Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Da bas to. Prijavljuje te klikove. Ma ako nastavi ovim tempom bice i pravih klikova onda. Sad mi je mnogo lakse kad znam da su botovi.

Ima li možda netko slučajno japanski Amazon affiliate account, točnije Amazon.co.jp?

Kupujem ga, plaćam lijepu cifru za to.

Hehe, rješeno :smile:

Svašta se može nabavit na ovom forumu :slight_smile:

2 Likeova

Imate li neku free temu da predlozite za amazon aff sajt?

Tako nesto ne postoji odnosno ne postoje “amazon affiliate” teme. Uzmes bilo koju temu koja ti se svidja i postavis na nju sadrzaj i affiliate linkove.

Ma na to sam i mislio, ne konkretno da je tema “aff amazon”, nego koji su vasi pikovi za free teme. Da su pregledne, da imaju neke integrisane wigete itd.

Hueman je vazda moj izbor od adult sajtova pa adsens i na kraju i za amazon affilate.

Being Hueman ili samo Hueman? I ja sam je juce gledao i razmisljao da nju postavim na jedan sajt.

EDIT: Ono isto mu dodje :slight_smile:

Ja koristim hueman, being hueman je child tema za hueman. Mada onda izmjene koje odradim, pri abdejtu moram ponovo radit. Znam da nije logicno al tako radim.

Mnogi koriste i Twenty Fourteen, a još bolje ti je na YT ukucaj free amazon themes i eto ga :wink:.

Ima caka i za to! Meni se to desavalo da se tema automatski updejtuje ali sam nasao kako se sredjuje. U fajlu(ne znam napamet kom) stoji verzija teme. npr. 3.23. Ti stavis umjesto 3.23 100.0. Posto se verzija automatski updejtuje kada je trenutna verzija veca od tvoje, updejt ce se desiti kada bude verzija 100.1 :slight_smile:

1 Like

Znam za caku ali ocu da mi tema bude apdejtovana redovno.

Interesuje me jedna stvar oko uredjivanja sajta. Na dosta aff sajtova sam naisao koji nemaju homepage sa 2k+ reci, nego im je na homepage-u slajder sa poslednjim tekstovima. Uglavnom tutorijali kazu da treba da se ima clanak od 2k+ reci na homepage-u. A u praksi vidjam druge stvari, kakvo je vase misljenje na ovu temu?

P.S. A Anteloff-ov sajt nije imao homepage vec poslednje clanke a u tutorijalu je pisao o 4k+ reci? Pa sam malo zbunjen…

Nije to toliko bitno. Mozda nekad se moglo tako, sad vise nije toliko bitno.

A imam i ja pitanje,s to kada vam netko kupi product od 1000$ i vrati ga?
Koliko su vam troskovi?
Evo kod mene sad se to desilo i lupili meni na glavu 30$ troska. Neznam sad jel to neka greska ili WTF.

Pa zasto bi ti imao trosak kad nisi ti prodavac? Ja da sam na tvom mestu otvorio bi tiket kod support-a jer ti nemas nista sa tim produktom vec osoba koja prodaje na amazonu. Tebi jedino mogu da skinu proviziju.

Mislim da ti je to bitno ako ciljas bas micro niche na kojem ocekujes 10k posjeta mjesecno i gdje su ti review glavni clanci koji imaju oko 100 pretraga mjesecno. Meni je licno dinamicna od theme i recent posts ali pokusavam rangirati za keyworde preko 1000 rijeci.

Ni meni nije jasno kako ces izgubiti 30$ jer je nemoguce

Onda mora da je doslo do greske. Budem vidio na sutrasnjem updejtu.

Pa zavisi - ja sam više fan pravljenja većeg sajta gde bi homepage bio ispunjen ne linkovima ka prodajnim, već i ka člancima koji nisu direktno prodajni, a pomažu posetiocu.

Ali onda je potrebno dobro osmisliti homepage da link juice uglavnom ide na stranice koje su najbitnije (one koje donose najviše novca), kako bi im se olakšalo rangiranje.

1 Like

Samo da javim da nije doslo kod mene do greske nego jednostavno su mi ovaj mjesec uzeli 30$ jer sam toliko na tom itemu zaradio, a prodaja je bila prosli mjesec ili prije dva mjeseca.

Ako može samo malo preciznije. Hoćeš reći da ti je zarada na prodaji tog proizvoda bila 30$, a da je usled reklamacije kupca, Amazon povukao tvoju zaradu od 30$, pa si sad na 0. Niti si zaradio, niti si u minusu.