajt koristi kolacice pa da ga oni ne iskljucuju i da zbog toga bude kao da se nisu zadrzavali na sajtu? Inace taj popup je u dnu ekrana.
Da sam promasio tekst tj da je lose napisano ili da je sajt lose odradjen pa bar bi bili na sajtu 3-4 sec…
Dajte neko misljenje sta moze da bude.
Inace za nedelju dana glavni KW od 14k m/s je sa 130 mesta sada na 32 :slight_smile: Razmisljam se da povucem sajt iz prodaje sa flippe.

To od 0 sekundi mogu biti samo neki botovi od trazilica.

Dobar sajt moram priznati.

Jesi li sarkastican ili stvarno tako mislis?

Ako otvara ispod sekunde onda je odlican, barem u tom dijelu optimizacije.

Ovaj drugi dio, sto vidis “usere” sa 0 sekundi zadrzavanja, to su ti razni botovi. Adsense, google, yahoo, bing…

Dobro je onda da se ne sekiram. Kad idu bot posete, da li se pojavljuju u webmaster tool-u? Posto kad idem na analotiku pretrage on mi pokazuje te klikove.

Za to nisam siguran ali mislim da idu. To su oni klikovi na pocetku sta ih vidis dok site jos nij ni indeksiran. Ali nisam siguran, to neka netko drugi napise ako ima konkretan info…