Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Evo bas sam sada testirao za neke termine za koje znam kolika je tezina i koliki je m/s i bas dosta odstupanja ima. Ovo moze da posluzi kao ideja ali nikako da se oslanja na ovo, jer nikako nije tacno.
Moze dobro da dodje za pronalazenje niche i odredjenih smernica sta i kako da se istrazuje, ali nikako kao relevantan alat koji nam daje proverene informacije.

Nisu strašna odstupanja bar kod mene, na ovoj gore slici je učitano zadnjih 28 dana i vidi se da nisu prevelika odstupanja jedino što neki termini pokazuje 0 traženja a ima ih bogami. Nijedan taj tool ne može dati savršene rezultate ali može baš dobro da posluži. Ukoliko izađe neki novi proizvod normalno je da neće na ovim toolovima prikazivati da ima pretraga a ako brzo postane popularan naravno da će biti traženja i za reviewe i za upoređivanja i sve ostalo vezano za taj proizvod. A i pretrage se svakodnevno mjenjaju šta se tražilo prije mjesec dana lako je moguće da se neće tražiti toliko danas jer dolaze novi proizvodi nove verzije.

1 Like

@anja1 lepi saveti.

Da, naravno da ni jedan tool ne može biti sasvim precizan, ali je bilo kakav alat bolji od slepe procene da li je nešto traženo ili ne. :slight_smile:

Ja sam poceo da koristim https://www.keysearch.co i prezadovoljan sa s njime. Mozete se okusati s besplatnom verzijom ako vas interesuje kako ovaj website radi a tu je naravno i YT :slight_smile:

Spojio sam britanski sa com amazonom početkom mjeseca ali samo za native reklame i nisam ga uopšte gledao eo ima jedna prodaja.

Sad ako neko zna kako ja da vidim kako moj sajt izgleda u britaniji i da mi prikaze i javaskript kad pođem na sajt bilo bi dobro, ako ikako ima da ja ne moram čačkat ništa i mijenjat proksije no sajt pljas link i gotovo. Da vidim kako izgledaju ove custom reklame živo me interesuje. Ja ovo što sam ispregledavao ne radi ili neće da učita javascript.

I ako zna neko da li se custom reklame mjenjaju ili šta se dešava sa njima kad neko iz UK dođe na sajt. One recomendationi search native reklame jasno mi je da mogu mijenjati proizvode koji su u reklami nije mi jasno najbolje šta se desi sa custom native reklamom u uk jer su tu baš određeni proizvodi a tih proizvoda nekad (često) nema na amazon uk za kupit.

Odo ja lagano u minus :slight_smile:

Jel moras mijenjat sve aff linkove kad spojis amazon uk sa amazon.com ili ostaju isti linkovi?

1 Like

@anja1 pokušaj s ovim sajtom, meni je pomogao

1 Like

@MuamerWP i sam sam naišao sinoć kad sam tražio na ovaj sajt i ne radi za britaniju i evo opet sam probao i opet ne radi za UK, ali radi za japan, al mi japan ne treba. U svakom slučaju hvala, a ako ko još ima neki predlog bilo bi lijepo čut.

Ništa ja nisam uradio sem linkovo akaunte i to je valjda dovoljno za native reklame. Slijedio sam upustva koja su mi dali. Jednostavno poprilično. Ovo za native radi samo sa bridanskim (ne i sa kanadskim i ostalim). Znači aktivirano mi je samo to povezivanje uk i com za native.

Za povezivanje linkova treba aktivirati One Link koliko sam ja upućen a imaš detaljan način kako to odraditi ođe
https://affiliate-program.amazon.com/help/node/topic/202164400?cid=integrationguideonelinklp&ac-ms-src=integrationguideonelinklp

U suštini ja još nisam odgovorio na tvoje pitanje, a moj odgovor je ne znam, ali čini mi se da ne moraš. Fazon je što na ostalim amazonima nema dosta proizvoda bar ovih aktuelnih kod mene, a na taj one link imaš opciju i Close Product Match i onda redirektuje ka sličnim proizvodima dostupnim u uk. Po meni je to malo besmisleno jer često redirektuje na neke ne baš povezane stvari npr ima 5 najbolje šivaćih mašina i onda ako neka od tih 5 nije dostupna u britaniji onda linkuje na konac za šivenje ili možda još veću glupost.

1 Like

Eto i mene ponovo u sedlu :slight_smile:
Ostalo je samo jos danas ili sutra da se upise meta description i krecemo. Sajt je tip top uredjen, tabele odradjene, ulinkovan ful.

Malo sam cudnu organizaciju sajta napravio ali videcemo sta ce da se desi i da li ce nesto pozitivno da bude od toga.

Odradio sam Homepage sa klasika random clancima (verovatno cu to sada da promenim i da stavim na vrh najjace clanke), onda sam odradio 3 kategorije (posto tri vrste obuhvata ta nicha a kasnije cu da ubacim jos 2 ili tri posto moze da se siri lepo) koje se ne vide, u meniju su mi pejdzevi koji koji su lepo odradjeni sa dosta teksta, sa svakog page-a se linkkuje na kategoriju o kojoj je page, iz samog teksta i iz sajdbara, tako da tako hocu da zadrzim link sokic unutar kategorije. Svi postovi linkuju nazad na kategoriju i taj page i na homepage. Prevashodni cilj mi je da rangiram te pejdzeve posto su za njih teze kljucne reci.
Svaki od pejdzeva ima deo gde je uopsteno o toj podgrupaciji i best of proizvoda.

Url-i ovako izgledaju:

mojsajt.com/lopte-revju/ - page
mojsajt.com/lopte/ - kategorija
mojsajt.com/lopte/adidas - post

Videcemo sta ce ovakva organizacija da dones, ovo sam ja nesto mozgao i zaklucio da mi je ovako najbolje (kao da sam neki strucnjak :smiley: )

Sta mislite o ovakvoj organizaciji sajta?

Fino napisan tekst :slight_smile: Kako mislis da dovodis trafiku na svoj novo otvoreni sajt, preko backlinks ili ciljas na organic sve.

Cilj mi je organic poseta, jer su proizvodi takvi da nema drugog nacina za prodaje.

Srećno sa sajtom. Lijepo da si se vrno ođe da mogu šuplje prosipat s nekim

Biće da misliš sa posljednje napisanim člancima?

Mislim da je dobra ideja page staviti u meni ako želiš da ga rangiraš. Što se tiče kategorija ja se ne sjećam da sam naišao na neku kategoriju koja rangira u guglu sa nekog amz aff sajta. Uglavnom imena kategorija budu opšta i teško dohvatljiva pa kao takva budu vrlo teška za rangirati. Problem može biti ako gugl vidi puno linkova ka kategoriji pa pomisli te su stranice najbitnije. Da li će tako biti ne znam. Uglavnom ako tako radiš ja bih smanjio dužinu excerpta na max 15-20 riječi. Dosta zavisi i od wordpress teme gdje ti se sve nalaze linkovi za ka kategoriji
image
image
Ako ti je tema npr kao hueman tu se mnogo puta na raznim mjestima nađe link ka kategoriji pa je i logično da gugl najveći značaj da kategorijama. Ja sam davno deindexovao kategorije. Da li je išta ispravno i tačno od svega rečenog nemam pojma. Al tu sam za šuplju vazda.

Uh bgm za novo otvoreni sajt ce ti trebati vremena ako mislis organic trafiku da dobijas. Probaj malo preko social media da poguras trafiku na svoj website po meni FB, Pintrest, YT :slight_smile: Sretno…

To si u pravu za linkove sa slike, ali sam u postovima davao vise linkova na page tako da se nadam da ce page biti prioritet :slight_smile: Poslacu ti link kad se zavrsi sajt.
Uopste nisam stedeo linkove is postova, po 7-8 min imam. Linkovao sam i na sajtove proizvodjaca i na wikipediju. Kazu valja i malo out linkova imati :slight_smile: I to sam dofollow im dao, kad je beg bio cicija :smiley:
Ono sto je dobro konkurenciski tekstovi za pojedine clanke su dosta kraci pa se tu nadam da ih preteknem.
Sto se tice posete, ako je sajt dobar docice vremenom, nigde ne zurim.

Dugo me nije bilo online, pokrenuo sam sajt pre 4 meseca, objavio sam do sada 60 clanaka, i evo rezultata:

zarada

Za sada sam prezadovoljan, pravio sam malu pauzu ali uskoro nastavljam sa ubacivanjem novih clanaka i barem jos 3-4 Amazon sajta pravim.

5 Likeova

Lijepo, lijepo, racunaj da je lako moguce (naravno zavisi od sajta i svega ostalog) da narednih 2-3 mjeseca ide solidno gore sajt sa posjetom zbog onog odgadjanja rangiranja novih sajtova. Jel ti cijeli sajt oko skupljih proizvoda ili se potrefilo s narudzbama?

Jeste, uglavnom su skuplji, luksuzniji proizvodi, za one sa malo dubljim dzepom, mada mislim da je ova konverzija ludacka, i da sam imao i malo pocetnicke srece. Cilj mi je 5 sajtova sa 100 dolara mesecne zarade. Cim mi stigne cek investiracu u nove clanke i sajtove.

Fino bgm cestitam samo ostro naprijed, podijeli s nama malo svoje strategije sta si radio za SEO itd… Lp

Ostavio sam par postova na srodnim forumima i 3-4 blog komentara, nista vise, ranije sam bacao na stotine dolara na backlinkove i guest postove koji nista nikad nisu doneli, moja preporuka je samo kvalitetan sadrzaj i poneki besplatni non-spammy komentar na srodnim sajtovima. I naravno dobar keyword research sa akcentom sa long-tail keywords-ima.

3 Likeova

Definitivno je doslo do promene prioriteta na G, pa sad moze da se koristi ona izreka “content is king” sto nije bio slucaj ranije. Sada veliki i kvalitetni tekstovi brzo sklanjaju manje tekstove sa masom blinkova. Sto je po mom misljenju super jer kvalitetan rad izlazi na povrsinu i za nas koji smo novi ostavlja prostora da mozemo da se probijemo kvalitetnim radom.