Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Ovo je verovatno najkompletniji članak na tu temu:


I ovi su ok:


https://nichehacks.com/amazon-affiliate-guidelines/

Ovo je malo drugačiji članak na sličnu temu:
https://nichehacks.com/amazon-affiliate-guidelines/

1 Like

Video sam da gomila affiliate sajtova koji su na vrhu pretrage imaju clanke od par hiljada reci, a kad pogledam dan - vidim jucerasnji. Posto sam siguran da ga nisu napisali i objavili juce, u cemu je caka?

Znam da je @anja1 pisao da mu bolje prolaze update-ovani clanci, ali kako prikazati Google-u da je clanak update-ovan? Ili ce on do sam da vidi?

Ides u WMT pa ga dodas na opciju “Fetch” (valjda tako bese se zove :smiley: ) i on posalje bota i ocita odnosno popise stranicu ponovo.

Ti možeš manuelno mijenjati datum objavljivanja u wordpressu.Klikneš neki stari članak da edituješ i u desnom ćošku imaš ovo
44433
klikneš na edit i staviš datum koji god želiš. Ja sam to uradio par puta ali nakon apdejta, nisam samo promijenio datum. Čitao sam neke polemike oko tih datuma da li je uopšte dobro imati datume ili ne na amazon aff sajtovima jer čitaoci ne žele često čitati članak star godinu dvije jer žele nove i freške informacije o proizvodima. Bar koliko sam ja iščitao iz tih istraživanje (ne znam jesu li istinita) mngi tvrde da su im se rezultati poboljšali kad su sklonili datume. Neki tvrde da je dovoljno apdejtovati post zbog gugla, a neki i mijenjaju datume publišovanja. Meni lično takođe utiče da li ću kliknuti na neki rezultat u guglu ako vidim da je datum stariji osim ako nisu neke vanvremenske informacije đe datum objavljivanja je totalno nebitan.

Kod nekih wordpress tema (kod mene na Hueman temi) ispod naslova pored datuma kada je članak objavljen stoji i datum apdejtovanja članka. Ja ne znam da li se naknadno na neke teme može dodati opcija da pored datuma objavljivanja bude vidljiv datum i posljednjeg apdejta, vjerovatno može.

Meni se ne sviđa to što i pored toga što na samom članku ima datum apdejta u guglu na pretrazi i dalje stoji prvobitni datum objavljivanja osim ukoliko se ručno ne promijeni taj datum na spomenuti način na početku ovih pisanija. Ja za sad na većini članaka ne mjenjam (na dva članka jesam) prvobitni datum objavljivanja, već samo standardno apdejtujem članke. Ja skoro uvijek fečujem apdejtovane članke u wmt, ali i ove koje nisam je gugl primjetio da su apdejtovani.


ovaj jedan članak sam malo više pratio i ovo je zadnjih 90 dana statistika sa gugla sa otprilike apdejtima i jednim internim linkom možda sam i fulao malo razdoblja kad su rađeni apdejti i kad sam dodao taj novi članak sa internim linkom ka ovom članku ali otprilike toeto. Mislim da je to i solidna formula za veću posjetu, povremeno proširivanje članaka sa dodatnim i dobrim informacijama + interni lin sa novih članaka.

evo još jedan apdejtovan članak nekoliko puta ali ovdje su malo bolji rezutati u odnosu na ranije, doduše ovdje nema novog internog linka

ajde kad sam kod internih linkova da pokažem statistiku jednog članka koji nisam apdejtovao no sam samo dodao jedan interni link sa novog i povezanog članka


tako da ispada da je možda bolje od apdejta dodavati povezane članke i uvezivati ih linkovima. Taj novi članak rangira i dobija posjetu sa gugla i link ka gore spomenutom članku je pri vrhu članka i vjerovatno šalje nešta posjeta ka njemu pa je možda i to neki dodatni signal guglu. Ja sam nekako mišljenja da je u članku bolje da link stoji pri vrhu no pri dnu, kao npr što je bolje u headeru no u footeru. Možda je niđe veze ali to je neko moje mišljenje. Evo pogledah u analitici u decembru je tri čoeka samo prešla na stari članak sa novog članka, ali opet mislim da je i to bar malo uticalo.

9 Likeova

koliko si ti koristan ovdje jarane

ali ozb nije sarkazam nikakav, kad napises tekst pravi izvor informacija

svaka cast

1 Like

Datum na pocetku posta je po meni mac sa dvije ostrice. Kad bolje razmislim, mac sa jednom ostricom.

Danas kada se informacije brzo razmjenjuju, vjerujem da dosta ljudi gleda kada je clanak “objavljen”. Stavio sam pod navodnike, kao sto je @anja1 rekla, samo izmjenis publish date i to je to. Tako clanak koji je na sajtu 5 godina moze biti “objavljen” prije 2 sata.
Znam da nekima to nije vazno ali potencijalnim klijentima koji zele da kupe nesto sasvim je logicno da citaju zadnji review za nesto. Zasto? Pa zato sto se od tog reviewa koji je pisan npr. prije 6 mjeseci za taj proizvod moglo desiti puno stvari. Mozda neki dio otpada, mozda se topi, mozda je lose projektovan, itd. Naravno, u to se nije moglo znati prije 6 mjeseci kada je proizvod tek izasao na trziste ali danas se to zna. Mislim da je logika ispravna. Vjerujem da cete na taj nacin i povecati vjerovanje vasoj stranici jer ce potencijalni kupac reci “Hm, vidis kako ovi stalno objavljuju nove reviewe. Vjerujem da kada su tako azurni da imaju dobar istrazivacki tim koji testira te proizvode. Preporucicu ovu stranicu prijatelju”

Evo jos jedan primjer vezan za datume. Da li bi zeljeli da citate vijeste/clanke/ na nekom portalu o svacemu(moda, ljepota, ishrana i slicno) ako se jasno vidi da je zadnji clanak objavljen prije dvije godine? Mozda neko nece to primjetiti ali neko ko samo malo bolje gleda iz toga moze zakljuciti da iza tog portala stoje neka neozbiljna ekipa.
Ja sam na vecini svojih sajtova izbacivao datum.

4 Likeova

Evo kod mene i druge prodaje.

Malo se pripocekalo, za sada je samo jedan clanak na prvoj strani, ostali lagano napreduju. Doduse nista ne radim jer mi se zena porodila, pa malo da se organizujemo oko cuvanja dece pa cemo da krenemo dalje. Bitno je da se desava nesto.
Nadovezao bih se na ovo apdejtovanje, clanak koji sam apdejtovao plivao je izmedju 7 i 12 mesta, kako sam ga apdejtovao jedan dan ga je sklonio iz pretrage i sutra dan ga je stavio na 5. mesto. I sada pliva izmedju 5. i 7. mesta. Tako da ovo sa apdejtovanjem itekako igra ulogu. Sto znaci osvezavajte clanke.

2 Likeova

Cestitke na prinovi pre svega!

Da li si clanak update-ovao onako muski, dodao dosta teksta, slike, ili svega par recenica? Ja sam trenutno malo u autorskoj blokadi kada je rec o pisanju tekstova.

Evo i ja da se pohvalim prodajom od juce, proizvod od 699 dolara je isporucen, solidnih 28 dolara provizija.

Samo tako da se nastavi…

3 Likeova

Hvala!
Apdejtovo sam za oko 300 reci, napravio sam poredjenje proizvoda istog proizvodjaca samo drugi model.
U narednom periodu cu da odradim sa slicnim proizvodima razlicitih porizvodjaca.
A posto imam te iste proizvode na sajtu, te apdejtove koristim i za druge clanke. Bas cu da pogledam da li je i taj drugi clanak napredovao posle apdejta pa cu da javim.

I cestitam na prodaji! :slight_smile:

1 Like

Pozdrav,
Pratim vas vec neko duze vrijeme, prije 3 mj sam i ja napravila svoj prvi micro niche site :slight_smile:

Nije u pitanju amazon, jos neman prodaje, i imam oko 15 clanaka koje sama pisem.

Za sada jedini veliki uspjeh mi je rangiranje na drugo mjestu u SERP-u ( određeni keyword) za 8 dana bez ikakvih backlinkova :slight_smile:
Rado vas pratim i cestitam svima na uspjehu samo hrabro naprijed!

4 Likeova

slobodan pad. situacija nije ni malo lijepa. jeste malo manje se radilo na sajtu u posljednje vrijeme, ali opet situacija trenutna poprilično zabrinjava jer čini mi se da se ovaj pad neće zaustavit. a što je došlo do pada pravo da vam kažem nisam siguran. ajde jedan faktor da bude to što se nisu redovno objavljivali članci, ali ne bi ni to trebalo da dovede bar po meni do ovolikog pada. vidio sam da su mi dva linka sa guest postova sa jakog sajta iz moje niše iz autor boxa izbrisana (bog zna kad se to desilo). pa sam vlasniku slao mejl, pa je vlasnik javio mi da ima problem sa tim autor box pluginom pa je ručno dodao linkove. sad i da je do ta dva linka i to mi je malo vjerovatno. možda je sve to u kombinaciji sa tim da mi je sajt i dalje na http ne na https mada kod mene na sajtu nema ni subskripcije ili bilo čega drugog đe posjetioc unosi podatke da bi ga gugl označio kao nesiguran sajt. možda je gugl počeo to više gledat. Šta vi mislite? Šta može biti?

inače decembar je bio lijep. i po posjeti i po zaradi je bio najbolji otkad je sajta

kakav je vama januar?

Edit:evo upoređujem kroz wmt 11 januar i random dan u decembru i ne vidim neke pomake na dole u pozicijama, samo je manji broj pretraživanja

Ovo nije nikakav pad, samo se vratilo na brojke iz 11. mjeseca a 12. mjesec je bila povećana potražnja i nije realan. Samo nastavi sa radom i biti će dobro.

1 Like

Sta planirate kad bude ovo sa facebookom tj ovaj news feed, gdje planirate objavljivati, tj gdje inace objavljujete instagram i fb stranice? Sta jos planirate . Pozz

Kakve ovo ima veze sa fb?? Ajde nemoj kvarit temu s glupostima…

2 Likeova

Meni je nevjerovatno da ovaj covjek postoji haha

2 Likeova

kako nije pad kad je posljednji put jučerašnja posjeta 269 sesija se desila 26. oktobra pa prije toga 4 oktobra itd. no jbg valjda će ići i na gore uskoro

I ja sam bas hteo da osvezim temu, u januaru nisam imao ni jednu u**** prodaju! Moguce da ti je manja poseta zbog tih backlinkova, inace vidjam da ima sajtova koji nisu objavili novi clanak godinu dana a i dalje imaju dobru posetu. Ja za sada nisam nikako zadovoljan, jedan mesec ide malo bolje, drugi mesec nijedan sale, treba da gledam u karte kad ce neko nesto da naruci.

Kako dobijate novac sa Amazona?

@cupomakarska pa sta ja znam, pitam jer sam kontao da dosta ljudi dijeli svoje proizvode tj linkove i na fb jbg eto za obojicu odg

Slažem se sa kolegom @bugi , pad nije osjetan (pogotovo ne slobodni pad).
Laganim dodavanjem novog sadržaja to lako vratiš pa čak i podigneš za stepenicu iznad.
Svaka čast na sajtu , zaradi i naravno za objavama na ovom forumu … Puno sreće u daljnjem radu.

P.s. ako trebao pisca na engleskom, par nas ima za preporučiti osobu…

Moze i nama ostalima preporuka za pisca? :slight_smile: