Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Ja sam pazio na to i svuda postavio nofollow.

ja ne koristim ove image ads previše pa nisam obraćao previše pažnju, u zadnje vrijeme počeo sam malo češće pravit tabele i upade mi u oko.

Kako napredujete affiliate majstori?

Ja sam konačno prešla 20$ na dan zarade (prosječno bude oko 22$ na dan), sad ganjam cilj od 40$ na dan. Dala sam piscima da pišu članke koje ću iskoristiti za guest postove pa bi to trebalo krenut i na bolje. Imam u prosjeku 500-600 posjeta na dan, od toga oko 400 s Googla. Brdo članaka mi je na drugoj polovici 1. stranice Googla ili tamo negdje 11-15 pozicija pa se nadam da ću ih pogurat s guest postovima.

Ovih zadnjih par dana je valjda bio neki Google update pa mi se je poboljšala posjeta na 2 web stranice.

5 Likeova

Svaka cast! Samo napred, raduju me ovakvi postovi uvek!
Ja sam postavio sajt pre 10tak dana i jos sam u sandboxu…Nadam se skorom izlasku. A drugi sajt koji sam zapustio bio krece na bolje, aktivirao sam se i sa tekstovima i sa linkovima i napredak je evidentan, treba da se pokriju jos neke teme na tom sajtu i onda krecem sa guranjem linkova lagano.
Sad kako polako ucim dizajn, preuredicu i vizuelno sajt jer ima nekih poseta koje mi odlaze zbog relativno lose odradjene pocetne strane. Ima dosta termina koji mi donose posetu na pocetnu stranu, tako da to moram da resim.

ovako nešta jel?

zajebavam se, potrefilo se danas da je malo bolja zarada pa reko malo da se kurčim, ali realno nemam se čime kurčit, za razliku od tebe. svaka čast na napretku.

posjeta

zarada april do sad

zarada u martu

ima tu još nešta adsensa malo zarade 6,76e u aprilu. bio sam skinuo onaj kod koji povezuje račune UK CA i USA pa sam skoro vratio (prije par dana) i nešta sitno ima i tamo zarade, mada sve to je tanko u odnosu na trud koji sam uložio, realno gledajući.

kod mene je problem veliki što off page skoro ništa (ili vrlo malo) ne radim pa ništa izgurao nisam, no što posjete dobijem na suv članak i on page optimizaciju i unutrašnje linkovanje toeto.

@Monika.B odakle ostatak posjete dobijaš? jel pinterest u pitanju? imaš li neki savjet za gradnju beklinkova i uspješno guranje nekog članka. koliko trošiš na beklinkove?

evo da ne bude samo da pitam da dam i jedan savjet pošto reče ti da radiš dosta how to i sličnih članaka, možeš ako si u mogućnosti preko ahrefs ili alexe trial filtrirat sajtove kao što su reddit quora yahoo answers forumi i doći do njihovih članaka koji dobijaju posjetu za tako neke termine. uglavnom to nisu termini koje je teško prestići. ubaciš samo riječ u filter koji tebi treba lupam “šišanje trave” i isprovjeravaš za koje termine rangiraju i dobijaju posjetu navedeni sajtovi

1 Like

Svaka cast,ja sam jos uvijek na 50 dolara mjesecno i nikako da napravim scale up,fali mi backlinkova.

Da da… Pozdravljam zamisao da netko otvori topic - tutorijal o ovome. :blush: :o:

Teško da se može napraviti dobar tutorijal o beklinkovima. Jel je milijardu faktora tu uključeno i što prođe na jednom sajtu ne znači da će proć na drugom (moje mišljenje). Ja sam primjetio da je masu aff sajtova od marta doživilo neki pad bar po ovim sajtovima koji prate posjete semrush ahrefs alexa i sl. A ima nekih koji nisu pali a otprilike svi istu strategiju bar u mojoj niši imaju pbn, guest post, scholarship backlinks, komentari i još pokoji linkovi… Jedan sajt koji sam primjetio koji non stop raste a koriste iste tehnike za beklinkove kao i ostali je realno ljepše i interesantnije napisan i koristi dosta stilizovanja u tekstu uokviruje tekstove, mjenja boju pozadine teksta i te sitne čisto estetske stvari koje čine članak i ljepšim i preglednijim. Takođe kod njega nema dugačkih paragrafa, koristi dosta podnaslova, i nabrajanja po tačkama tako da sve zaista izgleda lijepo i pregledno, lako za čitat.

Iako je Igor Tomić se izrazio negativno oko scholarship beklinkova i taj sajt ima kao i većina drugih te linkove. Vjerovatno je istina da ti linkovi kao i svi drugi mogu negativno uticat ako je neprirodno izgurano nešta, ako ljudi vole taj sadržaj i čitaju, ne napuštaju brzo stranicu, po meni će teško bilo šta negativno uticat od linkova.

Ali ja vala neću dat 500 dolara (koliko je minimum za scholarship beklinkove) nikad.

Što se tiče pbn beklinkova i to je vrlo skupo i rizično za investirat sa moje tačke gledišta, jedino u slučaju da i ti pbn sajtovi se monetizuju i rade normalno, onda bi imalo smisla, ali bi vremenski bilo prezahtjevno.

Guest postovi, quora, reddit, socijalne mreže, forumi i komentari po meni imaju smisla, mada i to zahtjeva vremena, poprilično ili ako su jaki guest postovi para.

Ima ovaj kanal


to su likovi koji forsiraju aff sajtove bez gradnje ikakvih linkova i transparentni su tj. pokazuju svoje sajtove i zarade i sl. Mada za takvu vrstu sajtova moraš imati članke koji su ekstremno dobro napisani organizovani i sl, Ja bih volio da mi je engleski na tom nivou da lagano mogu pisat, nažalost nije tako.

Medjutim nekad kad uređujem neki članak, kad ga uredim onako kako želim i provedem cijeli dan na njemu, dobro sve osmislim i znam kako je konkurencija pokrila tu temu, jednostavno znam da će taj članak isplivat na prvu stranu (govorim o terminima koji nisu baš baš masivni 200 i manje pretraga). Sad problem je što ti članci uglavnom dođu na prvu stranu bez ičega, ali stanu na 5-9 poziciji. Nekad kad baš nema konkurencije isplivaju više.



evo primjer jednog takvog članka
i realno taj članak sa par beklinkova bi napredovao jer lijepo izgleda, dobro je napisan, solidno ostaju ljudi na njemu minut i 12 sekundi. Mislim da bi čak napredovao i prestigao konkurenciju čak i sa nekim ne baš prejakim linkovima, naravno, treba ih napravit.

1 Like

Šta nisi ti neko vrijeme zarađivao nekih 1000 eura mjesečno, ili se krivo sjećam? Čini se da tebi baš hitno treba backlinkova da posjete krenu rast.

Posjeta mi je 73% sa Googla, 16% s Pinteresta i ostalo direct, Bing, i neki referali gdje imam guest post i sitno Facebook.

Savjeta nekih jako pametnih za građenje backlinkova i nemam, jer to najmanje radim na webu. Gledajući Ahrefs, imam samo 87 domena koje linkaju na mene i 437 backlinkova. Tu i tamo odradim neki guest post, sad sljedeći mjesec ću krenut ozbiljnije s guest postovima pa ćemo vidjet što će se dogodit. I planiram krenut neke infografike radit pa da s tim malo backlinkova dobijem.

Osim guest postova stalno komentiram na tuđim blogovima iz iste niše. Sudjelujem u nekim blogging grupama iz moje niše na fejsu gdje si ljudi međusobno komentiraju članke, pa tamo ja komentiram tipa 10 članaka i meni 10 ljudi komentira članak. Tako se barem prisilim da komentiram članke što mi se inače ne da. Vjerovatno mi i web izgleda malo ozbiljnije i vjerodostojnije kad ljudi vide da ima dosta komentara :smiley: Preko tih blogging grupa sam i našla dosta njih koji žele objavit moj guest post.

Mislim da mi je takozvani networking dosta pomogao s ovim webom, ali to je teško napravit sa striktno affiliate webom, a pošto ja imam većinu članaka informativnih mislim da lakše dolazim do prilika za guest postove i neki random blogovi koje kućanice otvaraju kao hobi isto linkaju prema tim informativnim člancima.

2 Likeova

ovaj sajt je u decembru 2017 zaradio preko 1000 dolara, nažalost samo tada tako da si vjerovatno pomješala sa nečim ili zapampila tu cifru.

šta su bloging grupe i šta je networking?

evo ga @BigTruck kuca pa ću ja prekinut da čujem njega. Nemoj uteć no napiši štagođ :slight_smile:

Pod blogging grupe mislim Facebook grupe gdje se okupljaju bloggeri i ljudi koji pišu o temama iz iste niše. Npr Facebook grupa “Fitness Bloggers” i onda si u toj grupi oni međusobno pomažu, komentiraju članke, razmjenjuju guest postove. Networking mislim na to da sam već nekakav relationship stvorila s ljudima koji imaju webove u istoj niši pa si međusobno ajmo reć pomažemo, i radije linkaju na moj blog jer me znaju već iz te grupe. Ali kao što rekoh, moja web stranica je više kao blog nego striktno affiliate web i zato je to sve lakše.

1 Like

@anja1 nemam šta pametno reći. :smiley: Na jednom sajtu imam 6000 posjeta dnevno 90% USA, pa malo popratim kako da to monetiziram van adsensa tamo. P.S nisu članci prodajnog karaktera, više informativnog. :slight_smile:

1 Like

Oko scholarship linkova, nije ništa crno-belo. Svakako da ti linkovi mogu pomoći, pogotovo sajtu koji ima dosta linkova raznih vrsta. Meni se ne sviđaju jer su to linkovi koje su gradili svakakvi sajtovi, čak i oni adult tematike koji maltene ne mogu nikakve drugačije linkove dobiti.

Ja bih pre tih hipotetičkih 500$ uložio u klasičnu kupovinu linkova tako što bih kontaktirao webmastere sajtova koji mi se dopadaju, i izravno ih pitao da li prodaju link, nego što bih pravio scholarship linkove.

To je vjerojatno prava stvar. :blush:
No, ta grupa “Fitness Bloggers” je grupa zatvorenog tipa, ali i da nije; tamo je moguće učlaniti se samo pod FB profilom, tako te oni, Monika, znaju bolje od nas, mi ti znamo samo ime? :blush:

Ili se za ovakvu posebnu priliku otvara još jedan FB account, nije ni to problem? :o:

Ja koristim svoj osobni profil. Imam i jedan “lazni” ali njega sam ugl koristila za djeljenje postova s FB stranice po grupama, dok sam jos to radila.

1 Like

https://support.google.com/webmasters/answer/76465

1 Like

Iscitao sam temu, od prvog do zadnjeg posta i uzivao sam citajuci. I sam sam probao ali imam dva neuspjesna projekta iza sebe. Po mom misljenju glavni krivac za promasene projekte je niche tj, konkurencija. Jedan sajt je vezan za gaming i tu sam pored gaming vijesti koje s aktuelne ubacivao po jedan review. Posjete ima slabo s googla jer je konkurencija ogromna, imam fan page i sa njega sam navlacio fine posjete ali nemam ni jednu jedinu prodaju. Posjeta s fb definitivno ne konvertuje so se tice amazona bar u mom slucaju. S googla ne mozes ni dobit posjetu kad ima toliko giganata kao sto su ign i drugi toliko je sajtova gdje se moze procitati isto samo na drugi nacin prepricano pa me i ne cudi.Probao sam maloprije sa hot new releses ukucavao u google odredenje proizvode koji su novi ali me docekalo 10 prejakih stranica na prvom mjestu sve gigant do giganta i provjereni sajtovi. Znaci i oni rade review isto kao i ja. Previse dostupnih informacija i ogromna konkurencija.

E sad ja zaista imam zelju da izgradim par sajtova ali ne znam kako da nadjem niche. Nekako mi se cini da je sve zauzeto. Na prosle sajtove sam izgubio dosta vremena i osim iskustva kako posloziti sajt i podesiti sve nisam imao nikakve benefite sto se zarade tice. Jos jedna mana kod gaminga je da su to sve djeca koja igraju igrice i zavise od roditelja hoce li im nesto kupiti jer nemaju prihode. pa je zato mozda moj sajt flop. Mozete li mi dati par savjeta kako odabrati niche? Dzaba ti najbolji sajt na svijetu ako ima jos 1000 takvih i 5 puta boljih starijih. Kako vi najdete niche? Prosvjetlite me malo. Lp

1 Like

To ti je mozda i najtezi posao, da izaberes niche i nadjes KWe koje mozes da rangiras. Idi na Amazon, otvori neki tool koji pokazuje tezinu KWa i broj mesecnih pretraga i kreni u cesljanje. Kad nadjes nesto interesantno, onda kreni i u rucno proveravanje pa onda gledaj da li sve to mozes da objedinis u jednu celinu odnosno jedan sajt. Nema drugog nacina, odabir niche i KWa je dug proces i od njega zavisi pocetni uspeh.

1 Like

Definitivno odustajem od gaming niche. Zato sto je preopterecena. Iako ima potencijal kad se izbije na prve pozicije to se nikad nece desiti zbog sajtova koji imaju ogroman autoritet i stari su po 6+ godina u prosjeku. Imao sam oko 2500 rijeci po postu skoro svaki review ali dzaba sve kad ima konkuencije na pretek. Npr gaming mis necu navodti sad proizvodjace tek izasao, dobro se prodaje i u kategoriji je hot new deals kad se ukuca na google izbaci mi sve same gigante koji vec imaju review. Oni cak dobiju proizvod na review i kako da se ja takmicim sa njima? Generalno tech niche je jako tezak za probiti se i mora se dobro pomuciti da se nadje dobar niche. Ali dobro sve to ide u iskustvo tako da ne mislim ici grlom u jagode vise.

Imam jedno pitanje za vas. Da li dajte sajtu neko random ime tipa tomsguide ili ipak idete na exact match npr crveni automobili i pisete samo o toj nichi? Jer ako se odlucim samo za lupam crvene automobile ne mogu pisati o drugim stvarima. Da li vi na vasim sajtoviama radite review za random stvari koje imaju slabiju konkurenciju ili suzite niche pa pisete samo o toj nichi i nista vise? Sta je bolje graditi mnogo malih niche sajtova ili jedan ogroman sajt gdje bi se radio review svega i svacega?

Moje misljenje je da je bolje drzati se odredjene niche, tako se lakse probijas. Pravis specijalizovan sajt za nesto, tako dobijas i poverenje ljudi koji posete sajt jer kad vid npr pises samo o kolicima za bebe, smatraju da si strucan i cene misljenje. A ako pises i o kolicima za bebe, pa onda dronovi ispod 100$ pa televizori itd rasplinjavas se.
Svakako nije lose napraviti sajt koji pokriva sve teme, ali to jedan covek ne.moze da radi a i treba pravo bogatstvo da se to odradi.