Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Očekivah da ću ovaj mali talas pred kraj oktobra pretvorih u veći, ali mauna. A zarada jedan dan bude 20 narudžbi drugi dva, uglavnom borba teška za svakog posjetioca i svaku prodaju. A moj elan isto varira. Mada sam u oktobru u prosjeku bar 6-7 dnevno radio oko sajta. 13 novih članaka je dodato i apdejtovano još desetak. Očekujem da će za koji mjesec biti bolje. Ne znam šta da radim oko beklinkova, ponekad neki komentar bacim i tu sam stao, dvoumim se isplati li mi se na beklinkove trošit vrijeme i novac. Pošto sam skorije napravio infografiku možda kupim pdf submision i infografic submision.

Neke stare postove proširim i sa tabelom, ako je u pitanju članak sa listom proizvoda tabelu dodam prije zaključka i kao neki naslov još 5 proizvoda koji su dobri tu dodam 5 proizvoda koje ne spominjem u tekstu i u wmt poslije određenog perioda članak počne da rangira za neke od tih proizvoda. Vjerovatno je konkurencija pojadna za neki proizvod pa samim tim što se ime proizvoda pojavi u podugačkom članku iz iste tematike počne da rangira za upite oko tog proizvoda. Mogao bih čim vidim da neki od proizvoda samo iz tabele rangira napravit review tog proizvoda.


apdejtovan članak klikovi sa gugla zadnjih 90 dana.


zadnjih 28 dana najviše posjeta sa gugla dobija upravo za taj jedna proizvod iz tabele. Pošto to do sad nisam uradio eo otišao sam naručio review sad.

A na amazonu vidim d je ovaj proizvod postao best seller u svojoj kategoriji pa nije ni čudo da se više traže informacije oko njega. A i ja bih trebao malo više pratiti šta je aktuelno na amazonu.

Ima li kakvih lijepih novosti oko vaših Amazon aff sajtova?

3 Likeova

Narucivao sam na fiverr-u infographics subbmission, i mogu reci da je dobra stvar. Pored toga sam potrosio 40-ak dolara na razne premijum direktorijume. Mislim da su mi se pozicije nakon toga malo pomjerile na gore, tako da nista ne kosta da se proba.

Da napomenem, sam sam pravio infografik, dizajnerski i nije bio los, jedino su informacije bile problem. Vjerujem kada bi se napravio dobar infografik, da bi dosta korisnika sherovalo ili cak objavilo na svojim stranicama, pa i sa povratnjim linkom.

Dosta guest postova sam objavio u zadnje vrijeme i jos uvijek objavljujem, nisa mi je malo teza pa to sve ne ide toliko sjajno, vazno je da pozicije skacu.

Npr. primjetio sam kada objavim guest posto koji cilja na kljucnu rijec koju zelim da rangiram, ona u neko vrijeme dobija na pozicji. Tako da guest postovi i backlinkovi nisu prazna prica.

Uglavnom, ne odustajem, ulazem i dalje, pa cemo vidjecemo sta ce biti, isto savjetujem i ostalima, samo “budimo” istrajni…

1 Like

O pa ovo je koliko ja vidim rekord do sada, 400$. Cestitam i zelim ti da ovo bude samo pocetna stanica :smiley:
Kos mene je malo komplikovana situacija bila, ali evo danas postavljam najzad sajt. Ostalo mi je jos 2-3 tabele sad da odradim, da prekontrolisem linkove unutar sajta i da podesim sajdbarove za svaku kategoriju/page/post i dodajem nadam se oko 19h sajt na WMT, odlazim kuci i otvaram flasu (mada nemam obicaj uopste) i pijem jednu/dve/tri za srecu :slight_smile:

Ono sto cu ja odmah da odradim je da pustim 10-20$ na AdWords da vidim kako je sajt odradjen. Gadjacu na AdWordsu samo ove clanke na koje polazem najvise nade, pa da proverim vreme zadrzavanja, da li listaju jos sta, da li klikcu itd.

Nego juce udjoh na Amazon, ne znam da li ste videli,sada nude “one link” za ceo svet, sto mislim da je super. Tako da moze da se lepo sa clancima gadja ceo svet, sto verujem da je dobra varijanta. Jel je neko dodavao ovo za svoje sajtove i ima li narudzbi iz ostalih zemalja sem iz US?

1 Like

Zaboravio sam reci jedan detalj koji je @anja1 spomenuo nekada davno… Gledajte preko alexa.com za koje pojmove konkurencija rangira i onda ih prestizite, meni se to pokazalo kao najlaksi nacin da dobijanje posjete…

Jos jedna stvar, primjetio sam da kada sam izbacio static frontpage da mi je stranica pocela bolje rangirati… pored toga dosta ljepse izgleda i bolji je ugodjaj surfati po stranici.

Prelaskom na SSL sam takodje dobio na pozicijama, tako da mi se cini da sve te sitnice igraju ulogu u rangiranju.

1 Like

Mozes li dati neki primjer kako ti izgleda sajt? A ova alexa.com se mora platiti ili kako pise 7 dana free ?

Ukucaj ovako:
http://alexa.com/siteinfo

Pa obican wordpress sa sljedecim kategorijama: blog, reviews, buying guides… U buducnosti planiram dodati jos kategorija :smiley:

Kupis neku premium temu, ili nadjes free da lijepo izgleda, dodas plugin za tabele i to je u sustini to.

Posaljite mi koji website sa Alexa.com hocete da dobijete info poslat cu vam ovdje sve od A do Z jer ja imam Advanced Plan.

SVE ZA RAJU!

Lp

2 Likeova

nije rekord je u avgustu bio 566$
image

Ja sam malo gledao taj one link i problem je što dosta proizvoda ne postoji na ostalim amazonima i onda kad ga redirektuje imaš opciju da ga redirektuje na sličan proizvod što je baš loše odrađeno jer redirektovanje ne ide na baš slične proizvode sa npr s masažne fotelje na kuhinjsku stolicu i to je katastrofa, druga stvar je i moja sumnja kako gugl gleda na to redirektovanje na različite proizvode. Da svi proizvodi postoje na svim amazonima ovo bi bila odlična opcija ovako ja ne vidim smisao preveliki pa sam samo stavio da se native reklame mjenjaju za britance. A i neki dan čuh na yt da se ljudi žale da im se smanjila zarada nakon što su aktivirali one link, kako i zašto ne znam.

ja izbjegavam direktorijume, vidim da mnogi imaju linkove iz direktorijuma ali ja ih ne volem, puno ljudi ih je pljuvalo pa je vjerovatno to uticalo na mene.

I meni više problema predstavlja sažimanje informacija i oblikovanje u kratke informativne tekstualne oblike, no estetski dio. Pošto pitanje dobih u pm đe ih pravim opet da ponovim za sve zainteresovane


Tu pored infografika često pravim slike za članak kao i za featured image

Lijepa informacija. Ja sam malo sketpičan bio. Jesu sajtovi iz tvoje niše đe imaš guest postove ili opšti portali sa masom kontributora? Đe kupuješ guest postove?

Ja sam bustovao post sa videom na fb za 7 dolara i nijedan novi lajk nisam dobio :slight_smile: 543
ne znam zašto sam uopšte ovo radio, ali eto. Šta znači ovih 95 interakcija. Da su pregledali video il? Samo amerikance sam ciljao.

Samo da se zna dva puta sam ponovio ovo :slight_smile:
Da i meni radi posao jer od svih tih alata koje isprobah alexa mi daje najpouzdanije rezultate. Fazon je što više naći tema za koje neki sajtovi stvarno dobijaju posjetu, a da konkurencija nije prezajebana. Ja ove baš baš jake sajtove ni ne ispitujem. Najbolji za krađu su mi oni iznad 1mil pozicije po alexi. Naravno poslije viđenja šta se traži valja i ispitat kakva je konkurencija i ima li tu mjesta da se vi uvalite polako. Brdo novih ideja se može naći preko alexe i naravno spremajte sve ideje u fajl sa komentarima kolko ima traženja i koliki vam članak treba (uvijek duži od konkurencije)

2 Likeova

Ma nije ti to ni blizu isto. AdWords ti daje coveka koji to trazi, a FB servira po sistemu ako prodje prodje. Verovatno je 3 sekunde gledanja videa. Ne isplati se FB za Amazon, samo za dropshipping.

Znam da nije ni približno no onako spomenuh. Znam da se neisplati. Moguće da se i adwords ne isplati. Javi rezultate za adwors kad se završi kampanja. Koje su cijene proizvoda u člancima što reklamiraš?

Proizvodi su od 25e do nekih 250 eura. Slao sam ti sajt ja mislim?

Ili nisi ili se ne sjećam.

Mada nisam mislio na cijeli sajt koje su cijene no na artikle koje reklamiraš preko adwordsa

Pa i tu zavisi. Imace sareno bukvalno sve. Ici cu na best of i na par duzih clanaka za koje mislim da ce brzo da se rangiraju.

Trazim po netu sajtove koji prihvataju guest post.

Kupio sam pristup ovome:
https://www.guestposttracker.com/

Nije lose, ali pola sajtova se moze naci na google.

Nisa mi je u “Home” kategoriji pa to nije problem. Gadjam sajtove za uredjenje kuca, stanova, ili neke generalne sajtove. Tekstovi su najvise tipa: savjeti, ili nabranja: najboljih 5 proizvoda za to to i to… Jedini problem je sto se 90% guest postova placa.

Jos nesto: SSL sam uzeo ovdje:
https://www.guestposttracker.com/

Nije toliko skupo, a, moze pomoci, mada sam nailazio na netu da ljudima naskodi ova promjena sto se tice pozicija na google, tako da radite na vlastitiu odgovornost. Medjutim, ako se napravi 403 redirekcija kako treba, sve bi trebalo proci u najbolje redu… dosta je lijepse kada se zeleni:
image

:smiley:

Jos nesto, redirektujte domen sa nesto.com na www.nesto.com ili obrnuto
Google ova dva naziva gleda kao dva domena, primjetio sam da kada sam napravio redirekciju na www.nesto.com da su se pozicije pocele dizati.

Alexa i SimilarWeb su zanimljivi alati, no za SEO je meni Ahrefs za dva koplja ispred svih ostalih.


Da da, to obavezno treba uraditi. :slight_smile:

1 Like

Evo ja uzeh advance plan alexa na 7 dana free trial pa ću ga ugasit na vrijeme, valjda neću zaboravit. Ja ne znam kakav je ahrefs ali alexa daje nevjerovatno tačne podatke bar za ovaj moj sajt što se tiče keyworda preko kojih ljudi dolaze na moj sajt. Meni je ta opcija i najbitnija. Što se tiče beklinkova i svega ostalog što nude svi ovi alati mene trenutno to ne zanima previše. Ne znam što ranije ne uzeh ovaj alexa free trial, kakvo blago informacija. Vidim da noćas nema spavanja.

Što se tiče similarweb za moj sajt daje baš netačne podatke, ahrefs još nisam isprobao. Doći će i on na red.

1 Like

Hehehe mene bas zeza ovaj WMT :smiley: Posle 2 meseca najzad postavih sajt a on mi prijavljuje robot.txt gresku… Moracu izgleda da cekam jedno nedelju dana dok se to ne ispravi… Dugo mi bila stiklirana zabrana popisivanja sajta izgleda :smiley:

He he. :bed: A bračne dužnosti? :smile:

P.S. Ispričavam se ako je šala neprimjerena. :o:

Uzeh si sam 10 minuta praveći ovu glupu sliku, a narednih 6 dana svaki sekund je dragocjen.

4 Likeova

Koliko znači da napravim infografike za usporedbu 5 najboljih proizvoda?

jel bolje koristiti infografike ili tablice?