Pitanja oko Amazon affiliate sajta

dugo ništa ne pisah pa aj da bacim koju. nisam radio neka 3 mjeseca pa kad ne radim manje i pišem ođe, a neki ko ritual mi je da prije no što krenem ođe napišem koju. onaj sajt o poklonima (drugi, prvi je odavno prodat) što sam radio prodao sam pred kraj decembra

novembar je bio dobar, a decembar je ko što se i očekivalo od ovakvog sajta. 1792 dolara zarade bilo do nekog 23-25 decembra kad je prešao u ruke novog vlasnika. prodao sam ga za 9500 dolara.

prodo sam ga iz razloga jer mi je dosadila tematika oko poklona i pravljenje lista poklona jer sam ja sastavljao listu a pisci su pisali i onda mi za svaku listu treba nekih sat vremena često i duže jer sam spor. a i krenuo sam sa novim sajtom koji je solidno krenuo i lakše mi je zadavat te teme piscima jer sam velim temu i oni ostalo odrade.

što se tiče tog drugog sajta njega sam čini mi se neđe krajem septembra i radio (masu) ga baš jako do nekog kraja novembra i onda sam uzeo prilično dugu pauzu. eo kako ide što se tiče zarade i posjete




čini mi se kako je bio onaj apdejt da sam tada prestao radit na sajtu, a imam još nekih 30+ članaka za objavljivanje, al mi se bukvalno nije dalo ništa činjet, baš sam lelemudao i instalirao fudbal menadžer i drndo igricu do besvjesti.

sad baš sam se odvikao od rada ikakvog pa se nadam da ću se privići brzo da opet radim. čini mi se na ovom sajtu da ima oko 170 članaka i cilj mi je da do juna naguram minimum na 300 a bilo bi dobro da dođem i do 400 jer kad dođe ljeto opet neću ništa radit jer je to tako prirodno.

ajmo amazonaši i vi neke izvještaje lupite čisto da se počne priča oko ovoga da mi da elena da krenem jer je to isto ko i sa faksom čim prestaneš ić na predavanja i pričat sa kolegama o ispitima ispane se iz kolosjeka. tako da oću izvještaje sa skrinšotovima ajmo @Jeronimo034 @Kosana @Hellas @drmrgood @3wNet @IvanLovreMarusic @Kornic @strgan @CarloColucci @komentar @micos @Makica @Pilot @Monika.B @Lampa2011 @sikedestroya @m1l4n @Dexter1 @vodenivuk @simeon @Sales_Department @limenka2017

i svi ostali koji imate a,mz sajtove smatrajte se prozvanim

4 Likeova

Dao si motivacije kad vidim ove cifre :joy:
Kod mene sajt star oko 4 mjeseca, jos dosta ucim, keywordse mi je trazio covjek sa fivera pa su sve kd oko 40, nisu easy neke imam oko 20ak clanaka tu sam se zeznuo. Pa planiram naci neke bas bas easy da vidim kako ce ici.
Sto se tice zarade, jos nemam nista, prije 2 3 dana sam se registrovao na amazon, pa gledam tos i to prije nego sto bacim linkove da ne bi dobio ban.

Sa googlea nemam posjete rijetko koji klik bude svako 10ak dana, sa foruma i toga dnevno 15-20 posjeta bude na how to clanak…
Nadam se boljim danima :joy:

1 Like

pušiona druže… ja saN im’o samo jedan sajt sa Amazon linkovima… iii… ono, to mi je prvi put da sam uš’o na to aff područje… popušio sam apdejt početkom decembra, a popušio sam i ove apdejtiće što su slijedili za njim… ja bi rek’o da je thin content u pitanju… tj. preagresivno smo išli s listama… tak’ da ne znam šta bi ti rek’o… još uvijek se to vrti oko 100$-150$, ali nikakvog napretka… drugi par opanak je što smo sve članke radili sami (moj rođak Patak i ja)… misliN, vidim da me drži u nekom sandboxu, čemu li… žao mi odustati, ali gubim lagano volju… tj. počeo sam neki novi projektić pa vidjeću na šta će izaći… inače hvalio bi’ se ja… :grin:

1 Like

ako nije tajna, koliko imas listinga, i koliko obicno rijeci po listingu?

a zavisi… od 5 do 15… gledam da tekstovi budu 1200-1500 riječi… sad… ima ih do 5000… kažem nisam baš iskusan na amz aff području… znam prije kad sam pičio listicle, onda sam gled’o da svaki ajtem na listi, svejedno koliko ajtema imam, bude 120 riječi minimalno… to oko 120 mi je bilo idealno obzirom na layout sajta…

mislio sam koliko clanaka na citavom sajtu :smiley:

aaa, pa što ne ka’eš… pa ima ih oko stotinjak… s tim da je veoma kompetitivan niche… kitchen, uglavnom appliances, i ostale fore

2 Likeova

@sikedestroya jesi radio beklinkove ikakve, socijalne profile, pinterest, šerove i tako to?

a što kažeš preagresivno? puno članaka odjednom? moje mišljenje je da to ne bi trebalo izazvat išta loše. problem je moguće što gugl poslije apdejta rangira drugačije formate članaka za te teme koje pokrivaš, a listicle malo spušta. ili su preteške fraze za rangirat zbog konkurencije ili formata članka.

kod mojih ovih sajtova sa poklon idejama su svi članci listicle, kratki uvod od 50-100 riječi i onda pokloni sa opisima 60-110 riječi i od 10-30 poklona po listi. nije ga apdejt zakačio. doduše ja sam išao sa slabije pokrivenim temama pa i nema baš pretjerano konkurencije, a i kod poklona gugl voli listicle i to se nije promjenilo.

kakvi su kod tebe keywordi ima li konkurencije koja te potisnula ili gugl nezavisno od konkurencije ne pušta sajt i za lakše teme?

jel ti to planiraš krenut? što ispituješ ljude za količinu članaka? jel to da baciš računicu? ako nećeš radit beklinkove i ekstra kvalitet članaka moraš imat bar stotinjak članaka za neku iole solidniju zaradu i uz to odabrat dobro teme koje pokrivaš što znači da možeš rangirat i da je format koji gugl oće rangirat

interesuje me. kreno sam nesto zajedno sa bratom pa cemo vidjet

pa đe izvještaj? kolko članaka imate? ide li? koja niša, ne mora u detalje? kako ste organizovali sajt? jel lake teme ciljate?

ama nemam ni je izvjestaja, ja sam tu samo u $$ :smiley: Ako brat prati temu vjerovatno ce napisait nesto ukratko

pa vidi, vjerovatno si u pravu, prevelika je konkurencija, jerbo vidim da piči po istom prinicipu… međutim, oni imaju i info članaka, recepata, ovog onog, gdje recimo nije tako očito da se ide na aff prodaju, mada se i u tim člancima nalaze aff linkovi… a ja nisam uopšte radio info članke… znači samo liste… tako da neki veliki sajtovi izjebaše me i tamo gdje ja imam članak za konkretan KW a oni ne… primjera radi X best waffle makers… ono, normalno da je lista, to rade i veliki i mali…

a uš’o sam u to, ono bez nekog prethodnog researcha, jednostavno smo krenuli pičiti i to je to… princip je sličan ovom koji pominješ, lista sa 5, 7, 10, 15 proizvoda, uvod, svaki proizvod min 100 riječi… nešto na kraju i to je to… nije ni bilo previše članaka, recimo 3 mjeseca jedan dnevno…

radio sam share na Pinterest, nikakve backlinkove i sajt je rastao, sve do početka decembra, s tim da je došlo do nekog oporavka u januaru, i evo sad je ponovo na nekim pozicijama s početka decembra…pod ovim preagresivno mislio sam na to da je očito da idemo na golu prodaju, tj. da je sajt na nekoj granici spama… tj. u nekom google žargonu, zaboli nas dupe za usere, bitno je da prodamo… barem mi se čini da je to glavni problem…

Eh sto su te ja motivisat :smiley:

brljam ja tu nesto ali sve je to slabo… malo clanaka imam a i tesko dolazim do njih… na iwriteru se vec 10tak dana mucim za dvije teme - nece niko da pise, onda izgubim volju pa se “uhinjim” i kad se desi neka prodaja dobijem malo elana pa opet krenem…
no na sve ovo sa prvim projektom gledam kao ucenje i pripremu za drugi sajt…

Ovako to izgleda od samog pocetka, ukupno objavljenih clanaka: 11 (isto kao i prije 15tak dana kada sam kacio izvjestaje)

@anja1

ja kada budem imao ovakve brojke kao ti u firmi dajem otkaz i posvjecujem se maksimalno tome… isto imam problem sa produktivnoscu kada sam kod kuce, uvijek me nesto odvuce ali zato bi uzeo sebi coworking prostor (u banja luci imas super cijenu za lijep prostor i vjerujem u takvom prostoru da bi bio produktivniji - imao bi tu radnu naviku)

svaka ti cast i hvala na motivaciji… ponekad mislim ovo bataliti a onda vidim tako da se moze i da vrijedi nastaviti…

ma ne trebaju meni neke cifre da me motivišu no čisto malo da se krene priča, da me zbog priče uvati želja za radom

da znam za kovorking spejs, ima onaj jedan fensi baš i ima još jedan u koji sam išao davno, tj odustao poslije prvog dana jer se fala bogu ne može čadit pa sam više vremena vani bio nego unutra, a i iskreno nervira me da su ljudi oko mene dok radim

pa to je stvarno malo i ko što vele oni momci sa income school, rjetko šta čoek može bolje uradit (pogotovo u prvoj godini sajta) od objavljivanja novih članaka. samo da dodam da se trebaju uzet lakše teme koje mogu same od sebe, zbog sebe rangirat, a ne zbog jačine i autoriteta sajta.

i ja sam na poklonima samo liste radio, a ima i masu drugih koji isto tako sa poklonima samo piče liste i tonu linkova. nekom ide nekom ne, nešta ne vidim da gugl zamjera tim velikim poklon sajtovima tonu aff linkova. pa ni mene nije nešta zajebavao iako po članku sam imao u prosjeku 30-40 linkova ka amazonu na tim sajtovima sa poklonima.

sad ta caka sa prekrivanjem longtejl fraza od jakih sajtova je solidna zajebancija na kojoj se svi često zajebemo jer iako npr ne postoji članak koji pokriva frazu best espresso machine under 400 dollars ili neka još sitnija fraza postoji tona sajtova kojeg će gugl izgurat ispred iako ne pokriva baš tu temu no neku parent temu za koju gugl podrazumjeva da valja kao rezultat za upit, zato samo ručna provjera, i to bi bilo dobro provjerit i sa desktopa i sa moba. ja kad radim na to trošim poprilično vremena i rijetko biram uopšte teme đe po mojoj procjeni ne mogu biti prvi. i pored te čini mi se solidne moje provjere dešavaju se promašaji.

ja sam sve batalio i pinterest i beklinkove i sve. iako mi je na prvom poklon sajtu masa posjete (oko 50%) dolazila sa pinteresta jer vole na pinterestu poklone. ne kažem da treba ovako ko ja o jednostavno više mi se ne da zajebavat ni sa čim sem sa člancima.

1 Like

Evo da i ja javim kako ide kad sam već prozvana :slight_smile: Ja sam već odavno odustala od Amazona i više ne objavljujem Amazon članke, jedino tu i tamo stavim neki Amazon link u informativne članke, makar većinom ni ne. Ali zarađujem od starih Amazon članaka kakvih $400-500 mjesečno. Sad mi je glavni izvor zarade reklame na stranici od čega imam nekih $900-1000 mjesečno ($1500 u 12.mj) s 50k posjeta na mjesec. Ali sam se baš zalijenila za radit na stranici, samo neka dva puta mjesečno objavim novi članak i to je to. Pinterest sam prestala radit, makar i dalje imam par stotina posjeta s Pinteresta na dan.

Troškovi su mi kakvih par stotina mjesečno, plaćam pisce $35 za 1000 riječi, plus plaćam slike za članke, plaćam piscima da odgovaraju na komentare na njihovim člancima i tako se skupi kakvih $150-200 troška mjesečno.

Zadnji update mi je lijepo povećao posjetu, nadam se da će tako i ostat. A proljeće je inače najbolje u mojoj niši tako da bi trebalo valjda i porast još tad.

Bila sam u prosincu tražila još jednog (native english) pisca na Upworku i hrpa ljudi se javila, njih 6 sam uzela u uži krug i dala im da pišu testni članak, ali nisam bila prezadovoljna s kvalitetom sadržaja. Ali uspjela sam nać jednu koja piše po mom guštu tako da sad imam još hrpu članaka za objavit.

3 Likeova

ma sve zna’em… možda sam počeo previše voditi računa o tome šta onaj Mueller iz GuNgla serinda, što ranije nisam činio… a može biti i da je onaj trenutak kad treba ohan’t neko vrijeme… vidjeću, pojma nemam…

Pogleda njihov video… Sad bar znam sta da očekujem i koliko treba da pojacam sa radom…

2 Likeova

Meni je stari sajt popusio update u 11. mj. tako da sam se sada sveo na 10 posjeta dnevno. Novi sajt ima 20tak posjeta na dan i pocele su prodaje. Tamo objavljujem novi clanak svakih 2-3 dana, poceo sam pred 15tak dana s tim. Imam oko 30 clanaka, svi su review. Planiram dodati neke info clanke i nastaviti dalje tim tempom pa se nadam da ce se povecati posjeta i zarada. Idem na longtail fraze. Na sajtu su vecinom skupi proizvodi od 200-300 dolara pa do preko 1000, neki su i 2k.

1 Like

Zašto pišeš samo review članke? Trebaš steći neki autoritet na Google-u, mislim da momci sa Income Schoola odlično pokazuju kako se to radi…Treba ciljati potpune početnike i pisati How To i slične članke, tako ćeš najbrže i linkove skupiti. Ja još nemam niti jedan review na stranici, ali zbog manjka vremena slabije i pišem članke… Godinu dana je stranica imam samo 40 članaka, ali evo imam oko 60-70 posjeta sa Google-a svaki dan, s tim da je 15-tak članaka napisano u zadnjih mjesec dana… Nisam bio redovit sad gubim zbog toga… Inače oko 30$ na Amazonu prosjek u zadnja 3 mjeseca