Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Vec sam pitao, ali mi niko nije dao odgovor nikakav, neko misljenje, bilo sta, random postovi u sidebaru da li juice tece svuda ili se gugl pojebe zbog konstantnog mjenjanja linkova. Ja licno ne bih izdvajao postove vec bi volio da juice tece svuda, na sve postove. Nisam primjetio da iko ko ima amazon affilate sajt ovo radi. Vecina izdvoje nekoliko postova. Ako su random postovi losi, moze li neko reci zasto. Znam da se moze preko postova uvezivat i linkovat, da sok tece, medjutim ne bi to bas na silu radio, vec samo kad ima bas smisla. Da li rangiranje postova zavisi od broja affilate linkova u njima? Ako neko ima misljenje i iskustva o ovom pitanju, bilo bi da podijeli. Fala svima na odgovorima.

Da, tako je na nuli sam, odnosno uplasilo me kako sad minus 30$ u ovom mjesecu. Ali azto jer je bio taj plus 30 u proslom. Nisam jos imao return item, neznam sto se dogodilo, mozda nije radilo kak treba.

Ma sve OK :slight_smile:, nego samo zbog ostalih da se precizira, jer ono prije što si napisao , a i ovo je malo zbunjujuće:

Sad je sve jasno Amazon te nije oštetio :wink:
Hvala na odgovoru.

Pa većina to radi sa dobrim razlogom - bira koji postovi će dobiti najviše link juice, a to su verovatno ili oni koje tek žele rangirati, ili oni koji donose najviše zarade.

Ja ne bih to ostavio dinamično, jer to nije strateški; po meni je najbolje napraviti navigaciju na sajtu tako da imaš najveće šanse za veći broj prodaja, a to se postiže odabirom stranica koje se pokazuju u sidebar.

Da, može se i treba i preko postova linkovati, nema tu ništa loše. Sa internal linkovima je mnogo teže pogrešiti i u količini i sa anchor textovima, nego kada se radi link building. Naravno, nema potrebe za preteranim forsiranjem pa interno linkovati stranice i tamo gde nije ni malo prirodno.

Hvala na odgovoru.
Razumijem ja sta ljudi rade i sta zele sa isticanjem pojedinih postova. Medjutim ja ne bih zelio izdvojit nijedan post pogotovo ne na samom pocetku rada sajta, ali vjerovatno ni kasnije jer sam primjetio da dosta sajtova zanemari ostali sadrzaj na sajtu koji nema aff linkove. I da taj sadrzaj ne rangira.

Ja rangiram i onaj sadrzaj koji nema aff linkova, jednako kao i review postove. Jer pokusavam da mi sajt bude authority sajt a ne affiliate.

1 Like

druze imam jedno pitanje pošto vidim da se razumijes. Da li posjeta striktno mora biti organic ili moze i placene reklame adwords-u npr.

Nije bitno odakle je poseta sve dok ima konverzije odnosno prodaja.

Organic je cheap I najbolji. Moze I adwords ali onda moras ove masne I skupe keyworde kupovat.

Ja sam odlučio se ne brijat i šišat dok ne bude prodaja na sajtu. Bogami sam začupavio :slight_smile: krenuo sam sajt prije mjesec i nešta malo dana i tankosava. Mada iskreno do marta i ne očekujem ništa mada se potajno (baš je potajno kad sam vam rekao) nadam.

Koji vam je sistem za građenje linkova, odakle počinjete? Jel iko ušao u baš široku oblast i napravio štogođ od sajta?

Nego, ne znam koliko vas ide na gizmodo.com? Ima tamo onako svasta, raznih clanaka. E sad, svako malo bude tu clanak sta ima jeftino na amazonu.

Evo link. http://deals.kinja.com/saturdays-best-deals-thinkpad-yoga-trx-training-syste-1791729567

Pise gore fino Commerce Content is independent of Editorial and Advertising, and if you buy something through our posts, we may get a small share of the sale

Zanimljiv nacin affiate, imas veliku publiku, koja mozda nesto i kupi.

bobo_1 ne kuzim ovaj tvoj post? Ok,jeftino,i sta s tim ? Inace da se pohvalim da sam sa novim affiliate sajtom na 27 mjestu sa jednim review clankom za glavni keyword. Broj backlinkova ka clanku=0.

3 Likeova

A ka samoj stranici?

Ka stranici nijedan,jedino imam jedan backlink prema kategoriji u koju spada taj post. Post je objavljen pred 5 dana.

1 Like

kolko je star sajt? Koliko je dugačak članak? Koliko su dugački članci na prvoj stranici za taj termin? Za koliko termina rangiraš po wmt?

edit: Jel ko primjetio da mnogo bolje rangiraju članci koji imaju mnogo komentara a slične ostale parametre?

Sajt je star 15 dana,clanak ima oko 600 rijeci. Na prvoj stranici nema clanaka nikakvih,stranica ima moderan izgled a na homepage nema bas teksta(mozda mi je to greska ali ionako ne mislim rangirat homepage za nista osim za brand name). U webmaster tools su za sada samo 3 pojma. Nisam indeksirao tagove,samo kategorije,tagovi su noindex jer mislim da se na njih bezveze rasipa link juice.

2 Likeova

Nisam prije primjecivao ove affiate stvari i na koliko ih mjesta ima. Ovo “jeftino” sam mislio posto im je naglasak na top deals.

Ja mislim da gresis kad su tagovi u pitanju. Na sajtu o kom sam pisao na micro niche 2017 su upravo tagovi visoko rangirani. Mislim da ne moze da skodi rangirati tagove, vec moze samo da donese.

I ja sam odustao od homepage-a, usresredjujem se na duze tekstove kod revjua. I upravo duzi tekstovi su mu koliko provaljujem doneli brzo preskakanje konkurencije, jer su njihovi tekstovi max 100-150 reci.

Za posete preko tableta mi je ludacki dobra situacija. Dodao sam novi tekst i za KW-e koji imaju oko skoro 10k pretraga, skocio sam na 16 poziciju.
Za posete preko desktopa i mobilno je losija situacija za jedno 30%. Nije mi jasno zasto sam toliko favorizovan za posete preko tableta…

Na jednom mom affiliate sajtu koji je star 4 mjeseca od preko 700 keyworda koji su u top 100 rangirani su mozda jedan ili 2 taga. Mislim da tagovi bezveze rasipaju link juice i da nije bezveze postavljeno po defaultu u All in one seo pluginu noindex na tagove.

1 Like

Kod mene je drugacija situacija. Najbolju poziciju mi trenutno drzi tag. Na prvom mestu je za termin koji ima 400 M/S.