Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Ne možeš to tako računati da zbrajaš broj članak koje ćeš dodati i uspoređuješ ih sa starim brojevima, mora se dogoditi kad tad neki neočekivani rast na koji nisi računao ako radiš konstantno, u tome i je ljepota ovog posla, zato sam rekao da mislim da možeš sljedeći mjesec zaraditi 2k$. Nije ni Ante računao da će imati 2000$ dnevno kada je imao 20$, vjerojatno je mislio tada da barem dođem jedan dan do 200.

Ti si ušao u jako bogatu nišu, imaš sajt koji sa malo posjeta zarađuje puno i to je glavni uvjet da se to dogodi.

2 Likeova

Mislim da nema neke velike šanse da se to dogodi, bar koliko sam ja upoznao kako gugl radi rangira i reaguje na ovakve sajtove.

Što se tiče niše da je bogata ne bi ja to tako rekao. Evo ođe sam filtrirao sajtove koji zarađuju od amazona od 50 do 1000 dolara mjesečno https://flippa.com/websites/established-sites?profit_per_month_min=50&profit_per_month_max=1000&monetization_method=amazon
možeš tu vidjeti da ima sajtova koji imaju i prilično bolji odnos posjeta/zarada no ja.

indoorgrillguide.com

$2,500
Amazon
Net Profit: $53 p/mo | Pageviews: 243 p/mo

fulltechmonkey.com

Net Profit: $132 p/mo | Pageviews: 646 p/mo

TipsDoor.com

Net Profit: $416 p/mo | Pageviews: 2,226 p/mo

A ako se čovjek odmakne od amazona i adsensa i sličnih zajebancija može imati drastično bolji odnost broj posjeta/zarada. Član Alencia je pisala prije par godina ođe da je sa desetak posjeta dnevno zarađivala dnevno prosječno 30ak $ na švedskom affiliate sajtu sa brzim pozajmicama

Treba gledati affiliate koji daju bar 30% provizije ili proizvode sa amazona kojima je cijena 200+ usd.

Pošto viidim da si uvukao i u ovo pored adulta ajde mi daj primjer nekog sajta kako ti mislis da treba izgledati amazon affilate sajt :smiley: čisto onako da se orijentišem jer sam i ja u planu pokrenuti nesto :smiley:

@needhelp Ako se gledaju proizvodi koji su 200+ $ odmah je (uglavnom) i veća konkurencija ili se ti proizvodi ne kupuju pretjerano.

@zdenga nisam siguran da imam dobar prijedlog. ja sam svoj sajt drugačije organizovao no većina drugih amz af sajtova. možeš sam provjerit samo ukucaš neku frazu evo lupim best treadmills 2017 ili tako neke fraze http://www.treadmillreviews.net/ i vidiš koji sajtovi rangiraju ti su dobri. Tako možeš vidjeti kako su ljudi organizovali sajt, uglavnom svi isforsiraju par najbitnijih članaka na homepageu. Izguglaj nekoliko best ______ 2017 pa pregledaj sajtove.

Što se tiče organizacije članka izgleda članka h tagova i svega ostalog evo primjer članka koji mislim da je odličan na svakom planu https://10beasts.com/best-wireless-routers/ ja ne bih stavio linkove u naslove i u slike ne no bih batone koristio u ovom članku, ali opet to je samo moje mišljenje

Znam ja sve to, ali sa provizijom od 1-2-3$$ tesko je zaraditi placu pa i da imas 10 prodaja dnevno.

Al je mnogo lakše dobit posjetu za takve članke i lakše je bar meni njih više napravit no se progurat međ sajtove koji imaju 3 tone linkova.


evo za 13ti novembar zarada i možeš vidjeti da su moje provizije upravo takve kao što ti navede. Sve što treba učinjet je dovuć još posjete :slight_smile: . Ti čini mi se ako zapamtih preko adwordsa dovodiš posjetu i naravno da ti ne možeš radit sa sitnim provizijama

Prije sam preko googla dovodio, radio linkove i sve ostalo, imam neke sajtove na prvim mjestima, ali ne vrijedi ako netko stalno vrti adwords iznad tebe i jedini nacin protiv toga je da bolje optimiziras oglas i ulozis vise love. Nekad ni prvi ne prode najbolje ako se oslanja samo na seo.

Evo ga kod mene update, sajt je postavljen prosle nedelje. Nije lose za sada, ukupno je 66 termina rangirano i povecava se svakog dana. Cenim da ce za jedno 10-15 dana da izrangira bar jedno 150 termina i da cu da imam jasnu sliku koji clanak treba pogurati preko linkova. To tada mudro cekam :slight_smile:

1 Like

Odlicno ide za sad, mnogo brze no kod mene. Milslim da je taj period dok neki sajt malo ne ispliva daleko manji kod neengleskih sajtova. Ja bih prvo malo ka homepageu linkova napravio ne ka clancima. Nekako mi logican taj slijed.

Pa to cu svakako malo da poguram sa nekim obicnim linkovima, tipa komentari i iz profila sa foruma. Pa cu onda da vidim za dalje. Gledacu da bar 30% linkova ide na sajt/homepage.
I za te linkove necu da cekam vec cu da ih odradim u narednim danima, po 2-3 dnevno. Jedno 10tak.

Trenutno si najduže ostao posvećen Amazonu, pa sam tebi uputio ovo pitanje, ali može da se uključi ko još hoće.
Naveo si gore primer za:

Meni nije jasno kako ovakvi sajtovi zarađuju? Ako pogledaš njegov neki opis proizvoda npr:
https://fulltechmonkey.com/product/aukey-car-charger-flush-fit-dual-port-4-8a-output-for-iphone-x-8-7-plus-ipad-pro-air-2-mini-samsung-galaxy-note8-s8-s8-and-more-black
u odnosu na većinu, koji traže pisca za tekstove od 500+ reč, a gde je ostala muka oko tabela i sl., a evo i ponude za kupovinu tog sajta:

E sad pogledaj mesečnu zaradu, mesečnu posetu i uloženi trud za takav sajt koji je star 6 meseci.

Zaradjuju samo zato sto guraju ogromnu posjetu preko FB, Pinterest-a, itd…Dok se drugi samo fokusiraju na dobre clanke i organsku posjetu. Imas razlitih varijanti kako ljudi zaradjuju. Lp

1 Like

pravo da ti kazem naveo sam sajtove bugiju samo kao pokazatelj broj posjete ostvarena zarada, nisam ni pogledao sajtove.

uopšte ne spominje amazon zaradu no je sva zarada od adsensa (iako je filtrirano kao sajt koji od amazona zarađuje)

Kako i zašto rangira i dobija posjetu trebalo bi malo više izučit i sajt i konkurenciju na španskom jeziku

nemojte ljudi ovakve ludosti misliti i pisati po forumu. to što imam neko mišljenje i što pišem često znači samo da se interesujem i bavim tim, a daleko sam ja od bilo kakvog majstora. Da sam krenuo sa heklanjem i jednako se tome posvetio, istu cifru bih zaradio, a u suštini je cifra najbitnija, jer cifra čini majstora, sve ostalo oko SEO, gugla, optimizacije… ta teorija i teoretisanje vrijedi ko laprdanje nekog starog teoretičara književnosti o nekom djelu.

Neću ja prestati laprdati ođe no čisto da se zna.

4 Likeova

Gle majstora kak je skroman.

Ovo je već druga priča, a dok na flippi stoji kako kažeš kao da je od amazona.
@L0WY to guranje posete preko druš. mreža i sl. većini je poznato, ali to isto može da se primeni i kod dobrih članaka, tako da pitanje nije bilo bukvalno kako ovi sajtovi zarađuju? jer je u daljem tekstu bilo na šta se odnosilo pitanje. Anja je dao pravi odgovor.
@anja1 da li si mastor za AMZ, da li skroman? Nije to bitno, ali jedna stvar stoji da si najaktivniji i kad se ne javiš na ovom topicu o amazonu fali tvog teksta i tvojeg razmišljanja sa dozom humora. Da ako se i @Jeronimo034 priključi. :grinning:
Svu sreću vam želim :+1:

ponadah se da kreće konstantno povećanje posjete, al jok


nije rekord, druga najbolja dnevna zarda poslije 7og jula 57$

Fala.

2 Likeova

@anja1 Ma bitno je da kriva iz mjeseca u mjesec ide gore. Imas li podatak koliko si ukupno novca ulozio u sajt, clanci, linkovi i sve sto ide uz to a koliko si zaradio, jesi li u plusu (ovdje ne brojim migucnost prodaje sajta) vec cisto kakvo je stanje do sada?

Pa nije baš da ide gore non stop, al dobro… Sajt do današnjeg dana je zaradio ako sam dobro sabrao nešta preko 2500$ a uloženo je ne znam koliko, na upworku je potrošeno malo manje od 1200$ i van upworka sigurno 300$ plus vjerovatno još 100$ kojih sam možda zaboravio. Otprilike 1600$ mada nisam vodio evidenciju. I potrošeno je baš baš dosta vremena

Ako neko dobro zna pisati engleski mogu ovi troškovi da se mnogo smanje (jer je 95 posto troškova a možda i više meni bar ode na članke), jer čim pišeš možeš i uređivati kako misliš da je najbolje i ne gubiš vrijeme na dodatno uređivanje kad ti neko pošalje članak, a to uređivanje meni baš puno vremena odnosi.

1 Like