Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Dok god je relevantno i prirodno linkovanje nema problema, moze da bude i 10 linkova.

Imam npr par clanaka tipa top 10 cars i ti fazoni i u njima audi i imam clanak audi review i sad sam linkovao i svaki od njih sam linkovao na audi review samo razlicit anchor jer mi se cini da sam negdje procitao da ne valja stavljati isti anchor text

Zavisi sta ti je cilj da rangiras. Ja bi ore sa tih review clanaka pustao linkove na best of clanke jer oni bolje konvertuju.
Mada to opet sve savisi i od niche itd. Tako da sustina je dok god jre prirodno i povezano, linkuj.

Meni se sve izmijesano, linkujem sa svakog na svaki gdje mogu. Reko da upitam da ne bi dobio penal kakav i to. Hvala ti puno

Da, lose sam se izrazila, mislila sam upravo to, da mi daju sugestiju za neki long tail keyword, a tezinu cu nekako da procenim :slight_smile:

Naprimer, ako imam sajt o akumulatorima, koji free tool ce mi reci koja pitanja ljudi pretrazuju, tipa “Koji akumulator je za taj i taj auto”, “Koje svecice koristi taj i taj akumulator”, itd.

Pa mozes da probas sa Ahrefsom, pa onda da obelezis broj reci koji hoces da KW ima.

Sta mislite o ovom alatu?

Testirao sam jedan video i odradio je jako dobro posao. Treba malo vremena za editovanje i eto lijepog clanka. Meni je jako interesantan za kategoriju “recepti” - ubacim video, i ispod tekst koji ide u tom video snimku…

Jedina mana je sto se dugo ceka na konvertovanje, zapravo kada pustite da se radi konvertovanje vrijeme cekanja zavisi od toga koliko je prije vas poslato upita za konvertiranje… Ja sam jutros oko 7 stavio da se radi i trajalo je neka 2 sata, bilo je oko 40 upita prije mene…

evo npr. “akumulatori”

Dobar je ubersuggest, koristim ga već nekoliko mjeseci.
Kupio sam ga jedan mjesec za probu ($12) i nakon što je prošao taj mjesec, išao sam odjavit pretplatu, i ponudili su lifetime za $40 i onda kupim lifetime za $40. Tako da sad koristim samo ubersuggest.

1 Like

Nakon pola godine, sjedoh da uradim nesto i ja. Za pocetak, posto vidim da nema sanse da zavrsim sve pocete projekte, spajam dvije stranice, i prebacujem postove sa losijeg domena na bolji.
Elem eksportovala vec, importovala…i sad ne znam da li da ostavim stari datum (po deafultu je stari datum postova, stari oko 2-3 godine), ili da stavim danasnji datum.
Inace radicu redirekt za prebacene postove.
@anja1 @Jeronimo034 , i ostali SEO znalci, sta velite?

Nemam ja iskustva sa tim redirektima, ali @anja1 ima iskustva, pa ce verovatno da podeli.

Posto je nova stranica ionako novija od starih clanaka, napisah danasnji datum. Malo cu jos i sadrzaj da promijenim, pa sta bude. Da je bilo sjajno, ne bih ni mijenjala. Iako jedan clanak ima porast 35% u odnosu na prosli mjesec…

Hvala svakako

@Kosana Ja nisam mjenjao datum postova kod redirekcije, no ostavio kako je bilo. Doduse kod mene se ne vidi nidje datum postova, izbacio sam to iz meta, nekako mi je visak to, sta ce kome ta informacija, pogotovo sto ja ne volim vidjet na guglu da je star clanak, a prckat po datumima, stavljat nove, ne znam sta cu izazvat, pa ne cackam.

1 Like

Pametno zboris. Nisam ni ja stavljala prije datume, ali nisam ni radila preko postova nego preko pages. Uklonicu datum za usera, U WP novi datum za Google.

Inace sve one meta sto idu uglavnom ispod titla (zavisi od teme) sam uklonio. Po difoltu je kod Neve teme datum, kategorija, autor, kod mene to niceg nema, sve mi je to totalni visak. Iznad titla sam dodao breadcrumbs zbog navigacije, linkovana je tako i kategorija i ponovljen naslov (ili verzija naslova clanka). I komentare sam uklonio i nemam ih i tako vec cinim oko dvije godine. Dakle samo clanak i breadcrumbs. Na ovom posljednjem sajtu nisam ni logo radio, kontam isti mi vrag ko i klasik sajt titl da ostavim.

2 Likeova

Da, bredcrumbs, u pravu si. Ali covjece, gdje logo da ne stavljas? Dok ne uradis logo, nisi u harmoniji sa sjatom.
Ovaj sajt (ako se tako moze i nazvati) sad sto sam rasturila, imao samo 10tak clanaka, zaradio 300$ za cijelu godinu, ali mi ga bilo zao zbog logoa, pravila sam ga danima :roll_eyes:

Prebacila sam na onaj sajt, znas ga, sto sam uzimala exp. domen. Sutra radim redirekt i da krenem…

Ma i ja se umlatim sa logom i potrošim cijeli dan i na kraju to uvijek izgleda skoro ko obojen titl sajta uz malu kao malu ikonicu. I još me nervira logo jer ne stavljam u više veličina logo no u jednoj i onda mi alati za brzinu zbore da sam mogao uštedit na brzini da je logo druge dimenzije da nije kropovan. I još mi se ne sviđa jer logo suv kad imam kod ove Neve teme na homepageu nije h1 (tj alt ili titl loga nisu h1) pa onda to moram prčkat, a ne da mi se, tako da neću ni radit logo.

jedva se sjetih na koji exp domen misliš.

pomislih da se kurčim malo kako sam nagurao na 200 objavljenih članaka sajt i reko ajd da provjerim znam da sam ođe stavljao koliko sam objavio članaka i nađoh da sam 20 novembra imao 164 objavljena članka, tako da se nisam baš u međuvremenu naradio. al sad kreće udarnih mjesec dva đe trebam stotinu članaka objavit. tj do nekog 20og juna moram još 100 članaka objavit.

2 Likeova

Koliko ti dnevno objavis clanaka haha? Negdje sam procitao da si u danu 5 6 clanaka stavio ako sam dobro vidio

To kad sam bio u formi je islo 5-6, maksimum je bio 7 clanaka. Pravio sam 2-3 mjeseca pauzu, pa jos nekih pauza po desetak dana, eo sad posljednja dva dana po dva dnevno clanka objavljujem, to dok se ne zaholcam, ispo sam iz forme.