Pitanja oko Amazon affiliate sajta

To je baš bezveze, totalno neprofesionalno. Najgore je što ja eto proverim u prvi mah a treba proveriti i kasnije. Koje realno i garancije imamo i šta možemo uraditi po tom pitanju da se zaštitimo. Čini mi se ama baš ništa.

1 Like

zavisi gdje se kupuje. ja sam tad preko fivera kupovao beklinkove. i tu bukvalno ne vidim nikakvu zaštitu. pisao sam podršci u vezi problema i nisu se udostojili ni odgovorit, a isti ti seleri i dalje prodaju masovno beklinkove. stoga mislim da je ako je cijena ista bolja opcija onda kupovat na BH forumu jer niko od tih dugogodišnjih selera ne voli viđet da dobija negativne komentare na temi a i mogu ga stavit na neku šitlist. doduše ja kad sam kupovao za iste beklinkove sa fivera na BH forumu su neki prodavci naplaćivali masu skuplje. mnogo sam kopao i skontao da se u suštini vrte u 95% isti beklinkovi isti guest postovi… sve isto samo se cijena mjenja u zavisnosti od koja je po redu ruka i kolko reselera iznad ima.

1 Like

Tu i tamo bacim oko preko Ahrefsa na svoje backlinkove, no do sad mi nisu nestajali. Jedino mi je jednom nesta link koji sam uzea na Wikipediji, ali mi ga je seller zamjenia i da mi neki drugi

1 Like

Dali je 01. mjesec inače slabiji ili je to slučaj samo kod mene ?

Ovisi za što. Za oglase je sigurno slabiji, vjerojatno i za affiliate, iako meni za sada na Amazonu ide solidno, da se ne ureknem.

Već sam par puta imao čudne mjesece kada svi kupuju ko ludi, a nekad jednostavno te neće i gotovo… nema pravila meni se čini

2 Likeova

@Mentolinho šta vele sa empire flipers? kako je prošao sastanak?

@anja1 Evo bas je sinoc bio sastanak :slight_smile:

Procjenili su mi web na prosjek zaradu od 10 zadnjih mjeseci puta 50 onaj multiple. Sto ispada nekih cca 290K$, sto je fina cifra, ali sam odbio i zakazao novi sastanak s njima pocetkom 4. mjeseca. I oni su mi sami rekli da ukoliko sve nastavi na webu kako ide sada, tada bi vjerojatno trebao dobiti nekih cca 360-400K$, sto mi je vec jako primamljiva cifra i tu bi se onda vec ozbiljno razmisljao da li da recem “sudbonosno” da

6 Likeova

Iskreno Empires je po meni dobar kad se prodaju sajtovi ispod 100K sve preko toga ide malo teze, lako je ulistati sajt kod njih ali ga nije bas lako prodati. Meni je jedan sajt 5 meseci stajao na listingu i na kraju ga nisam ni prodao.

Sta predlazes za sajtove preko 100k?

Danas prestanu raditi Amazon oglasi i nakon kratkog pregledavanja skužim da im se omaklo, i da imaju problema na svom server poslužitelju.

Generalno tesko ih je prodati sa bilo kojim servisom osim ako bas nemate neku hot aktuelnu nichu koja tek dolazi do ekspanzije, pogotovu affiliate sajt a u mom slucaju to je bio amazon aff sajt a kako je amazon s’godinama krenuo da obara commission tako je i trend prodaje skupih amazon sajtova pao, 2015-2016-2017-2018 su bile zlatne godine za prodaju Amazon affiliate sajtova, Sad je trend na prodaji Woocommece, shopify biznisa i FBA store-ova, i naravno ulaganju u kripto i nftijeve tako da se ljudi vecinom cesce usude da uloze 400k u Bitcoin ili da kupe neki woocommerce store koji postoji 10 godina i donosi mesecni prihod od $7000…nego u affiliate sajt.

4 Likeova

Mentolinho-u želim da te demantuje. Nema ljutnje :wink:

1 Like

rade li vam native ads ako ih koristite? ajde ko ima amazon native reklame nek provjeri da li se prikazuju na sajtu?

Nisu. Na trenutak prorade pa opet ih nema satima.

Od danas tako. Jeli i kod tebe? Taman se mislim što bi moglo biti ?

Provjeri jeli ti Chrome blokira radi cert err

1 Like

da ni kod mene ne rade native ads

eo nađoh ovdje nešta na temu

1 Like

Potvrdili su moje rezultate istraživanja od danas :slight_smile:

jel vam još ne rade native reklame?

kod mene jos ne, a imam dosta native reklama…
definitivno treba bjezati od native-a, skoro sam gore slao primjer html/css boxa koji uz malo prilagodbe moze biti super zamjena native banneru sa jednim produktom, a moze se naci primjera gdje bi se moglo staviti vise oglasa… prilikom postavljanja uzeo bi malo vise vremena, ali zato nema ovih zajebancija sa prikazivanjem…

Jel klikaju ljudi na native reklame? Ja ih nisam nikada stavljao, u početku mi se nešto nisu svidjele i nikad ih više nisam stavljao… Većinu stavim samo običan link, eventualno i sliku ako pišem liste proizvoda, ali 90% stavljam samo linkove

image

evo bas sam sada racunao za novembar i decembar '21, nesto jace od 14% ukupne amazon zarade mi je sa native-a