Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Pa vidis ja sam ih stavljao vodoravno, za to sto ti hoces moze jednostavno da se stave proizvodi uspravno i imas mogucnost da uporedjujes :slight_smile:

Ali i te uspravne tabele ako su responzitivne svaki proizvod ode u novi red.

Pogledaj preko telefona i onu uspravnu tabelu

Aha e vidis to nisam znao. Ma ko ga j… :smiley:

Kod mene sve stoji. Nisam ništa dirao od zadnjeg našeg razgovora. Mislim krenuti, ali nikako ni volje ni vremena.

Kod mene se sporo dižu pozicije ali tek su mi 3 članka na 1. stranici Googlea i imam nekih 20-ak posjeta na dan od Googlea. Ostali članci se uglavnom motaju od 2. do 5. stranice. Ali s obzirom da imam tek par klikova na linkove na dan, čak i bude nešto prodaja, prošli mjesec nekih 35$, ovaj mjesec za sad nekih 20-ak. Tako da vjerujem da bi moglo bit dosta profitabilno kad budem imala veću posjetu.

Sta znaci " fečujem " i kako se to radi ? :slight_smile:

Webmaster Tools - Indeksiranje - Dohvati kao Google.

Fetch as Google- tako pise

@bugi @bobo_1 aha, hvala puno, nasao sam :slight_smile:

Da li od vas neko koristi za pisanja clanaka i SEO.

  1. Plagiarism Checker
  2. Article Spinner / Rewriter
  3. Grammar Checker
  4. Copyscape
    ITD, SL, DR :)))

Posto sam dosta istrazivao proteklih sedmica i mnogo jakih sajtova kao koriste ( unique article ) a vecinom su clanci prepravljeni i malkice doradjeni da izbjegnu sudar sa GOOGLE :slight_smile: i tako da njihovi clanci postanu UNIQUE.

  1. Da, Copyscape.
  2. Ne, nikako. :slight_smile:
  3. Ne, mada bi verovatno pomogao. Koristim samo spell checker.
  4. Vidi pod 1. :wink:

Da, mnogi sajtovi napišu svoju verziju članaka koju baziraju na već postojećim člancima, no to nije klasičan rewriting koji može da se postigne sa automatizovanim article spinnerima i rewriterima, već je pre ‘prepričavanje’ iz svog ugla.

Sto bi nas narod rekao isto sr… samo dr. pakovanje :slight_smile:

Ma da ali postoje u svemu tome mnogo drugih stvari kao sto su programi poput WordAI, Spin Rewriter, The Best Spinner, Chimp Rewriter, Spinner Chief, SEO Content Machine.

Ja mislim da to ovi veliki sajtovi koriste neke od navedenih programa gore + kao sto ti rece

VASE MISLJENJE?

Većina pisaca (bar ovih pristupačnijih) su 2.0 verzija spinera, a nađe se i gorih od najcrnjeg spinera. Dobar a ne preskup pisac vrijedi blago.

Mislim da nijedan ozbiljniji sajt ne koristi nijedan spiner.

Pitanje jedno za sve: Koliko gubim na rangiranju najposjećenijih postova jer homepage ne linkuje na njih? Već dugo mi stoji na naslovnoj posljednjih 20 članaka i u sidebaru random postovi. Ja mislim da sam ja jedan od rijetkih koji ne drži najbolje postove na naslovnoj. Ne mislim da sam glup ali vjerovatno nisam ni najpametniji, teško mi je priznat ali sigurno je tako. Neki posjećeni članci su mi na drugoj trećoj stranici četvrtoj, ne znam ni sam, znači manje soka uzimaju od hompejdža. Bi li pametno bilo da pomjerim publish date i da budu tu na homepageu ili da to učinim samo ako apdejtujem članak. Nekako mi djeluje bezveze da niš ne promijenim na članku, a da pomjerim datum publišovanja. Vidim to se radi, meni nekako to može bit sumnjivo u očima gugla. Šta vi mislite? Ili u sidebar da stavim 10 najpopularnijih, ali onda će ostali izgubit soka koji po meni nekako teče sa ovim random postovima u sidebaru. Sjećam se da je @igortomic kad sam spomenuo random postove davno bio protiv toga, vidim da se i ostali vebmajstori slažu (jer ih niko sem mene ne koristi bar iz moje niše, a ni na drugim mjestima nisam nailazio). Meni opet nekako mili random postovi i radije bih ih ostavio a pomjerio datum objavljivanja nekim člancima da budu na prvoj stranici. Dilema mi je dal da pomjeram datum publišovanja tek kad apdejtujem s novim informacijama ili bi mogao to uraditi i bez toga bez guglove ljutnje. Ili da jednostavno stavim stiki post i toeto. Iskreno tek sad mi je pao na pamet stiki post. Koliko je ok da bude stiki postova na 20 na homepageu. 5? tj 4 ili 6 5 bi ružno izgledalo jer ide


malo mi je bezveze non stop ista 4 ili 6 postova ispod posljednjeg posta. Ovaj posljednji post je featured post. Postoji opcija na temi da featured budu postovi iz određene kategorije ili posljednji postovi i više postova da se stavi da budu featured pa onda tu bude slajder. Da povećam taj broj posljednjih postova tu u featured pa onda 6 stiki pa ostali. Neam pojma.

Ajmo vaša mišljenja, ako nije problem naravno.

Ja bi npr igrao takticki, na homepage bi stavio postove kojo imaju teze KWe kako bi kupili vise sokica i mislim da bi to uticalo na rangiranje. Postovi koji su ti vise poseceni mislim da nema potrebe dodatno gurati. Plus sve to je nepresvidivo i svaka promena moze da donese ili pad ili skok tako da ja ne bih nista dirao ukoliko ide.
Dok sa postovima koji nemaju top pozicie bih menjao, pokusavao dok i oni ne dodju na prvu stranu.

Napravi neki miks, ako odlučiš da će to biti 30 postova, stavi 10 najnovijih, 10 najčitajnijih i 10 ručno odabranih, koje želiš bolje rangirati. Nama Google se dozvoljava da sa strukturom unutarnjih linkova kažemo koje stranice želimo bolje rangirati, ali ovisno o snazi domene taj broj stranica je ograničen, što jača domena više toga možemo rangirati.
I moje mišljenje je da bi manje kvalitetne postove i oni koji imaju lošije keyworde trebalo staviti na 2 ili 3 klika od naslovnice da damo više prostora ovim drugima. Ja planiram maknuti 300 članaka koje sam jeftino kupio u početku samo da popunim sajt. Neću ih obrisati, ali neće imati nigdje link.

Evo i moje mišljenje;

Gubiš, tu smo se svi složili, :blush:

Samo kada napraviš update, jer drugačije je opet neka vrsta manipulacije, i G možda to i prepozna kao takvo. Jednako tako, iz mog iskustva još i više je stavljanje članka u sticky, pogotovo više njih, nije prava stvar. :frowning:

Sve to što kažeš “da ti se čini”, ili “da ti izgleda” je, i po meni, primijećivanje na mjestu. :smile: :o:

Fala ljudi na savjetima i komentarima. Nekako mene svaka promjena plaši. Vidjeću šta ću. Ne znam još uvijek.

Ako ko radi ovo čini mi se (ne sjećam se jesam spominjao) dosta se traže termini Not made in China i Made in Usa mada može bit solidan problem napravit takvu listu pošto se sve proizvodi u Kini. Mislim da skoro za svaku nišu može valjat ovaj termin.

Pozdrav samo da se javim da sam malo zapustio amazon sajt okrenuo sam se nekim novim projektima ali mogu reci da skuplji linkovi nisu doneli nista, barem nista sto ne donesi i ovi obicni uzeo sam jedno 6 skupljih linkova i to bas bas kvalitetnih sa jakih sajtova ali eto nista znacajno bolje za jedan link od 300 ili 600$ uzeti 6 ili 12 linkova sa normalnih sajtova iz svoje niche. Pozz.

2 Likeova

Te termine “Not made in China” i “Made in USA” + još pronađi one koji se ponavljaju i ubaci ih u sidebar ili u footer. Na taj način ćeš pokriti sve članke sa tim pojmovima umjesto da radiš jedan članak za koji nećeš rangirati. Sakupi takvih 20-30 komada i povećati ćeš posjetu garantirao.

Evo mali savjet za odabir teme ako vam nedostaje ideja. Recimo amz aff sajt vam je o šivaćim mašinama kucam u amazon sow machine i vidim da je najprodavaniji model Singer 4423 onda odem na sajt https://keywordtool.io i kucam u njega Singer 4423 vs


kopiram sve. Imam instaliran https://keywordseverywhere.com/ ako ste instalirali ovaj plugin pojaviće vam se u gornjem desnom uglu ikonica K

kad kliknete na ikonicu K otvori vam se ko ovo desno na slici i kliknete na bulk upload pa vam se onda otvori stranica kao ovo lijevo i tu samo kliknete paste i zalijepite kopirane keyworde. Onda u dnu stranice imate dugme get search volume kliknete i njega. i dobijete ovakve rezultare

Lijepa stvar kod ovog bulk pretraživanja je što možete poredati po broju traženja fraze od najviše ka najnižoj.

Gledam po guglu bome ima konkurencije za ove termine solidne ali npr ovaj sajt cuttingr.com/singer-4423-vs-44s/ je prvi za termin singer 4423 vs 44s koji ima 20 pretraživanja, a ne izgleda previše težak članak za prestići. To što ima 20 pretraživanja ne znači da ne možete dobiti više od dvadeset posjeta mjesečno jer uvijek ima mnogo varijacija ovog svakog termina npr Difference between 4423 and 44s se vjerovatno traži i slični termini a ako napravite bolji članak vjerovatno je da će vaš članak rangirati za sve njih koji u osnovi imaju upoređivanje 4423 i 44s mašinu. I ovaj gore navedeni sajt ima incoming search terms. Divni su ti sajtovi koji koriste ovaj plugin za pokrasti ideje. Ovaj jedan lik koji je imao na svojim sajtovima iz moje niše incoming search terms plugin ga je sklonio sa sajtova (vjerovatno je skontao šta radim ja a vjerujem i drugi), ali sam ja odavno povadio termine, a i vazda mogu otić na weybackmachine da malo ispregledavam kako je nekad bilo. Ako naiđete na sajt koji koristi incoming search terms imate lijepe informacije besplatno. Npr ovaj gore navedeni sajt o šivenju nema neke prezajebane članke. Možete preko gugla naći sve članke u kojima je aktiviran taj incoming search terms pretragom
“incoming search terms” site:cutingr.com
Ne učitavaju se sve pretrage u incoming search terms jer gugl vrši enkripciju pa se samo vide traženja sa binga i kad je neko (čini mi se nisam siguran) ulogovan na gmail. Ipak ukoliko se na nekim člancima pojavi incoming search terms to znači da je sigurno dobio posjetu sa tražilice, a to znači da ćete i vi sigurno dobiti posjetu ako napravite bolji članak no on što ima. Nisam mislio uopšte pisat o incomig search terms ali se potrefilo da ovaj sajt to ima.

Ako uzmemo i najposjećeniji termin singer 4423 vs 4432 na prvom mjestu je isti sajt cutingr (vjerovatno jer sam ga već posjetio ranije) pa ajde drugi rezultat da vidim http://ahsaws.com/singer-4411-vs-4423-vs-4432-vs-5532-review/

Uključuje više mašina u članak dobija duži članak samim tim dobija veći opseg pojmova za koji može rangirat i uopšte ne poredi proizvode no ima kratke reviewe (ima pisca jednake klase ko što ih ja imam jer za upoređivanje proizvoda mora se research radit a to pisci od $1 za 100 riječi baš rijetko rade). No poenta je i on se može prestići sa dobrim tj boljim člankom.

Kod mene na kraju većina tih upoređivanja proizvoda donosi posjetu. Morate uzet u obzir da ni keyword everywhere nije najtačniji, a to možete vidjeti i po ovoj najposjećenijoj frazi kod mene trenutno i nekim drugim frazama sa slike i po ovom monthly volume. Tako da ako neki sajt dobija posjetu za određenu frazu znači da posjeta ima bez obzira šta rekli keywordplaner ili ovaj keywordeverywhere.

6 Likeova