Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Koliko pratim ovu temu i ako sam dobro shvatila ti si @drmrgood tek nedavno počeo s affiliate sajtovima. Pa iako se ne bavim time, već samo čitam komentare o affiliate sajtovima čini mi se da si u kratko vrijeme vrlo dobro napredovao. 350 $ je sasvim lijepa suma za nekoliko mjeseci, osobito za početnika na tom području (ispravi me ako griješim, ali čini mi se da si ti do sada radio isključivo adsense/game). Bravo, svaka čast i sretno u daljnjem radu.

Hvala Mikica. Kao sto netko rece affiliate je iskljucivo SEO. Ako si dobar u seo i ako znas naci dobre buying keyworde sa malo konkurencije vrlo brzo ces vidjeti i neke prodaje. Ali unatoc svom znanju nekad se covjek zezne,pa sam tako ja previdio zestoku konkurenciju po pitanju dronova sa prvim affiliate sajtom. Drugi i treci sajt su vec bolji,recimo ovaj treci je onaj koji ima keyword u top 30 bez ikakvog backlinka,dok mi je jos jedan keyword na sedmom mjestu. To je sve zbog toga sto je broj pretraga za te keyworde relativno mali,ali opet dovoljan za affiliate sajt. Inace Mikica je u pravu,donedavno sam imao samo flash games i adsense zaradu,ali to jako pada u posljednje vrijeme.

Samo dobar KW, ON Page i off page se da nauciti, ali dzaba ako imas KW koji ima paklenu konkurenciju.
Svaka nicha, ali pukvalno svaka ima mrvice (mrvice su mesecne pretrage od 200-5k pretraga). Samo treba imati dobar alat i lagano istrazivati.

Super sto si ovu temu ponovo ozivio. I ja sam pokrenuo novi aff sajt prije 20ak dana i situacija nije losa ali nije ni predobra. Pisao sam clanke od preko 2k mjesecnih pretraga pa na vise i svaki od njih otprilike sadrzi oko 2000 rijeci. I trenutno sam negdje oko 50-60 mjesta za glavni keyword. Ono sto je dobro drzi pozicije za neke sporedne keyworde koji imaju pretraga 50-200 mjesecno. Ima tu cak i keyworda sa 18k mjesecnih pretraga koji je na 59 mjestu i poprilicno sam zadovoljan sto se toga tice. Malo danceam ali za ocekivat je od novog sajta ali takodjer i napredujem.
E sad moje pitanje je kako pravite linkove i da li uopce planirate krenuti link building sa novijim sajtovima, koliko placate, da li nalazite free, planirate li gradnju web2.0, pbn, idete li na risky metode i kakva su iskustva opcenito sa link buildingom. Ja cu probati da napravim guest post linkova, forum backlinkova pa onda ubaciti web2.0 i kasnije dok/ako krene zarada kupovati samo high quality backlinkove.
“Content is a king”- msm da sadrzaj nije prednost na onaj nacin na koji mi zamisljamo. Licno pisem duze clanke jer pomazu da se dodje do prvog mjesta ali bez jakih linkova je nemoguce rangirati za neki srednji keyword. Ali napisati clanak od 2000 rijeci i cekati da se dodje do prvog mjesta je ludost.
Kakva iskustva imate sa rich cards?

Ja radim web 2.0 znaci wordpress.com, yolasite.com,blogspot.com i sl. Sa svojih sajtova sa igrama linkam na te sajtove pa onda sa tih web 2.0 kad dobiju neki PA linkam na affiliate. Naravno ne zanemarujem niti linkove u komentarima,youtube komentarima,potpise na forumima i slicno. Bio sam uzeo neki mali hoth linkbuilding paket ali nije mi bas pomogao previse.

Aha super posto sam i ja krenuo sa web2.0 ali ne planiram linkove jos ostaviti za 40-50 dana. Koliko postova imas, spinujes li clanke ili pises unikatne, ja cu negdje oko 4 posta po 500 rijeci unikatno za svaki sajt. Linkujes na njih sa svojih stranica, je li sa money siteova jer mi se cini previse risky. I jesu li ti to svi tier 2 linkovi?
Da napomenem imao sam odlicno iskustvo sa jednim proizvodjacem iz moje niche. Ima neki noviji sajt sa 10ak DA i 20ak PA i dao mi je link a ja njemu review. To sam samo probao onako da vidim kako ide jednu ponudu poslao i odmah je upalilo. Jos mi je on rekao dati link sa svojih PBN sajtova. Jeste li uspjeli ikada dogovoriti link sa kickstartera. Moja nicha je sto se toga tice siroka i mislim da cu moci dosta ovakvih linkova naci.
Jedno pitanje sa sve SEO majstore. Da li ste ikada uspjeli napraviti odnosno dobiti do follow link sa stranica tipa wikihow ili slicnih gdje se vecinom pisu how to tutoriali ili neke veoma korisne stvari. To je link vrijedan xxx$ po mom misljenju.

Meni reviewe pise jedan clan ovog foruma,ali kao sto rekoh nemam samo review clanke. Konkretno na ovom jednom sajtu imam 15tak review clanaka,ali i desetak koji nisu review.

ma samo sam tagovao ko je malo više pisao u temi nisam baš istraživao ko je iskusniji :slight_smile:

gledao sam 4 klipa koji su me zainteresovala

znao sam i ja reći i da je sranje i da nije king no pješak koji može postat kraljica i svašta sam znao govoriti i ne mogu se baš striktno odlučiti koja je tačna pozicija i vrijednost odličnog kontenta, sve zavisi od trenutnog iskustva sa dobrim koji rangira dobro kod mene i na ostalim sajtovima ili lošeg kontenta koji rangira uz pomoć signala guglu.

da li linkuješ videe koji su pri vrhu za tu frazu u guglu. meni je nekako to bezveze raditi jer sam sebi pravim konkurenciju, a i ti videi sve bolje rangiraju jer ih svi redom i to sve relevantni sajtovi ubacuju u postove i nerijetko viđat videe ispred dobrih članaka baš zbog broja beklinkova iz relevantnih članaka.

gdje nabavljaš infografike? koliko ih plaćaš? može neki primjer, ne mora baš sa tvog sajta ali otprilike sličnu infografiku koju dobiješ za određen novac. lupam za 30 dolara dobiješ otprilike ovakvu infografiku sa šibni link neki na sličnu da vidim kakve su, naravno ako ti nije problem[quote=“anja1, post:107, topic:33465”]
Korist li ko https://codecanyon.net/item/content-egg-all-in-one-plugin-for-affiliate-comparison-deal-sites/19195707?

Koristi li ko https://srd.wordpress.org/plugins/table-of-contents-plus/ ja koristim (za dugačke postove) i mislim da od njega ima i seo koristi.

Koristite li tabele u člancima? Koristite li neki plugin za tabele?
[/quote]

1 Like

Jebo vas ja sve skupa s keywordima, ja iman osobnu stranicu od obrta i ne mogu za ime obrta rangirat na prvoj stranici, a najgore je od svega sta taj keyword trazi bice dnevno otprilike dva covika u cilome svitu. Pa to je nemoguce. Daj nek me spasi neko, ljudi me traze za posa i ja im kazem kako se zove obrt i upisu u google i ne mogu me nac, to je za popizdit. Ispricavan se zbog rijecnika ali nisan moga opisat situaciju bez njega haha

P.S. Izvinite i za offtopic, bas cu novu temu otvorit sad pa valjda ce mi se neko smilovat

1 Like

Moze li neko malo detaljnije da napise nesto o linkovima?
Mene konkretno interesuju sledece stvari :

  • Koliko treba da prodje da se vidi uticaj nekog linka?
  • Da li postoji neka jednacina po kojoj se prenosi autoritet. Da pojasnim, npr. ukoliko dobijem link sa PA 10 na moj sajt se prenosi 10 ti deo toga ondosno moj sajt dobija PA 1. Nadam se da ste razumeli.
    -Koliki uticaj imaju linkovi iz komentara? S’obzirom da je to manje vise dostupno svima i moze da se podvede pod spam.
  • Posle koliko vremena krenuti sa gradjenjem linkova i kojim intezitetom?

Linkovi su mi najtanja grana tako da bi svaka pomoc dobro dosla :slight_smile: Sve sajtove odradim kako treba ali zapnem sa linkovima uvek :slight_smile:

BOLE, Nema sta kupuj guest postove sa jakih stranica :grin:
Koliko ti je star sajt? Mozda vise teksta na homepage i vise linkova na homepage, tj da je tako organizovana stranica, npr da ima breadcrumbs, mada ko zna oce li ti ista od navedenog pomoc. Meni je ovaj novi amz sajt na nedje 10 mjestu za frazu iz domene i titla sajta koju takodje ne trazi niko nikad 100%

1 Like

Konkretko sam pitao zbog sajta koji mi je iz novembra. Onaj o kome sam pricao da mi je zao da odustanem. A svakako to znanje bi trebalo pretociti i u ove nove koji imaju odlican start.
Sa ovim novim sajtovima kad sam posle nedelju odnosno dve na prvoj i drugoj strani trebalo bi da bude lako da bidem u top 3. Sem ako ne pogresim sa linkovima pa dobijem neki penal :joy:

ja kucao na mob, pa boletu namjenio onaj odgovor, nisam ni vidio tvoj post :slight_smile:

1 Like

Ajde sad onda procitaj moj prvi, pa drugi post i odgovori za kaznu :smiley:

Haha ajde neću više spamat temu, jako mi se sviđa i učim i ja, valja se iz kamena bacit na web, sidit i gledat kako novci sidaju na račun bez znoja! Šalin se, znan kako je teško. Samo da odgovorin da mi je sajt star oko 2 miseca.

otvoria san temu pa možeš tamo nešto napisat ako imaš savjet, a c3po mi je obeća bacit opasnu ekspertizu ovih dana. Sad lipo nastavit o amazon affiliate jer je zanimljivo :slight_smile:

Moj i nije bas noviji. Pa ja nisam bas prezadovoljna kako ide zato jer vecina kljucnih rijeci koje pokusavam rangirat su na 2-4 stranici Googlea tako da ko da ih ni nema. Al sam par clanaka uspjela rangirat u prvih 5 pozicija za dosta dobre kljucne rijeci i tu mi dolazi 95% posjeta. Al te klj rijeci koje rangiram su jos neprepoznate od drugih, nema velike konkurencije a imaju dosta pretrazivanja mjesecno tako da sam uspjela rangirat ih i bez backljnkova. A sve ove silne klj rijeci na 2-4 str Googlea bi mogla isto bez beda rangirat da dobijem koji kvalitetan backlink ali ta gradnja linkova mi je trn u oku i bas ne volim to ni ne znam bas radit :smiley:

Ja sam nekako uspjela ubacit svoj linka na Wikihow prije nekih godinu dvije, u clanak slican mome sam u reference dodala moj link i jos stoji tamo. A prije nekih mjesec dana sam se sjetila da bi mogla opet probat to napravit al nisam uspjela. Mislim da sad ne moze vise bilo tko doc i stavljat reference.

2 Likeova

pročitao sam ja sve, ali ne znam koliko dobar odgovor mogu dati, ne pratim uopšte pa da i ostale te brojke, ja gledam relevantnost sajta i posjećenost.

Ja sam primjetio da mi sjajno djeluju na pozicioniranje linkovi iz menija sa mog sajta na sličan moj sajt, npr imam sajt o gumama i sa jednog na drugi linkujem iz menija nppr zimske gume na kategoriju zimske gume na drugom sajtu i vrlo brzo drastično se penje pozicija drugom sajtu za frazu zimske gume. Moja neka logika je da link ako ne klikne dosta ljudi onda on i nije vrijedan i još je neka moja logika da što je bliže headeru da je link vrijedniji. Slikovni link sa relevantnih mojih na moje adult sajtove iz headera mi je isto tako vazda davao odlične rezultate. Ali to su sve jako posjećeni i klikani linkovi. Skoro 100 posto seo majstora spominje linkove u člancima kao najjače, a eto meni su ovakvi linkovi davali mnogo bolje rezultate. Što se tiče linkova u člancima ako radite guest post ja bi se tu potrudio napraviti post koji može dobiti posjete direktno sa gugla na tom sajtu gdje objavljejete guest post jer ako bude taj članak posjećen imaćete i vi koristi. Znači moja logika se svodi da je link dobar ukoliko preko njega dođe posjeta na sajt i tu ostane malo, čita, otvori par članaka itd, a ne utekne odmah, Zato mislim da su forumi ok za beklinkove ako se naravno ok koriste.

Ipak ne tvrdim da loši llinkovi ne rade posao pošto sam vidio masu primjera da odrađuju posao dobro, samo navodim šta su po meni dobri linkovi.

Dalje možda ne bi bilo loše imati komentare na člancima pošto vidim u zadnje da bolje rangiraju članci koji imaju dosta relevantnih i dobrih komentara.

Ja sam počeo gradit linkove pomalo kad sam došao do 40 članaka na sajtu. Po meni nije loš sistem ja npr u mojoj niši imam pisce koji su kreativni i ne pišu standardne review članke no kako koriste i svoja iskustva sa određenim proizvodom, i onda kontaktiram na fb njihovu stranicu da je napisan članak o njima pa ako oće da šeruju na svom fb zidu ili objave na svom sajtu na nekih 5 pokušaja imao sam jedno objavljivanje na fb i dobio 60ak lajkova i tačno nula prodaja, ali nek se dešava nešto.

3 Likeova

Zanci sustina je da u prvih mesec dana ne treba graditi linkove ako sam dobro razumeo taj deo.
Ovo oko header-a i menu linka zvuci interesantno i svakako cu da probam bar na jednom sajtu pa cu da vidim rezultate.
A samo jos jedno, koliko treba da se vidi efekat nekog linka?

ma ne znam ni ja nagađam ko i svi, možda se mogu graditi linkovi i prije no što sajt nastane. Za vremenski period ti ne mogu ništa tačno reć, na jedan adult sajt sam pravio linkove na način koji mislim da je dobar i ništa se ne dešava i odustao sam od njega i on poslije nekih pola godine skoči i postane najbolje posjećen, drugi slično odrađeno dođe do neke srednje cifre, treći ko da ništa nije rađeno, nema posjete. što se tiče domaćih adsens sajtova slična mi je situacija ko na adultu, mada najbolje mi pozicioniraju oni koji imaju najviše sadržaja. Tako da odgovor na tvoje pitanje koliko treba vremena pojma nemam, za te neke linkove iz menija sam primjetio napredak za nekih mjesec dana čini mi se. Mada možda ću slagat jer imam previše sajtova da bi sve detaljno pratio. Svako mišljenje o beklinkovima treba se uzet sa rezervom i činjet šta ti misliš da je najlogičnije. i za sve treba vremena i čak i poslije vremena možda ne bude efekat kakav bi trebao biti. a što je tako gugl zna.

Koristite li plugine za tabele? Gubi li se mnogo vremena na tabele? Imate li kakav dobar plugin preporučit da ima neke koristi od njega na amzon afilate sajtu? Ja ko što rekoh bi mogao preporučit https://srd.wordpress.org/plugins/table-of-contents-plus/ kupujete li infografike? onaj plugin kontent egg mi ima jednu odličnu opciju da se poveže sa amazonom i da se čitaoci pretplate da dobiju obavještenje kad cijena padne, može se postaviti i grafikon sa istorijom cijene za taj proizvod. gledao sam malo i na yt i ima dosta dobrih opcija. ima i free verzija https://srd.wordpress.org/plugins/content-egg/

malo bi postove da zašarenim da ima malo i drugih opcija, a ovo sa istorijom cijene i automatskom obavještavanju korisnika mi izgleda sjajna opcija.

3 Likeova

čini mi se zanimljiva opcija

1 Like