Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Ja bi pre tablice koristio zato sto moze da se doda 'button" za Amazon.

Koji plugin koristis za tablice?

Ja koristim “Table Maker” , iznad negde sam pisao o njima.
Evo kako izgleda. Mada pruza brdo mogucnosti. Ovo je neka od.

1 Like

Ovo mi izgleda jako dobro :slight_smile:
Morat cu isprobati…

1 Like

Shvaticu ovo kao kompliment :smiley: hahaha
Stvarno je dobra, probaj, imas dosta u TUTa na YT.

1 Like

a što ocjena sa šest zvjezdica? šestica najbolja ko na faksu :slight_smile: lijepo izgleda tabela
reci mi imaju li njemci osim amazona još neke goleme onlajn prodavnice, da li je postotak onlajn tržišta koji amazon pokriva u njemačkoj sličan kao u usa? ako ljudi nisu navikli tamo kupovat možda to može biti problem.

ja se vala sinoć izgotivih na alexi i danas i sutra ću. napravio sam dokument sa planom temama konkurencijom kako organizovat članak koje podteme pokrit koliko treba da je dug članak i sl.

moraću krenut i sa jačim temama traženijim, konkurentnijim, mislim da je došlo vrijeme. možda i za kupovinu guest postova.

1 Like

mislim da ima neki rakuten ili tako nesto i mozda jos jedan, nisam siguran. negdje mi je u glavi ostala informacija i da je taj rakuten jak

1 Like

Eto vidis, zaneo sam se, to je trebalo da bude srce jer je top proizvod u toj klasi, sad cu to da ispravim :slight_smile:

Sto se tice Amazona u DE, generalno ga koriste tj kupuju, ne u onolikom obimu kao u US ali imaju racunice da ga drze sto se moze videti i po broju aff sajtova.

Kako narucujete vi clanke ako imate jedan glawni kw i nekoliko slicnih long tail fraza, naprimer glawni kw vam je: “zaradite lako” a long tail fraze su “zaradite lako preko interenta, zaradite lako preko youtuba i npr. zaradite lako preko fb stranica” e sad treba vam clanak od 1000rijeci… Ako kazem piscu da upotrijebi 3 puta glavni kw i po 3 put svaki long tails kw, onda ispada da se glawni kw upotrijebi previse put tj 12 put? Kako bi vi objasnili piscu kako da optimizira clanak od 1000 rijeci prema ovim gore primjerima?

Problem sa robot.txt je resen i krenulo je indexiranje. Pojavile su se prve pozicije, jedan clanak je na 55,54 i 70 poziciji za glavni KW ostale KWe ocelujem u narednim danima. Startna pozicija mi je odlicna za ovaj clanak. Sad ostaje da pratim na WMTu situaciju i da u narednim danima hvatam prilike i dopunim tekstove gde bude imalo potrebe.
Eee sto volim ovu euforiju kad krenem sa novim projektom :slight_smile:

@CarloColucci

12 pominjanja na 1k reci je nesto malo preko 1% sto je dobro. Tako da to nema sta da te plasi. E sad za longtail. Ja bi ih pomenuo u uvodu, za svaki bi imao pod naslov, pomenuo bi ih u pasosu predvodjenom za njih i na kraju teksta odnosno u zakljucku. Mozda bi trebalo jos negde unutar teksta tipa " za razliku od youtube zarade , zarada preko sajtova…" nesto u tom kontekstu. Da imas i varijacije. Da tekst sto prirodnije izgleda a ne da bude ocito da je tekst tu samo zbog KWa vec da posetiocu da informaciju koju je trazio.

1 Like

Aha ekstra, sada cu da sastavim za pisca neko upustvo kako bi clanak trebo da izgleda :slight_smile:

Da li te long tail sto upotrijebim da stavim i kao tagove u post ili da ih ne stavljam uopste ?

Ne zna sta da ti kazem. Ja tagove ne koristim uopste. Ni jedan sajt mi nema tagove. Mrzi me da ih kucam :slight_smile:

1 Like

E ovo se zove posao :slight_smile:
Definitivno je moje znanje poprilicno nadogradjeno kad iz prve sve ovo poslozim da imam ovakve rezultate sa stranicom od 500+kb


Screenshot_7

Bas sam ponosan na sebe :smiley:

1 Like

Bravo evo i ja jedan moj sajt testirah … jel ok ovo

Instaliraj W3 total.

Skidao sam nekad davno al nisam siguran koliko pomaze ili ja nisam znao da ga podesim…

Evo ti kako da ga podesis. Garantovano padas ispod 1.5sec , a ako dodas i na cloudflare sajt bice oko sekunde.

Lepo ti pise da imas problem sa “caching” tako da odmah instaliraj W3 i podesi kao sto je na klipu, onda postavi sajt na cloudflare i nema da brines :slight_smile:
Javi rezultate kad sve to odradis.

2 Likeova

Neki od jačih sajtova iz moje niše.

1 Like

Znaci ja bi to presisao na optimizaciju :smiley:

Ja mislim da je ovo vise zaludjivanje za nas koji.sve to pravimo nego sto G obraca paznju, mislim obraca paznju ali ne u toj meri koliko se to prica.
Al fetis mi je da vidim sve zeleno :slight_smile:

1 Like