Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Kako bi trebalo po tebi da izgleda jedan clanak, mislim da je za tebe slozen savrseno, sta ti mislis sta je najvaznije i kako ti slazes clanak sa izgleda “dobro” ?

Pa to je odlican rezultat, vec si u plusu, posjeta i zarada idu gore + imas vrijednost sajta. Mislio sam da si vise novca ulozio, to je top.

Samo piši i ubuduće. Nisam mislio ništa loše niti sa šprdnjom ono što sam napisao. Nakon @Anteloff ti si tek drugi koji si otvoreno počeo pisati o amazon aff i bez velikih zadrški dijeliš sa nama i svoje uspjehe i “neuspjehe”. U svakom slučaju, pozitiva na forumu što je rijetkost…

2 Likeova

Imao sam prodaju jos u prosli petak ali nikako da se posalje. Sta moze da bude problem? Koliko dugo ste najvise cekali?

Screenshot_5

1 Like

Nista cudno, ja sam jednom cekao preko mjesec dana, i uopste ne znam kako je to moguce. Pretezno proizvod bude poslat sljedeci dan.

1 Like

Aj sto volim kad krene ovako da se zeleni, kad krenu da se probijaju KWi. Uf ima li lepseg osecaja :smiley:
A tek je nedelju dana star sajt!

1 Like

@Jeronimo034 jel ta prodaja sa ovog novog sajta? znaju nekad rastegnut sa slanjem proizvoda, poslaće, ne sikiraj se. fino idu pozicije.

@m1l4n ajde ako te ne mrzi pogledaj na amazon accoun i vidi vidi li se na Routing Number išta. To možeš provjerit na account setings pa change payment metod. može i bilo ko drugi da mi to provjeri biću zahvalan.

Kod mene je ovako i nije mi najjasnije zašto u ovaj routing number ne stoji ništa. Piše da će biti maskirani akaunt i routing number ali mi nije jasno što mi nema bar zvjezdica da ja znam da je to sigurno popunjeno, ja sam sve uredno upisao i zapamtio.

Kad inače idu isplate. Neđe pročitah da je krajem mjeseca. Na jednoj drugoj temi ođe sa napisao da su mi sa amazona početkom mjeseca poslali nula dolara, a neđe poslije viđeh da je neko imao sličan slučaj i da je to možda samo testiranje dal radi račun ili tako nešta tako da se nadam nekim parama pred kraj mjeseca.


Nadah se poslije 12og da će se ustalit posjeta na preko 400 sesija dnevno, ali ništa od toga. Malo me dovatilo po živcima to

Naručio sam jedan guest post preko fivera i rekao sam mu da mu neću platit ako bude spinovan kopiran ili nečitak. Prošli koji sam naručio nisam platio jer lik iako sam isto ovo rekao je prvo poslao spinovan pa kopiran članak i oduzeo i meni i sebi vrijeme. Pokušaću još jednom sa drugim likom pa ako prođe prođe ako ne moraću krenuti naručivati od mojih pisaca da pišu i guest postove, a na fiveru samo prosleđivat da objave, naravno provjerit prije toga profile, jesu li indeksovani prijeđašnji postovi i sl. Mislim da bi to i trebalo mnogo bolje radit sa mojim člancima, ali nemam vremena da se organizujem pa sam još jednom probao ovako.

Dobro odabran naslov i za gugl i za sajt, dobar meta deskripšn, dužina duža od konkurencije, više tema bitnih odrađeno, dobar uvod u članak, dati odgovori na neka pitanja oko proizvoda, dobar odabit h2 h3 h4 h5 tagova bodovanje nekih bitnih rečenica koje sažimaju neku bitnu odliku ili karakteristiku, prva rečenica ispod h tagova, dobar izbor izraza u nju, dobra optimizacija slika, alt description title i caption ako se stavi, ponekad infografika za uvod u temu, korištenje sinonima vezanih za glavni kejvord, korištenje termina koji se traže a vezani su za glavni keyword, određeni razmak između reklama, dobar zaključak, dobar uvod koji će potaknuti čitaoca da nastavi da čita, rečenica ili par izraza kojim se govori da je taj proizvod zaista korišen ili da zaista vrijedi, možda, provjera više različitih izraza na keywordtool.io i keywordseverywhere.com da li ima traženih tema po 10 20 30 traženja mjesečnih koji nisu obrađeni u temi pa ih onda ja obradim, uokvirivanje ili bojenje nekog bitnijeg djela članka da bi članak imao estetski ljepši izgled, ubacivanje tabele, komparacija sa sličnim proizvodom ili proizvodima, izrada atraktivnog thumbnaila u canvi… biće da ima još stvari koje mi nisu trenutno na pamet pale, ali eto toeto uglavnom

ja nisam prezadovoljan rezultatom jer mi je odnos zarade ođe i količina vremana potrošenog mnogo gora no kod adulta i adsensa, ođe je konkurencija nemjerljivo jača

znam.

NIje sa ovog novog, to je sa sajta koji sam kupio pa sam stavio i native reklame jer koje odgovaraju nichi sajta. Moracu to malo jos bolje da odradim kad vidim da mogu prodaje odatle da idu. Inace na taj sajt sam planirao da odradim kombinaciju Adsense i Amazona. Odradio sam jedan tekst “best” i postavio pre 4-5 dana, za sada mu je glavni KW na oko 45 mesta, poguracu ga linkovima malo da vidim kako ce da ide. Cisto sam hteo da vidim kako ide rangiranje sa sajtovima koji vec imaju neki autoritet i posetu. Test verzija.

Inace ovaj skok pozicija u odnosu na juce na ovom novom sajtu se poklopio sa 4 linka koje sam juce odradio. Pustio sam 4 linka iz profila na forumima (relevantnih foruma i na nemackom) i kad napravim profil, dodam link onda sam odmah isao na “submit url to google” tako da je mozda to odradilo neki posao. Svi linkovi su isli ka sajtu. Sacekacu do ponedeljka pa ako vidim da ovo pije vodu, ponovicu proces, samo sto cu ovaj put da pustim po link na svaki page.

“submit url to google” ladno sam ovo zaboravio da postoji :slight_smile: nemam pojma koliko to pomaže i da li ubrzava indeks linkova (logično da da) i ja sam nekad to koristio. na tportalu bilo masu nekih blogova sa jakim pr islo čini mi se do pr7 i dofolov linkove u komentarima imali, uh kako sam ih nekvalitetno spamao, nemam šta lagat jesam. pa onda submit url to google a uopšte se ne bih začudio da taj submit url isto radi kao i ono dugme na semaforima što pješaci pritišću.

Native reklame su zakon i mnogo prirodnije od adsensa jer ako se priča o hemijskim olovkama ti možeš napravit baner i ubacit 4 različitih hemijskih olovaka koje bi mogle bit zanimljive čitaocu, a gugl će ti ponudit avionsku kartu koju si kupio, hosting koji nećeš ili nešta deseto za šta te boli baš briga jer su oni nekako povezali da bi tebi to moglo biti interesantno. ranije adsens reklame su bile logičnije bar meni. ako imaš sajt o psima prikazivaće ti se reklame vezane za kerove, a danas može biti šta bilo što je tebe možda nekad zanimalo.

1 Like

Eto svasta mozes od mene naucis :smiley: Ja to obavezno radim kad pravim neki Web.2 pa da ne cekam intexiranje, odmah ga ja lepo dodam, pa onda kasnije linkove.

Ovo si 100% u pravu za native, od prilike slicno kao tvoj primer imam i ja :smiley:

Iako dan po analitici još nije završio (do 10 traje dan) rekord je pao. Spavanje je za sisice. Odo na put 4 dana pa se nadam kad se vrnem još koji seksi skrinšot da ću imat za podijelit.

2 Likeova

Pade rekord mada vjerovatno tako je i kod svih za blek frajdej, raduje što se počela dizat posjeta od 19og i svaki dan je sve veća bila, mada moguće je i to da je sve zbog blizine blek frajdeja. Bilo bi lijepo za početak da se ustali na preko 500 sesija.

što se zarade tiče pao je i tu rekord mada ništa specijalno

evo od 18og do 24og


baš ništa specijalno poboljšanje iako je blek frajdej tj jučerašnji i prekjučerašnji dan malo izvukao prosjek.

Kako ste vi ostali amazonci prošli ovih dana?

5 Likeova

Molim za mišljenje.
Tražio sam keyword da probam neki amazon site napravit i našao sam jedan pa da čujem vaše mišljenje jer se nebi htio zaletit bzvz.
Sastoji se od 3 rijeci Ima cc 18k pretrazivanja mjesecno US/Kanada i Oko exact 46.000 rezultata (0,64 sek).
Longtail keyworda ima ajmo rec nekih 50 kojih sam nasao u rasponu od 10 do 1000 pretrazivanja mj.
Proizvodi su cjenovno od 50 do 300$ - provizija bi trebala biti 8%.
Cak je i EMD .net dostupan a .com je premium pod cijenom od par tisuca $.

Meni se cini oke keyword za pokusati.

I ako mozes @anja1 napisati na koji nacin si ti dosao do svoje niše i kako si procjenio da se isplati u nju uči.

Inace da i ja pridonesem nešto - tva alata koja koristim su - https://www.keywordrevealer.com - ovdje mozete nakon registracije dobiti podatke za 10 keyworda /24h- Besplatno
a ovdje https://app.kwfinder.com - za 5 keyworda u roku od 24h - Besplatno - sadrže sve podatke od Seo moza i jos neke korisne sitnice. Sad koliko su precizni u odredivanju težine keyworda to ne znam. - Besplatno

Ako bi htio rangirati za klj rijec koja ima u prvih 10 rezultata ove stranice koje su na ti slici, onda ne bih bas rekla da je lagana klj rijec za rangirati jer je ocito da za tu klj rijec Google preferira web shopove. Skoro svi ako ne i svih 10 rezultata su web shop. Pronađi neku klj rijec koja nema vise od 3, 4 web shopa među prvih 10.

1 Like

Meni to izgleda kao prednost jer znaci da je buying keyword a niko se nije raspisao o tome do sad i ušao u niche. Pogledao sam prvih 100 rezultata ima jedan tekst o tome bez backlinkova taj je na 12 poziciji. I prva dva rezultata nemaju taj tocni pojam ni u url-u ni u titleu ni u opisu ni h1.

Ne mogu sad nac linkove gdje sam to citala ali i seo strucnjaci govore da ako je vecina linkova na 1. str googla ecommerce znaci da google preferira za taj search pojam rangirat shopove. Ako je klj rijec neka kategorija proizvoda ili proizvod bez “best” ili “review” rijeci onda je najcesce tesko rangirat jer tu google preferira web shopove. Mislim mozes probat ali sumnjam da ce bit moguce ih prestic. Ja sam isto ovo pitanje imala prije par mjeseci, cak sam i probala 1 ili 2 clanka rangirat di su web shopovi pa nista i poslije sam naisla na to gdje su govorili da ako su skoro sve web shopi da ne vrijedi ni pokusavat.

1 Like

Po meni to i nema prevelike logike jer 95% amazon keyworda ako nema konkurencije samo su shopovi na prvoj stranici jer ipak ovdje se radi o stvarima za prodaju. Si rangirala koji amazon page negdje di nema samo shopova? Kakvo ti je tamo bilo iskustvo, postotak prodaje itd…?

jesam s kljucnim rijecima “best” i “review” . S takvim clancima se da rangirat i dobro se prodaje.

Ja sad kad pogledam usao sam onako ofrlje u ovu nisu. Bez nekog predobrog plana. Meni je bilo bitno da ima dosta tema za pisat oko te nise i da se kupuju dosta proizvodi iz te nise na amazonu. Nemam exact match domenu no nisa+glupa nebitna rijec. Homepage mi ne rangira ni za sta. Ja prije no sto sam usao u ovo nisam pojma imao o konkurenciji i mislim da sam manje znao o guglu jer svi ostali moji sajtovi nemaju preveliku konkurenciju i pravljenje sajtova se uglavnom sastojalo u multipliciranju istih tema koje vec prolaze na guglu. Iskreno sam vjerovao da ce za godinu dana moj sajt biti medju 5 najposjecenijih u niši. Precijenio sam se. Veze nisam imao koliko se treba borit i ulagat i para i vremena za svakog posjetioca. Gugl za sajtove na eng jeziku i na nasem je totalno druga prica kao i konkurencija.

Što se tiče ovih rezultata za tvoju glavnu frazu i konkurencije nemam pojma šta bih ti rekao. Ja sad da krećem ne bih nikada udarao na tako jaku neku frazu niti tražio frazu sa ogromnim brojem pretraživanja. Opet bi mi najbitnije bilo da ima širok spektar tema i podtema i da se kupuje dosta na amazonu, ali da ne izlazi van niše. Lupam pošto je provizija proizvode oko ljubimaca visoka (čini mi se) rađe bi uzeo uopšteno za sve ljubimce no samo za mačke jer mi tema sajta dozvoljava širi spektar tema za članke. Onda bi prije pravljenja sajta uzeo ovaj alexa fri trial 7 dana i tu poskidao statistiku bar 300tinjak sajtova jer ih je bruka koji se bave tematikom oko ljubimaca. za početak ne bih uopšte išao na teme preko lupam 300 mjesečnih pretraga (ukoliko imaju iole jaču konkurenciju) i baš bih ispitao dobro sadržaje članaka i količinu članaka koji pokrivaju teme. Mislim da je to najlakši put do posjete amz aff sajta. Naći ne prejake sajtove koji dobijaju posjetu za određene članke ne previše kvalitetno urađene i nadmašiti ih kvalitetom i dužinom. Mogu tu ući u obzir i jaki sajtovi ako nije tema adekvatno obrađena mada je vazda malo teže protiv njih. Problem veliki predstavlja na početku i nepoznavanje niše i šta je bitno šta je nebitno šta bi ljudi mogli tražit i zašto to traže i onda ni članak ne možeš urediti da bude dobar. Meni čini mi se prvih dvadesetak članaka čini mi se da ni jedan ne rangira, a nisam ih naknadno apdejtovao (trebao bih, al nisam) jer nisam uređivao dodatno članak onoliko koliko bi trebalo da bi bio bolji i ljepši i za čitaoca i za gugl.

Što se tiče tih brojki oko pretraživanja i beklinkova ja bih to bar na kratko zanemario. Jedan članak koji npr prikazuje poređenje međ dva proizvoda


za dosta fraza uopšte ne prikazuje bar ovaj tool keywordeverywhere da ima pretraga, a ima ih. neđe ljudi kucaju cijelo ime proizvoda neđe glavno ime neđe obrnuti redosljed neđe napišu diference neđe compare i od te jedne osnovne fraze koja nema pretraživanja dođe se do toga da ih ima. Ja sam ove članke upoređivanje proizvoda nalazio na sajtovima iz niše preko alexe ili incoming search termsa. Na alexi se lijepo može viđeti koliko jedan članak može uzet raznih kombinacija termina.

Ima i meni logike ova priča sa rangiranjem webshopova što monika piše jer bi gugl vjerovatno iz dosta upita i akcija korisnika prilično lako mogao shvatiti namjeru da li je to kupovina proizvoda i odvesti ga na webshop ili je čitanje i saznavanje više o proizvodu.

kucah ovo sve iz više puta u dva dana pa je misao nepovezana i vjerovatno nedorečeno svašta ostalo al ću ja na repli kliknut.

5 Likeova

Kako najbrže nađete najoptimalnije proizvode ili proizvođače kada imate na amazonu cca 1000 proizvoda i preko 60 proizvođača od navedene niše? Također, koje besplatne alate koristite za long tail keyworde jer na adwordsu baca dosta općenito, te treba svaki posebno upisivat, a vjerojatno neke i izostavim jer ne znam da se uopce pretražuje.

1 Like