Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Ma ne kažem da je nebitno no eto. I ja volim zeleno.

Što se tiče alexe, isprovjeravao sam nekih minimum 150 sajtova iz striktno moje niše, downloadovo podatke za kasnije da još malo izučim. i dobar je i korisan alat ali nikako ne vrijedi 140$ ili tako nešta mjesečno. no izučavajući uglavnom meni poznate sajtove viđeh da od ovih 150 sajtova bar 145 ima jače linkove od mene. Nisam mislio nešta provjeravat previše linkove ali eto. I uglavnom je visok trafik povezan sa jakim linkovima. Skoro svaki posjećeniji sajt ima bisnisinsajder forbes lifehack i ostale linkove. Rijetko koji nema na moju žalost. Ima par izuzetaka, al baš mali broj. I od otprilike 150 samo njih par ima mnogo sitnijih traženja lupam dosta fraza od po 50-200 mjesečnih traženja. Ostali su uzeli sa par jakih tema većinu prometa, a oni baš najbolji imaju i jedno i drugo. Jake teme i brdo malih tema pokrivenih. Ja se moram okrenuti jakim temama i člancima kao i jakim beklinkovima. Malo mi žao dat nekoliko stotina za par linkova ili za jedan link, vidjeću sa malo slabijim guest postovima da krenem pa ako ne bude nekog pomaka i koji baš jaki link da zbavim.

@Jeronimo034 krećeš li odmah sa linkovima? ideš li samo na linkove sa .de domena ili sve ili dodaješ još .ch i .at
Za koliko pojmova ti trenutno rangira sajt po wmt? Je li tvoj sajt na .de domeni? Ako nije zašto nije?

1 Like

I ja mislim da 100 dobrih linkova ne mogu zamijeniti jedan brutalno jak, službeni link. Mislim da Google ne želi web prebaciti na tu stepenicu više dok ne dobije znak od nekog službenog weba. Pokušaj barem wikipediu mada je nofollow i nisam siguran jel to taj link, ali ja sam na wikipedio uspio dosta lako dobiti link.

Sa linkovima cu da sacekam jedno 20tak dana, da vidim sta se izrangiralo, sta ima dobre pozicije itd. Na osnovu toga cu da odlucim sta cu da poguram linkovima. Taktika mi je da najbolje rangirane clanke prvo poguram linkovima kako bi sto pre poseta krenula.
Domen mi je .com , mislim da je univerzalna varijanta i za CH, AT itd a na vrhu pretrage ima i .net i .com u mojoj nichi tako da to nije problem.
Sto se tice linkove, ja uvek kad gradim linkove za bilo koji sajt idem samo na relevantne linkove. Znaci ako radim pet nichu, linkove samo sa takvihi slicnih sajtova gledam da napravim. I obavezno ako mi je sajt na nemackom kao ovaj, linkove samo sa nemackih sajtova.
Prethodni sajt za nemacko trziste sto sam imao je maltene propao, jer lik koji ga je uzeo od mene nije slusao, odradio je 70-80 linkova sa eng sajtova i sajt je u proseku izgubio 30 pozicija za svaki skoro KW. A kad ga je uzeo bio je pred vratima prve strane, bukvalno u predsoblju.
Juce su se prvi put pojavili KWi u WMTu i 24 njih je za sada, ali ovo je tek pocetak. Sajt je veliki i dosta tema pokriva, tako da ce ih sigurno biti bas dosta vremenom.

1 Like

Koliko vama treba da uredite baš onako kako želite članak od nekih 3600 riječi. Ja sam danas krenuo sa uređivanjem tog članka oko 15-16 sati i bilo je pauza par, ali tek sam sad završio. Strašno koliko mi vremena uze.

Od posla šta sam radio, pročitao, ubacio slike, ubacio reklama dosta, napravio thumbnail, napravio početnu sliku, dodao malo sinonima i glavnog keyworda, možda još 7-8 rečenica ubacio, napisao meta deskripšn, malo uredio titl, dodao H tagove, malo ih izmjenio i možda još poneki sitni poslić. Ali baš puno vremena mi uze. Ide li kod vas to brže?

1 Like

Postavio sajt pre neki dan a ono vec imam jedan klik i cak klik i na Amazon :smiley: Zalutala corava koka :smiley:
Screenshot_1

@anja1 pa sve zavisi od teksta i koliko proizvoda ima. Meni najvise vremena tabele oduzmu, to me generalno i najvise nervira da radim. Sto se tice teksta ja to brzinski nabacam :smiley:

Ponekad i ja samo objavim tekst par native reklama i toeto, završim ga za po sata. Al ako oću stvarno da uredim članak kako mislim da treba dobar članak da izgleda ode mi cijeli dan.

Jel mi može neko nešta reći ako isplate sa amazona? Kad to ide i kako? Ja sam tek na kraj prošlog mjeseca povezao payoneer sa amazon i ispunio onaj intervju oko poreza čega li, na amazonu. Isplate idu pred kraj mjeseca jel? Dobijem li kakvo obavještenje od payoneera trebam li šta dodatno napravit?

Da li je moguce da sam ja vec poceo da dobijam posetu? Zadnja 2-3 dana imam “oraganic” po 2-3 dnevno, cak ima i klikova na Amazon? Posle samo nekoliko dana od kada sam postavio sajt! Evo i danas udjoh da vidim za jedan drugi sajt kako ide i ostalo mi na ovom sajtu analitika, vidim dve organic posete, cak i jedan klik na Amazon. Prosto mi je neverovatno da je odmah poceo da rangira, tj da ima posetu.
Koliko je vama trebalo do neke prve posete?

Eo gledam analitiks da provjerim tu informaciju i meni piše organska posjeta poslije nekih petnest dana prva da je došla iz amerike. Sad ja ne bi se zakleo da je to čoek bio a ne bot neki. Nekako mi wmt realniji po tom pitanju, kad vidim frazu koju je neko upisao pa došao onda mi sigurnije da je čoek. Ti si već postavio sliku iz wmt tako da greške nema.


evo iz amerike organska posjeta, sajt započet 16 decembra, tj tad prvi post objavljen

Lijep početak, samo naprijed, da bude brzo prodaja čisto morala radi, a poslije da krene ono baš.

U WMTu jos nisu ucitani ti dani, tek je na 5. kod mene, a ovo je islo 6-7-8 i danas 9 vec ima dve posete i ona jedna sto je i na WMTu ocitana. A imam ukupno i 5 klikova na Amazon, ovaj danas iz DE sto je bio, bio je 10 min na sajtu i kliknuo na Amazon, tako da se nadam da je tih 10 min popunjavao narudzbu hahaha
Ma bitno je je krenulo odmah da se nesto desava, ove danas sam objavio i prvi clanak na eng sajtu, pa cemo da vidimo kako ce i to da krene. Bitno je da sam se pokrenuo sa mrtve tacke :slight_smile:

A koliko si bese cekao na prvu prodaju?

oko 50ak dana čini mi se, eo nađoh post 12 februar a prvi članak objavljen 16 decebra

1 Like

Ja sam dobio prvu posetu i ujedno prvu prodaju posle samo tri dana, bas me je u****lo. Prvo sam se plasio da necu da imam prodaju 3 meseca i da ce da mi suspenduju nalog, kad posle tri dana vidim prva prodaja, i onda su mi zvanicno odobrili Amazon nalog.

Kako izvadiš podatke iz wmta a da su stariji od 90 dana?

Nikako :slight_smile:

Na analitici filtrirao organic search i dodao jos jedan filter za usa.

http://nichepie.com/amazon-affiliate-site/

Zanimljiv case study, moze se ponesta od informacija iskoristit.

1 Like

Počela malo posjeta da raste, pa eto da podijelim s vama. Jesam ja ranije rekao da mi je najbitnije da posjeta raste, a zarada kako god, a ipak bih ja volio i da zarada pomalo raste, ali to se ne događa.

Mislim da su posjetu digli malo novi članci, apdejtovani članci i novi interni linkovi na novim člancima koji su malo pogurali neke stare članke. Nadam se nekom opakom rastu posjete za nekih 2-3 mjeseca. Do aprila očekujem bar udplavanje i posjete i zarade.

Još ništa ne radim po pitanju linkova, baš mi sve oko linkova sumnjivo i ne znam šta bi bilo pametno, a da se jebavam i tražim linkove i pišem mejlove srodnim sajtovima to mi se ne da. Ili da platim 200-300 dolara ni to mi se ne da. Ove pojadne linkove nemam pojma koliko smisla ima praviti. Ali moraću s nekim linkovima krenut.

Par kineza me kontaktiralo za njihove proizvode da prodajem na sajtu. Nisam nešta za te varijante.

U zadnje baš imam volju radit i malo spavat

2 Likeova

Meni je ovaj mjesec dosta veci conversion rate kod 2 affiliatea, duplo nego inace, ali to je i ocekivano posto ide Bozic i blagdani pa svi vise trose. Eh kad bi tako bilo uvijek :smiley:

Znas kako kazu u sportu " pobednicka ekipa se ne menja" tako da bi i tebi savetovao da ne prckas sa linkovima! Tvoj sajt evidentno ima kvalotet kad ga G gura bez linkova, nastavi da ulazes u kvalitet samog sajta i zajebi linkove. Jedino ako ides na linkove pucaj na najvise, prihvati ponudu kineza u zamenu za link sa Hafingtona, CNN a itd. Imaju oni para i kombinacija da poguraju to.
Nekad nesto funkcionise neobjasnjivo, i samo jedna mala promena srusi ceo"ekosistem". Zato pametno!

1 Like

@Monika.B meni lošija konverzija no inače 8,45 a inače je oko 10%

Ja što se gugla tiče pokušavam vazda doći do objašnjenja i vazda imam objašnjenje i svoju teoriju koja je moguće niđe veze, ali je imam. 120 članaka dosta njih je oko manje traženih i manje pokrivenih tema koje teško da i ako neko ima obrađene, da ih gura linkovima kako internim tako i off page linkovima. Uglavnom svaka od tih malih tema je kod mene opširnije obrađena no na konkurentskim sajtovima. Par best članaka koji rangiraju je takođe zbog manje pokrivenosti bolje on page optimizacije i jačeg internog linkovanja.

Zanimljivo mi bi ova informacija sa sajto koji podijelih prije neki dan http://nichepie.com/timeroid-technique/
lik priča o tome kako veliku ulogu u rangiranju ima ako neku temu prvi obradite i on daje primjer svog nekog sajta sa 4 članka a tema koju je pokrio je best treadmills 2016 a pokrio ju je u oktobru 2015. Uglavnom pročitajte zanimljivo je da ne prepričavam bezveze.

Meni je ovo zanimljivo jer mi ubjedljivo najbolje rangira jedan best članak
"best---------- 2017" zanimljivo je jer sam članak prvi objavio od svih tj početkom januara i tako ako je vjerovati njemu, a moja statistika pokazuje da je tako zauzeo pozicije koje i dalje dobro stoje. A poslije tog mog članka je došlo i dosta dobrih članaka na istu temu koji ga ipak nisu prestigli.

Možda ste i vi primjetili da već za neke teme ima pokrivenih stvari za 2018 godinu, tako da ljudi koriste ovu tehniku, ja ipak ne bih išao tako daleko i sad objavljivao neke članke best of 2018 jer mi je i to blackhat, no bi pripremio za januar 2018 nekoliko članaka i objavio ih početkom januara

2 Likeova


Eo ga pade rekord sajta po posjeti.

2 Likeova

Ja mislim da ćeš u prosincu zaraditi 2000 + $

1 Like

nemoguće. moje najpozitivnije prognoze za 2000 + $ su neđe oko jula, avgusta 2018 (i to samo u slučaju da nastavim riljat). jedino ako si mislio na decembar 2018, ova moja niša ne vjerujem da će biti mnogo zahvaćena onim masovnim šopingom u decembru i uskoro za black friday.

eo za 12ti zarada. znači trebam skoro 4 puta uvećati najbolju posjetu da bi došlo do preko 2000 $ (ako uzmem prosjek jučerašnji dan). Jes da je bilo još 6 narudžbi koje nisu isporučene, ali eto nek bude i to olakšavajuća okolnost, opet moram 3 puta uvećati zaradu i nadat se dobroj konverziji, tj. da neće padat… Teško i u avgustu 2018 da će bit, ali eto nadam se.