Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Kralju :smiley: (20x , zbog 20 karaktera)

Evo ti malo motivacije, sajt postavljen nedelju dana posle tvog. Radi na lakim KWima, kopaj, trazi ako hoces neki brzi rezultat. Ako planiras na duze i strpljiv si (a rekao bih da nisi) onda ides na jace KWe i oslanjas se na to da ces linkovima d apodignes pozicije kroz neko vreme.
P.S. Nije ni ovo neki rezultat, ali ista prica kao kod tebe, bez linkova itd.

2 Likeova

Da dodam još par reči:

Ovo sam i ja uradio, upravo sa tim novim člancima, koji su objavljeni 23.1. Članke iz decembra nisam slao na fečovanje i slabo ih Google vidi.
Pod dva: Ove novije članke sam sređivao sa nekom idejom oko kw-ova. Voleo bih da je to pravi razlog skoka impresija, jer bi to značilo da sam postao SEO znalac :slight_smile:
Mada, znam da nije.

Jesam. I pitao sam negde gore kada će ti linkovi da se “pojave”. Evo, 2 nedelje nakon beklinkovanja Google vidi 2 linka, a trebalo bi malo više. Moraću da se raspitam kod majstorice kada će da se pojave i ostali ili da mi vrati pare.

Mislim da si mi pokazivao ovaj sajt. I Kosana neki njen.
Planiram na duže i strpljiv sam, ali se ne bih bunio ni da sve ide brže, pa zato izgleda kao da sam nestrpljiv :wink: Vreme ne čeka. A i načitao sam se kojekakvih kejs stadija gde su ljudi posle 2-3 meseca počeli da prave pare. Istina, sve su to priče od pre par godina. Biće da je danas drugačije.
Od linkova ne odustajem, samo da dodam još nekoliko zamišljenih tekstova, pa kreće kampanja. Već merkam šta bih od imovine mogao da prodam i da uložim u te linkove. Ne zajebavam se :slight_smile:

@Kosana kako fercera skimlinks?

Postavicu danas par skrin sotova. Svidza mi se kako fercera. Samo jos da nekako organizujem navalu posjeta sa Gugla

1 Like

Kad se prijavis, i odobre te, dobijes java script kod. Mozes ga dodati u footer, ili da koristis plugin. Za one koji ne zele plugin, evo kako se dodaje:

Ako nemas footer.php u child theme, prekpiras preko CPanela. Kome treba pomoc, evo ovdje kako:

Navodno njihov kod ne utice na druge affiliate linkove. Znaci amazon linkovi, ili nekog drugog affiliate partnera nece biti prepisani, tako da nema potrebe dodavati ista u kod.

„By default, SkimLinks does not overwrite or re-write any of your existing affiliate links.

However, you can, if you want, run all your existing Amazon links through Skimlinks using our Amazon overwrite function. This will allow SkimLinks to recognize all previously affiliate Amazon links, and turn them into SkimLinks links that will be tracked back to your Skimlinks account.“

Linkove dodajes bez ikakvih kodova, taj kod u footer-u konvertuje pri kliku linkove u affiliate linkove.

Platforma im izgleda skroz fancy. Mozes pratiti tacno koji link je imo koliko impresija, CTR, filtere i po page i po merchant, link, device, site…nemam primjedbi, sve tip top.

Zarada nula, klikova 66, ali ok, postavila sam par linkova

3 Likeova

ovaj kod je na onom dodoburd sajt, vidim da su oni naveli amazon kao izuzetak.
<script type="text/javascript">var skimlinks_exclude = ['amazon.com','www.amazon.com']</script><script type="text/javascript" src="[//s.skimresources.com/js/29051X1086246.skimlinks.js](https://s.skimresources.com/js/29051X1086246.skimlinks.js)" defer></script>

možda ne utiče na skraćene linkove, a možda ne utiče nikako, no eto vidim da kod ovih stoji da je amazon izuzetak.

mene interesuje jel ima neđe neki spisak webšopova sa kojim sarađuju i kakva im je pretraga proizvoda.

Da da, znam da je taj kod, ali nasla sam na njihovom forumu nekom (nesto sakriveno, stvarno nema puno informacija) da nece prepisati. I fakat sam testirala i ne prepisuje, nit stare kodove nit nove koje stavljas.

Pretraga proizvoda nikakva na samoj platformi, imas addon tzv SkimLinks Editor Tool:

I gdje god surfujes, izidje ti gore da li u affiliate programu sa SkimLinks i koliko procenata.
Evo klinkuh na ove, mislila po imenu stranice da ce ti pasati za novu nishu, so cute, kad ono pasace ti za te druge sajtove. 26% provizija.

Skinula sam spisak svih koji saradjuju s njima , sa commission rate, evo link:

3 Likeova

hvala puno na informacijama

Nema na cemu. Rado.

Al pazi, ot tih procenata, oni uzimaju 25%, to nije uracunato, to treba da odbijes. S Amazonom se tesko sta moze porediti (btw. izbaciju su upravo rezultate za Q4, skocile akcije Amazona za 11%), ali mislim da treba uzeti i SkimLinks, ali i ostale platforme, ne zato sto su provizije razlicite, nego zato sto ima produkata kojih nema na Amazonu. Ovisno od nishe, ali eto i taj Etsy ima svasta sto nema na Amazonu, samo im je provizija bas usljiva. Ne isplati se.

da znam da uzimaju procenat. to mi je ok. ali za poklone ovo bi trebalo da radi dobro jer se dobija na različitosti i ne moram ganjati hiljadu aff programa. meni etsy solidno radi, procentualno možda i u istom rangu sa amazonom jer mi je odnos po broju linkova neđe 80 -20 % npr ovaj mjesec raspali 200 dolara je zarada 130-70 odnos amazon etsi, u decembru oko 2000-500 odnos bio, ne sjećam se tačno. na etsiju ima unikatnijih stvari. na amazonu više no ikad ovaj mjesec vrnutih proizvoda (24), ali je i naručenih više no ikad u decembru.

meni ona opcija sa konverzijom linkova djeluje kao nešta što je odlično, i da bi to moglo bar malo popravit poziciju na guglu. nekako mi prirodnije djeluje

Sad vidjeh ovo, mashala.

pa ko bude htio SkimLinks neke se slobodno javi na PP da mu posaljem link :wink: Dijelimo 50:50

A mogao bi i @steelmaiden prebaciti ovaj dio diskusije o SkimLinks odavde na poseban thread, otvoriti konto kod SkimLinks i staviti banner na taj thread, pa od tih 35% refferal da se zaradi nesto za buduce Niche Challenge.

2 Likeova

da moglo bi se na novu temu prebacit ovih nekoliko postova i iznad par što ima na ovu temu. kako gođ ja ti se javljam kad budem krenuo sa ovim da mi pošalje referal link. a krenuću nekad sigurno, samo ne znam kad.

mogao je i @steelmaiden napraviti nekako da se i postovi sa čelendža vidi na glavnoj stranici foruma i kad krene otvorit neko ko nema pristup da dobije poruku da može pristupit tom dijelu foruma ako da donaciju ili je vip član. čisto da bude vidljivije svima. da bude veća šansa da se ljudi zainteresuju i da vide ljudi kosanine knjige ili kako se za dva dana dođe do posjete :slight_smile:

1 Like

:rofl: Da se razumijemo, smijem se na ovaj drugi dio recenice, bas onaj pravi SEO Guru fazon. Mogao bi otvoriti YouTube kanal o tome

već dugo mi je to u glavi da serem po cijeli božji dan na yt o seo. ali ne mogu slušat sebe kad kenjam. pismenim putem mi je ok da kenjeram tu i tamo. ovako počeo bih sam sebe prozivat u videima i svađat se sa sobom. a i ne mogu bez prekida pričat 10 minuta kamoli šta više. a mogao bih kao dag kanington da radim intervju sa tobom, jeronimom, helasom i ostalima i onda tako mi zajedno kenjamo, falimo se, kurseve prodajemo preporučujemo sve redom tulove koji plaćaju dobro. kakav ahrefs semrush zakon

1 Like

Imao sam ja davno jos prije 10 godina Skimlinks, pa sam presao kasnije na Viglink jer je bio puno bolji. Sad vidim da je Viglink kupila agencija Sovrn pa ne znam je li i dalje bolji.

Uglavnom evo vam reflink za Viglink pa pogledajte što je bolje: https://www.viglink.com/?vgref=46148

Skimlink mi je regan s emaila kojeg više niti ne posjedujem pa moram novi account raditi i vjerojatno prolaziti verifikaciju. To cu tokom dana pa separiram sve u novi topic kao sto ste predlozili. Zaradu iskoristimo za iduci Niche challenge, slat cu vam periodicno screenove stanja zarade.

Ono sto sam pominjala da bih mozda koristila ovaj AWW da mogu dati piscu pristup, pa s pluginom je lakse. Al imam par pitanja.
Nisam nikad koristila ni jedan Amazon plugin. Ono sto me zanima:

  1. H2 je linkovan na amazon i to jos sa keyword? Vidim da to svi rade, i ti si radio na sajtu s poklonima…ali nije li to lose za SEO? Izlazni link, i to jos u H2, sa KW za koji se boris?

  2. Slike nisu kod mene. Znaci ako neko pinuje sliku sa moje web stranice, pin vodi na amazon ali sa sve mojim affiliate tracking kodom?

  3. Posto slike nisu kod mene, gubim bas puno. Ovo pocasno mjesto u SERP mogu da prekrizim

Vidim da si ti za svoj sajt sa poklonima sve slike kod sebe, nisi koristio AAWP. Pa jel se isplatio taj manuelni rad? Meni slike dovlace bas dosta posjete.

1 Like

na pluginu je čini mi se po defoltu namješteno da bude h3 titl proizvoda, ja sam na novom sajtu koji radim prebacio da bude h2 . na onom sajtu sa poklonima je h3 titl proizvoda (tamo ne koristim ovaj plugin) i to sam ručno dodavao. vjerovatno je bolje da budu h3 no h2, a što sam ja to tako stavio da bude h2 ne mogu se sjetit. evo baš pogledah kako ovi sajtovi koje pratim najviše rade dodo burd je samo povećao font naslova proizvoda (tako da je moguće da si u pravu), giftlab co drži nazive proizvoda u h3 tagu. tako da ću i ja vjerovatno vrnuti na h3. ali skoro svi sajtovi koji linkuju na proizvod naziv proizvoda im je h2 ili h3, dodo burd je izuzetak.

sad dal je to baš bitno za seo moja pretpostavka je da nije pretjerano bitno. lako moguće da griješim. nisam skontao ovo za kw koji se boriš. linkujem anchorom koji je neka varijacija titla proizvoda npr pokloni za godišnjicu braka, linkujem neku zlatnu narukvicu anchorom zlatna narukvica.

da, biće upravo tako :slight_smile: što je onda vjerovatno protiv pravila amazona. i mene je to malo brinulo ali ko će to kod mene činjet :slight_smile: ja jedini pinujem sa sajta tako da se nešta ne brinem oko toga.

imam kao dodo onu jednu veliku sliku stvorenu za pinovanje, pa ako se neko odluči da štogođ pinuje onda će valjda tu sliku pinovat. Ako ne ■■■■■ ga, nisam kriv, masa sajtova to radi, povlaci slike preko apija, nema nista u tom neregularno.

inače plugin nema opciju downloada slike na server. ne znam postoji li opcija da preko cpanela zabraniš pinovanje. znam da ima za hotlinkovanje da se zabrani pa mozda moze nekako i to.

Onaj content egg plugin (donekle slican awwp) ima opciju za download slike na server, ali mu fali opcija custom deskripcije i titla, i jos neke opcije, i ruznije izgleda.

Sto se slika tice iako su povucene sa amazona kad ukucam komandu site: mojsajt vidljive su i te slike i vode na moj sajt. Vjerujem da uopste nece rangirat dobro ko slike koje su na serveru jer nemaju titl alt deskripciju.

I kod mene donose slike stogodj posjete mada nisam tacno pratio. Iskreno meni je bas smor ubacivat po 15-20 slika jos i linkovanje batona i titla rucno radit tako da ne bi se vracao na to da opet to radim. Ukupno meni samom kad sve sracunam mislim da mi se ne isplati, jer mi je bas dosta ovo ubrzalo proces objavljivanja clanaka. Mada ovaj novi sajt je u zacetku pa cemo vidjet sta ce bit sa njim i kako ce rangirat.

1 Like

@Kosana sjetio sam se, promijenio sam sa h3 na h2 jer još jedan sajt koji pratim the gift hacker je tako uradio. još koliko sam ispratio featured snipet češće budu ovi podnaslovi koji su h2 no h3 iz ovih listicle članaka, bar po nekim mojim procjenama (mada vata gugl i kad nije u h2 h3 tagu kad je jak sajt). Ti možeš modifikovati plugin i staviti da ti ne bude h tag no ko dodo burd povećat samo font


samo ođe ukloniš (za ove produkt boksove) h3

sad ne znam jel se može podesiti da u product titlu uopšte ne bude link ka amazonu, a možda se može i modifikovati plugin da slike budu na tvom serveru, zbog pinteresta.

I ovo da ispravim, po defoltu je podešeno da slike povučena sa amazona preko plugina imaju ALT (ili titl zaboravih) koji je jednak nazivu proizvoda na amazonu, ja sam to makao (izbrisao neku liniju koda, koju pojma nemam) jer me nerviraju oni nazivi orgomni sa amazona i da mi bude pun sajt tih alt tagova.

1 Like

Evo moje zarade na amazonu u januaru. Tankosava. A tona vrnutih proizvoda što se naručivala u decembru.

No moram se još jednom pohvalit da sam zadnjih mjesec i po izuzetno produktivan. Od 23 decembra do danas sam na jednom novom sajtu objavio 57 članaka. Inače neđe u oktobru je pokrenut sajt ali je samo par članaka imao. Ovo je gnjila statistika tog sajta

ovaj skok u impresijama je do fečovanja članaka. mislio sam pustit gugl da sam indeksuje članke, ali nisam imao živaca jer je od 30-40 indexovao 8-9 članaka, pa sam ja to sve redom fečovao. Uvatio sam jedan featured snipet i sa tim da se pohvalim. jes da nije neki tražen termin pretjerano ali ipak je featured snipet. ođe sam mislio nekih 300tinjak članaka do juna da imam. Prosječna cijena članka koju plaćam je 10 dolara pa računam ako bude prosjek po članku jedna posjeta dnevno opet će mi se dobro isplatit. A valjda i taj prosjek bude malo bolji.

2 Likeova