Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Odlicno ide za sad, mnogo brze no kod mene. Milslim da je taj period dok neki sajt malo ne ispliva daleko manji kod neengleskih sajtova. Ja bih prvo malo ka homepageu linkova napravio ne ka clancima. Nekako mi logican taj slijed.

Pa to cu svakako malo da poguram sa nekim obicnim linkovima, tipa komentari i iz profila sa foruma. Pa cu onda da vidim za dalje. Gledacu da bar 30% linkova ide na sajt/homepage.
I za te linkove necu da cekam vec cu da ih odradim u narednim danima, po 2-3 dnevno. Jedno 10tak.

Trenutno si najduže ostao posvećen Amazonu, pa sam tebi uputio ovo pitanje, ali može da se uključi ko još hoće.
Naveo si gore primer za:

Meni nije jasno kako ovakvi sajtovi zarađuju? Ako pogledaš njegov neki opis proizvoda npr:
https://fulltechmonkey.com/product/aukey-car-charger-flush-fit-dual-port-4-8a-output-for-iphone-x-8-7-plus-ipad-pro-air-2-mini-samsung-galaxy-note8-s8-s8-and-more-black
u odnosu na većinu, koji traže pisca za tekstove od 500+ reč, a gde je ostala muka oko tabela i sl., a evo i ponude za kupovinu tog sajta:

E sad pogledaj mesečnu zaradu, mesečnu posetu i uloženi trud za takav sajt koji je star 6 meseci.

Zaradjuju samo zato sto guraju ogromnu posjetu preko FB, Pinterest-a, itd…Dok se drugi samo fokusiraju na dobre clanke i organsku posjetu. Imas razlitih varijanti kako ljudi zaradjuju. Lp

1 Like

pravo da ti kazem naveo sam sajtove bugiju samo kao pokazatelj broj posjete ostvarena zarada, nisam ni pogledao sajtove.

uopšte ne spominje amazon zaradu no je sva zarada od adsensa (iako je filtrirano kao sajt koji od amazona zarađuje)

Kako i zašto rangira i dobija posjetu trebalo bi malo više izučit i sajt i konkurenciju na španskom jeziku

nemojte ljudi ovakve ludosti misliti i pisati po forumu. to što imam neko mišljenje i što pišem često znači samo da se interesujem i bavim tim, a daleko sam ja od bilo kakvog majstora. Da sam krenuo sa heklanjem i jednako se tome posvetio, istu cifru bih zaradio, a u suštini je cifra najbitnija, jer cifra čini majstora, sve ostalo oko SEO, gugla, optimizacije… ta teorija i teoretisanje vrijedi ko laprdanje nekog starog teoretičara književnosti o nekom djelu.

Neću ja prestati laprdati ođe no čisto da se zna.

4 Likeova

Gle majstora kak je skroman.

Ovo je već druga priča, a dok na flippi stoji kako kažeš kao da je od amazona.
@L0WY to guranje posete preko druš. mreža i sl. većini je poznato, ali to isto može da se primeni i kod dobrih članaka, tako da pitanje nije bilo bukvalno kako ovi sajtovi zarađuju? jer je u daljem tekstu bilo na šta se odnosilo pitanje. Anja je dao pravi odgovor.
@anja1 da li si mastor za AMZ, da li skroman? Nije to bitno, ali jedna stvar stoji da si najaktivniji i kad se ne javiš na ovom topicu o amazonu fali tvog teksta i tvojeg razmišljanja sa dozom humora. Da ako se i @Jeronimo034 priključi. :grinning:
Svu sreću vam želim :+1:

ponadah se da kreće konstantno povećanje posjete, al jok


nije rekord, druga najbolja dnevna zarda poslije 7og jula 57$

Fala.

2 Likeova

@anja1 Ma bitno je da kriva iz mjeseca u mjesec ide gore. Imas li podatak koliko si ukupno novca ulozio u sajt, clanci, linkovi i sve sto ide uz to a koliko si zaradio, jesi li u plusu (ovdje ne brojim migucnost prodaje sajta) vec cisto kakvo je stanje do sada?

Pa nije baš da ide gore non stop, al dobro… Sajt do današnjeg dana je zaradio ako sam dobro sabrao nešta preko 2500$ a uloženo je ne znam koliko, na upworku je potrošeno malo manje od 1200$ i van upworka sigurno 300$ plus vjerovatno još 100$ kojih sam možda zaboravio. Otprilike 1600$ mada nisam vodio evidenciju. I potrošeno je baš baš dosta vremena

Ako neko dobro zna pisati engleski mogu ovi troškovi da se mnogo smanje (jer je 95 posto troškova a možda i više meni bar ode na članke), jer čim pišeš možeš i uređivati kako misliš da je najbolje i ne gubiš vrijeme na dodatno uređivanje kad ti neko pošalje članak, a to uređivanje meni baš puno vremena odnosi.

1 Like

Kako bi trebalo po tebi da izgleda jedan clanak, mislim da je za tebe slozen savrseno, sta ti mislis sta je najvaznije i kako ti slazes clanak sa izgleda “dobro” ?

Pa to je odlican rezultat, vec si u plusu, posjeta i zarada idu gore + imas vrijednost sajta. Mislio sam da si vise novca ulozio, to je top.

Samo piši i ubuduće. Nisam mislio ništa loše niti sa šprdnjom ono što sam napisao. Nakon @Anteloff ti si tek drugi koji si otvoreno počeo pisati o amazon aff i bez velikih zadrški dijeliš sa nama i svoje uspjehe i “neuspjehe”. U svakom slučaju, pozitiva na forumu što je rijetkost…

2 Likeova

Imao sam prodaju jos u prosli petak ali nikako da se posalje. Sta moze da bude problem? Koliko dugo ste najvise cekali?

Screenshot_5

1 Like

Nista cudno, ja sam jednom cekao preko mjesec dana, i uopste ne znam kako je to moguce. Pretezno proizvod bude poslat sljedeci dan.

1 Like

Aj sto volim kad krene ovako da se zeleni, kad krenu da se probijaju KWi. Uf ima li lepseg osecaja :smiley:
A tek je nedelju dana star sajt!

1 Like

@Jeronimo034 jel ta prodaja sa ovog novog sajta? znaju nekad rastegnut sa slanjem proizvoda, poslaće, ne sikiraj se. fino idu pozicije.

@m1l4n ajde ako te ne mrzi pogledaj na amazon accoun i vidi vidi li se na Routing Number išta. To možeš provjerit na account setings pa change payment metod. može i bilo ko drugi da mi to provjeri biću zahvalan.

Kod mene je ovako i nije mi najjasnije zašto u ovaj routing number ne stoji ništa. Piše da će biti maskirani akaunt i routing number ali mi nije jasno što mi nema bar zvjezdica da ja znam da je to sigurno popunjeno, ja sam sve uredno upisao i zapamtio.

Kad inače idu isplate. Neđe pročitah da je krajem mjeseca. Na jednoj drugoj temi ođe sa napisao da su mi sa amazona početkom mjeseca poslali nula dolara, a neđe poslije viđeh da je neko imao sličan slučaj i da je to možda samo testiranje dal radi račun ili tako nešta tako da se nadam nekim parama pred kraj mjeseca.


Nadah se poslije 12og da će se ustalit posjeta na preko 400 sesija dnevno, ali ništa od toga. Malo me dovatilo po živcima to

Naručio sam jedan guest post preko fivera i rekao sam mu da mu neću platit ako bude spinovan kopiran ili nečitak. Prošli koji sam naručio nisam platio jer lik iako sam isto ovo rekao je prvo poslao spinovan pa kopiran članak i oduzeo i meni i sebi vrijeme. Pokušaću još jednom sa drugim likom pa ako prođe prođe ako ne moraću krenuti naručivati od mojih pisaca da pišu i guest postove, a na fiveru samo prosleđivat da objave, naravno provjerit prije toga profile, jesu li indeksovani prijeđašnji postovi i sl. Mislim da bi to i trebalo mnogo bolje radit sa mojim člancima, ali nemam vremena da se organizujem pa sam još jednom probao ovako.

Dobro odabran naslov i za gugl i za sajt, dobar meta deskripšn, dužina duža od konkurencije, više tema bitnih odrađeno, dobar uvod u članak, dati odgovori na neka pitanja oko proizvoda, dobar odabit h2 h3 h4 h5 tagova bodovanje nekih bitnih rečenica koje sažimaju neku bitnu odliku ili karakteristiku, prva rečenica ispod h tagova, dobar izbor izraza u nju, dobra optimizacija slika, alt description title i caption ako se stavi, ponekad infografika za uvod u temu, korištenje sinonima vezanih za glavni kejvord, korištenje termina koji se traže a vezani su za glavni keyword, određeni razmak između reklama, dobar zaključak, dobar uvod koji će potaknuti čitaoca da nastavi da čita, rečenica ili par izraza kojim se govori da je taj proizvod zaista korišen ili da zaista vrijedi, možda, provjera više različitih izraza na keywordtool.io i keywordseverywhere.com da li ima traženih tema po 10 20 30 traženja mjesečnih koji nisu obrađeni u temi pa ih onda ja obradim, uokvirivanje ili bojenje nekog bitnijeg djela članka da bi članak imao estetski ljepši izgled, ubacivanje tabele, komparacija sa sličnim proizvodom ili proizvodima, izrada atraktivnog thumbnaila u canvi… biće da ima još stvari koje mi nisu trenutno na pamet pale, ali eto toeto uglavnom

ja nisam prezadovoljan rezultatom jer mi je odnos zarade ođe i količina vremana potrošenog mnogo gora no kod adulta i adsensa, ođe je konkurencija nemjerljivo jača

znam.

NIje sa ovog novog, to je sa sajta koji sam kupio pa sam stavio i native reklame jer koje odgovaraju nichi sajta. Moracu to malo jos bolje da odradim kad vidim da mogu prodaje odatle da idu. Inace na taj sajt sam planirao da odradim kombinaciju Adsense i Amazona. Odradio sam jedan tekst “best” i postavio pre 4-5 dana, za sada mu je glavni KW na oko 45 mesta, poguracu ga linkovima malo da vidim kako ce da ide. Cisto sam hteo da vidim kako ide rangiranje sa sajtovima koji vec imaju neki autoritet i posetu. Test verzija.

Inace ovaj skok pozicija u odnosu na juce na ovom novom sajtu se poklopio sa 4 linka koje sam juce odradio. Pustio sam 4 linka iz profila na forumima (relevantnih foruma i na nemackom) i kad napravim profil, dodam link onda sam odmah isao na “submit url to google” tako da je mozda to odradilo neki posao. Svi linkovi su isli ka sajtu. Sacekacu do ponedeljka pa ako vidim da ovo pije vodu, ponovicu proces, samo sto cu ovaj put da pustim po link na svaki page.

“submit url to google” ladno sam ovo zaboravio da postoji :slight_smile: nemam pojma koliko to pomaže i da li ubrzava indeks linkova (logično da da) i ja sam nekad to koristio. na tportalu bilo masu nekih blogova sa jakim pr islo čini mi se do pr7 i dofolov linkove u komentarima imali, uh kako sam ih nekvalitetno spamao, nemam šta lagat jesam. pa onda submit url to google a uopšte se ne bih začudio da taj submit url isto radi kao i ono dugme na semaforima što pješaci pritišću.

Native reklame su zakon i mnogo prirodnije od adsensa jer ako se priča o hemijskim olovkama ti možeš napravit baner i ubacit 4 različitih hemijskih olovaka koje bi mogle bit zanimljive čitaocu, a gugl će ti ponudit avionsku kartu koju si kupio, hosting koji nećeš ili nešta deseto za šta te boli baš briga jer su oni nekako povezali da bi tebi to moglo biti interesantno. ranije adsens reklame su bile logičnije bar meni. ako imaš sajt o psima prikazivaće ti se reklame vezane za kerove, a danas može biti šta bilo što je tebe možda nekad zanimalo.

1 Like