Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Po meni je bolje linkove direktno na postove, mada zavisi šta želiš rangirati.

Evo jedan tips, mada vjerovatno svi već znaju za to Amazon Hot New Releases iz vaše niše i zna se desiti da je neki proizvod skoro izašao ima nekoliko (npr desetak, dvadesetak) dobrih ocjena ali nema još reviewa na sajtovima pa je to prilika da se prije ostalih dobije posjeta. Mnogo je lakše dobiti posjetu za review tog proizvoda no onog što ima par hiljada prodaja.

Mili Boze cuda velikoga… Docekah i ja prvu prodaju nakon 3 ipo meseca :slight_smile:

5 Likeova

Čestitam, znam osjećaj :slight_smile:

1 Like

Ima li netko slučajno japanski amazon affiliate? kolega koji mi je prošli put uskočio sa svojim, njegov ipak nije bio odobren, tako da tražim još uvijek…

Znači, kupujem potvrđeni Amazon.co.jp affiliate account (star barem 10 dana)… javite se u inbox.

Sinoc citam malo Istoka pa clanak o aff. i kombinaciji sa Instagramom.

Primer “Men With” – monetizacija stranice na društvenim mrežama pomoću affiliate marketinga

Evo jednog veoma modernog primera. U pitanju je Instagram stranica “Men With Class“, koja ima 3.3 miliona pratilaca. Stranicu je započeo 2012 godine Šveđanin Daniel Frank, koji ima samo 21 godinu.

_Svakodnevno on postavlja fotografije muške mode, koje su veoma pažljivo odabrane. Daniel očigledno ima izuzetan ukus za modu, osećaj za fotografiju, i zna šta dobro prolazi. Nijedna fotografija na profilu nije njegova – on nalazi druge muškarce na Instagramu i predstavlja njihove fotografije, uz njihovu dozvolu. U međuvremenu je napravio još nekoliko profila koje je “spin-offovao” sa matične: @menwithstreetstyle za malo opušteniji izgled, @menwithfootwear za obuću, i tako dalje.
No, glavno pitanje je – kako Daniel pretvara sve ove folovere u novac? Ovo je inače jedno od najčešćih pitanja koje me ljudi pitaju: “Kako da zaradim novac od stranice na društvenim mrežama”.

Odgovor je – affiliate marketing. Daniel je podigao sajt pod nazivom menwith.co, na kojem se nalaze sve fotografije koje objavljuje na Instagramu, ali sa jednom bitnom razlikom: kada se pređe preko slike, može se kliknuti na lik za kupovinu tog artikla na nekom eksternom online shopu, sa kojim se Daniel povezao preko njihovog affiliate sistema. S obzirom da Instagram nema mogućnost da se ubacuju linkovi, Daniel je to rešio tako što je napravio ovaj “međusajt”, koji je kao neki most između njegovog Instagram naloga i affiliate linkova.

opisu njegovog Instagram profila je vrlo jasan “call to action” – ako želite da kupite stvari sa fotografija na našem profilu, posetite naš sajt “Menwith.c_o”.

Evo cijelog clanka http://www.istokpavlovic.com/blog/affiliate-marketing-dam-ti-deset-posto-za-svakog-koga-mi-nabacis/

Pitam se jel laksi put preko instagrama ili preko pisanja clanaka?

4 Likeova

zanimljivo, hvala ti na ovom tekstu…dobio sam par ideja :smiley:

Moj odgovor je i jedno i drugo. Radio kvalitetan SEO i plus dovlacis sa drustvenih mreza posetu.

1 Like

@Jeronimo034 sve čestitke za prvu prodaju :+1:

1 Like

Zanima me sto mislite o online affiliate shopu? Ja sam to ovako zamislio: korisnik dolazi na stranicu gdje su na homepageu rasporedjeni proizvodi u 4x4 gridu (samo primjer, znaci 4 reda po 4 proizvoda) i svaki ima kratak opis od nekoliko recenica. Korisnik ima opciju add to basket ali kada ide na checkout stranica ga preusmjerava na Amazon gdje on to sve i placa. Sto mislite da li bi to funkcioniralo? Jer, naime, nasao sam buying keyword sa 40500 pretraga mjesecno a kwfinder pokazuje difficulty od samo 18/100.

1 Like

Čini mi se odlična ideja. (kao i obično Mrgoode) :slight_smile:
To de facto i nije pravi online shop, ali što te briga, cilj je postignut. :blush:

Ja mislim da je teško dobit posjetu za takav sajt. Ali ako je dobiješ biće top. Ne bih se ja toliko zaklinjao u tu procjenu težine. Ja za termin od manje od 10 pretraživanja imam članak od 2500 riječi koji je zbilja bombona u svakom smislu i neđe sam na 70om mjestu za taj termin. Nit ijedna jaka stranica u titlu tu frazu spominje nit u url ima te fraze nit sinonima nit se u tim tekstovima puno spominje ta fraza, nit ti članci koji su ispred mene imaju beklinkove…

Evo mali apdejt što se mog sajta tiče: konstantno mi je rasao broj fraza za koje rangiram i došao sam neđe do 55 60 fraza dnevno i pomalo su se poboljšavale pozicije skoro sve. Zadnjih pet dana broj fraza za koje rangiram se smanjio na 20-30 i pozicije su uglavnom pale. Da li je do smećarskih linkova kojih ima par koji su mi oni indijanci napravili ili je do nečeg drugog pojma nemam, uglavnom ja nastavljam ko da se ništa nije desilo, jes da me malo opičilo to po živcima jer sam se baš dao u sve ovo.

2 Likeova

Ovo sam taman mislio staviti pod P.S. Velikim dijelom i stoga što proizvodi nisu na tvom serveru nego ih šalješ na Amazon, pa je mali minus i za SEO,

Meni isto zadnjih dana / tjedana idu pozicije prema dole. Cini mi se da sta vise radim na stranici to gore rezultate imam :confused: Ciljam prelagane kljucne rijeci a nikako se pomaknut sa 3, 4, 5. stranice Googlea.

Redovno nailazim na takve sajtove koji su na prvoj strani. Tako da moze da se proba, to ne bi trebalo da trosi mnogo vremena jer se pisu kratki opisi po stotinak reci. Ja sam cak nailazio i na sajtove koji imaju samo copy paste sa amazona.

Ja mislim da bi to radilo sasvim fino. Jedino sto treba za WP sajt te vrste je WooCommerce affiliate plugin. I jos nesto, na taj nacin cookie od amazona ne traje 24 sata nego 90 dana :slight_smile: .
Btw. naravno da sam i rucno provjerio konkurenciju, tako da sam uvjeren da je sa par boljih backlinkova i dobrim odabirom proizvoda moguce biti u top 10 bez vecih problema.

Jel moze taj woocomerce plugin da se instalira na obican WP sajt i da traje 90 dana cookie? :slight_smile:

Takvih sajtova ima mnogo koji su na vrhu. A opis proizvoda je sveden na min. Neki fazon postoji. Možda da dovlače postioce preko landing page (koju i reklamiraju na Fb ili gde već). Treba probati.
Možeš li samo objasniti kako ovo:

Izbrisi i kljucnu rijec sa taba u browseru :slight_smile:

2 Likeova

Cookie traje samo za taj proizvod 90 dana, ukoliko se isti kupi, ne za sve proizvode

Uvijek zaborave tab, kad kriju podatke xD